arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۰۹۶۶۵
تاریخ انتشار: ۴۸ : ۱۰ - ۲۰ آذر ۱۳۹۵

کنگره آمریکا برای پاکستان شرط گذاشت

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : کنگره آمریکا با تصویب ۹۰۰ میلیون دلار کمک مالی به پاکستان برای مبارزه با تروریسم، پرداخت آن را به جدیت اسلام آباد در مبارزه با این گروهها مشروط کرد.

به گزارش انتخاب ، پاکستان باید در پی یافتن شواهدی برای اثبات «حسن انجام کار» درمبارزه با تروریسم باشد تا بتواند کمک 900 میلیون دلاری کنگره آمریکا را جذب نماید.

نمایندگان کنگره آمریکا، تصویب کرده‌اند تا زمانی که وزارت دفاع این کشور جدیت اسلام‌آباد در مبارزه با گروههای تروریستی به خصوص گروه «حقانی» را تائید نکند این کمک هزینه به پاکستان پرداخت نشود.

به گزارش داون نیوز، از دیگر شروط کنگره آمریکا، آزادی «شکیل آفریدی» است که در سال 2011 به اتهام جاسوسی برای سازمان «سیا» دستگیر شده بود.

کنگره آمریکا از «شکیل آفریدی» به عنوان یک قهرمان یاد کرد زیرا او مخفیگاه «اسامه بن لادن» را فاش کرده است.

«اشتون کارتر» وزیر دفاع آمریکا با تائید اختصاص این کمک مالی، افزود که اطمینان دارند پاکستان در زمینه مبارزه با تروریسم اقدامات جدی انجام داده است. ولی برای دریافت این کمک مالی اسلام‌آباد باید جدیت بیشتری در زمینه دستیگری سرکردگان گروههای تروریستی به خصوص «گروه حقانی» از خود نشان دهد.

پیش از این در اکتبر سال جاری «کارتر» از تائید حسن انجام کار توسط پاکستان امتناع کرده بود تا اسلام آباد از دریافت 300 میلیون دلار کمک آمریکا بازماند.

کنگره آمریکا در تلاش است به بهانه کمک‌های مالی به اهداف خود در منطقه خاور میانه برسد.

منبع: تسنیم
نظرات بینندگان