arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۰۹۸۳۸
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۱۰ - ۲۱ آذر ۱۳۹۵

هوای تهران دوباره آلوده شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفیت هوای شهر تهران با افزایش تمام آلاینده های جوی با عدد 128 برای گروه های حساس در شرایط ناسالم قرار دارد.

به گزارش انتخاب؛ بر اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی، شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک (سبز)، 51 تا 100 در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، 101 تا 150 در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، 151 تا 200 در شرایط ناسالم (قرمز)، 201 تا 300 در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و 301 تا 500 در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

محمد رستگاری افزود: کیفیت هوای شهر تهران در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح یکشنبه، با افزایش 56 رقمی میزان غلظت میانگین آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون، فراتر از حد سلامت بوده و بر روی عدد 128 قرار گرفت.

وی گفت: میزان غلظت آلاینده منواکسید کربن نیز از 36 به 44 و ذرات معلق با قطر کمتر از 10 میکرون از 39 به 71 افزایش داشتند.

رستگاری افزود: ایستگاه های پارک قائم (منطقه 18) با شاخص 176 و شهرری (منطقه 20) و شهرداری منطقه 4 با شاخص عدی 155، آلوده ترین هوا را در 24 ساعت گذشته بین مناطق شهری تهران داشتند.

وی با اشاره به اینکه در این مدت شاخص کیفیت هوا فقط در سه ایستگاه در حد مجاز بوده است، گفت: ایستگاه های گلبرگ، پونک و پارک رز در مناطق 8، 5 و 22 با شاخص های عددی 88، 92 و 98 تنها مناطق در شرایط سالم شهر تهران در این مدت بودند.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران افزود: براساس پیش بینی هواشناسی، با توجه به شرایط جوی و کاهش دما و بروز پدیده وارونگی هوا انتظار می رود شاخص کیفیت هوا تا فردا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس باقی بماند.

رستگاری به افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی، زنان باردار، سالمندان و کودکان توصیه کرد از فعالیت های طولانی مدت و ورزش در فضای باز خودداری کنند.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان