کد خبر: ۳۰۹۲۸
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۱۶ - ۱۷ تير ۱۳۹۰

دلیل تغییر نام "رایحه خوش خدمت" چه بود؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
این روزها خبرها از تغییر نام "رایحه خوش خدمت" حكایت دارد، تشكلی كه در انتخابات همواره از احمدی نژاد حمایت كرد و حتی در انتخابات شورای شهر سوم لیستی مستقل داد و رأی آورد و در انتخابات مجلس هشتم نیز همراه با جبهه متحد اصولگرایان افرادی را برای كاندیداتوری در معرض رأی مردم قرار داد.

به گزارش دادنا، اما این روزها دیگر قرار نیست این تشكل به این نام فعالیت كند. در همین زمینه موسی غضنفر آبادی در حالی از تغییر نام حزب "رایحه خوش خدمت" به "جبهه نیروهای انقلاب" خبر می دهد كه در خصوص چرایی این اقدام و فلسفه آن حرفی به میان نمی آورد و اعلام می كند كه اعضای این حزب نیز دچار تغییراتی خواهد شد.

عدم اعلام فلسفه این تغییر باعث شده گمانه زنی هایی در فضای سیاسی كشور درباره قرابت این جبهه به "جریان انحرافی" و یا برائت از آن مطرح شود.

این تشكل بعدها كه در قالب جبهه متحد اصولگرایان به مجلس راه یافت، اقدام به تشكیل فراكسیونی با نام "فراكسیون انقلاب اسلامی" كرد و در این فراكسیون به حمایت از دولت پرداخت تا جایی كه به فراكسیون حامیان دولت مشهور شد.

اما امروز اعضای این فراكسیون كه خود از طریق لیست رایحه خوش خدمت به مجلس راه یافته اند ساز كناره گیری از این تشكل نوپا را می زنند.

در همین حال برخی نمایندگان فراكسیون انقلاب اسلامی -كه به آنها رایحه خوشی های مجلس نیز می گویند - در گفت و گو با خبرنگار دادنا از تغییر نام رایحه خوش خدمت به "جبهه نیروهای انقلاب" اظهار بی اطلاعی كردند.

ولی اسماعیلی در این خصوص اظهار داشت: از این وقایع اطلاعی ندارم. صحبت های اولیه ای در خصوص تشكیل یك فراكسیون جدید عنوان شده بود اما در این خصوص اطلاعی ندارم.

محمود احمدی بیغش عضو فراكسیون انقلاب اسلامی مجلس نیز در این خصوص گفت: با افتضایی كه مشایی بوجود آورد دیگر چیزی به اسم رایحه خوش خدمت حداقل در مجلس وجود ندارد و دوستانی كه در فراكسیون انقلاب اسلامی هستند افراد مقید به رهبری هستند و اگر از كسی حمایت می كنند به حرمت رهبری است و اگر اینگونه نباشد از هیچ كس حمایت نخواهند كرد.

احمدی بیغش در خصوص تشكیل فراكسیون جدید در مجلس نیز تصریح كرد: نمایندگان در تعطیلات مجلس هستند و هر اتفاقی كه در مجلس بیفتد حتما باید با حضور نمایندگان باشد. بنده از این موضوع اطلاعی ندارم و بعید می دانم كه صحت داشته باشد.

اسماعیل كوثری دیگر عضو فراكسیون انقلاب اسلامی با بیان اینكه اعضای این فراكسیون افرادی هستند كه با رایحه خوش كار می كردند اظهار داشت: بعد از قضیه جریان انحرافی در راستای تفكر حضرت امام(ره) و رهبری و بر اساس تصمیمی كه گرفته شد با اسم جدید "انقلاب اسلامی" كارشان را ادامه دهند.

این عضو فراكسیون انقلاب اسلامی تاكید كرد: اگر جریان انحرافی می خواهد اسمی دیگری بر روی این تشكل بگذارد جدا از حركت و جمع نمایندگان است. بنده در این خصوص اطلاعی ندارم. من با رایحه خوش كاری نداشتم، كسانی كه با آن مجموعه بودند به نام انقلاب اسلامی كار می كردند.

كوثری در خصوص تشكیل فراكسیون جدید در مجلس نیز خاطرنشان كرد: اگر هر فراكسیونی می خواست در مجلس شكل بگیرد باید از ابتدای دوره شكل می گرفت اما هم اكنون سال آخر مجلس است و چیزی به این عنوان مطرح نمی شود.

آنچه كه حائز اهمیت است اینكه هدف اصلی از تغییر نام "رایحه خوش خدمت" به "جبهه نیروهای انقلاب" چیست؟ آیا با این اقدام بحث تفكیك اعضای رایحه خوش خدمت در میان است و اگر اینگونه است تفكیك چه كسانی؟ آیا جدایی از جریان انحرافی در میان است یا بحث جدایی جریان انحرافی از این طیف؟!

در هر حال باید منتظر ماند و دید كه با تغییر نام از رایحه خوش خدمت به جبهه نیروهای انقلاب چه هدفی دنبال می شود؟ اعضای جدید این جبهه چه كسانی هستند؟ آیا با این تغییر نام به دنبال گسترده كردن این طیف هستند؟ یا اهدافی دیگری را دنبال می كنند؟

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۷
0
0
من فکر کردم به دلیل نام عجیب این تشکل است که می خواهند این نام را عوض کنند. رایحه "خوش-خدمت" ! از اول هم نام مناسبی نبود.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۳۶ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۸
0
0
ذرست مثل عوض کردن اسم یه خیابونه! آدماش همون آدمان
نظرات بینندگان