arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۰۹۹۶۱
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۲۰ - ۲۱ آذر ۱۳۹۵

دستگیری مدعیان کشف گنج در فاروق فارس

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس از دستگیری مدعیان وجود گنج در روستای «فاروق» مرودشت به دستور دادستان این شهر خبر داد.

به گزارش ایسنا، مصیب امیری در تشریح دستگیری مدعیان «گنج فاروق» گفت: دستگیر شدگان دو نفر هستند که از حدود یک ماه پیش برای اولین بار مدعی وجود گنج در فاروق مرو دشت شدند که این ادعای آنان باعث ایجاد تصاویر و  فیلم‌های ساختگی در این محوطه باستانی و انتشار آن‌ها در فضاهای مجازی شد.

وی با بیان اینکه این موضوع در همان روزهای اول ادعای این دو نفر از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس تکذیب شد، اضافه کرد:  بعد از آن، اداره کل میراث فرهنگی استان فارس از این دو نفر شکایت کرد که این شکایت در مراجع قضایی در دست بررسی است.

او افزود: در همین حال این دو نفر که همچنان مدعی وجود گنج در فاروق بودند، امروز به همراه اعضاء شورای تامین و دادستان مرودشت جهت صحت و سقم ادعاهای خود به محل مورد ادعا مراجعه که بعد از بررسی‌های لازم مشخص شد، هیچ گنجی در این منطقه نیست.

امیری ادامه داد: در همین ارتباط، دادستان مرودشت که در محل حضور داشت بعد از مشاهده محل مورد ادعا و اثبات عدم وجود گنج در این منطقه دستور بازداشت این دو نفر را صادر کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس هم چنین با اشاره به شایعات منتشر شده در فضای مجازی در این خصوص گفت: این اداره کل از منتشرکنندگان شایعات در فضای مجازی نیز به پلیس فتا شکایت کرده که این شکایت از سوی پلیس فتا در حال پیگیری است.

نظرات بینندگان