arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۰۹۸۷۵
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۱۲ - ۲۱ آذر ۱۳۹۵
انعقاد توافق تاریخی ایران و غول آمریکایی؛

قرارداد با بوئینگ امضا شد/ بوئینگ قرارداد فروش 80 فروند هواپیما را با تایید دولت آمریکا، با ایران نهایی کرد

معاون مدیرعامل شرکت هواپیماسازی بوئینگ ارزش قرارداد فروش هواپیما را 16 میلیارد و 600 میلیون دلار اعلام کرد و گفت:بوئینگ قرارداد فروش 80 فروند هواپیما را با تایید دولت آمریکا، با ایران نهایی کرد.«فلتر باراک دال» با یادآوری اینکه «بدنبال قرارداد خردادماه امسال، امروز سند نهایی به امضا رسید»، افزود: خوشحالیم که بوئینگ بار دیگر همکاری خود را با ایران آغاز کرده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
قرارداد با بوئینگ امضا شد

مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از امضای قرارداد خرید 80 فروند هواپیما از بوئینگ خبر داد.

به گزارش «انتخاب»؛ فرهاد پرورش ظهر امروز(یکشنبه) در حاشیه امضای قرارداد شرکت هواپیمایی ایران ایر(هما) با مدیران شرکت هواپیماسازی بوئینگ با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: 50 فروند این هوپیما مدل 737 و 30 فروند دیگر مدل 777 پهن پیکر هستند که در یک دوره 10 ساله به ایران ایر تحول داده می شود.

بر این اساس، نخستین فروند از هواپیماهای بوئینگ در سال ۲۰۱۸ به ایران تحویل داده می‌شود.

مهر ماه امسال بود که اوفک مجوز فروش هواپیما به ایران را به شرکت های ایرباس و بویینگ داد. طبق این مجوز قرار است که بویینگ 100 فروند هواپیما و ایرباس 118 فروند هواپیمای نو به ایران‌ایر (شرکت هواپیمایی ملی ایران) به صورت غیر نقدی و لیزینگ بفروشد. گفته می شود؛ قرارداد خرید هواپیما از ایرباس هم به زودی قطعی خواهد شد.  

همچنین معاون مدیرعامل شرکت هواپیماسازی بوئینگ ارزش قرارداد فروش هواپیما  را 16 میلیارد و 600 میلیون دلار اعلام کرد و گفت:بوئینگ قرارداد فروش 80 فروند هواپیما را با تایید دولت آمریکا، با ایران نهایی کرد.

«فلتر باراک دال» با یادآوری اینکه «بدنبال قرارداد خردادماه امسال، امروز سند نهایی به امضا رسید»، افزود: خوشحالیم که بوئینگ بار دیگر همکاری خود را با ایران آغاز کرده است.نظرات بینندگان