arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۰۹۹۶۸
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۲۱ - ۲۱ آذر ۱۳۹۵

واکنش ترامپ به ادعای سیا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس جمهوری منتخب آمریکا در نخستین واکنش به ادعای سیا درباره نقش روسیه در انتخابات آمریکا گفت: 'من ادعاهای سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) را درباره نقش روسیه در انتخابات هشتم نوامبر باور ندارم.'

وی که در گفت وگو با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز به پرسش های خبرنگار این شبکه پاسخ و می داد، گفت: 'من هرگز این موضوع را باور ندارم. آنها نمی دانند آیا روسیه یا چین یا فردی دیگری در زمان انتخابات ریاست جمهوری در برخی سازمان های آمریکا مخفیانه نفوذ کرده اند. آنها هیچ ایده و نظری در این باره ندارند. این نظر خیلی مسخره است و فکر می کنم که بهانه است.' 

ترامپ افزود : اگر پکن به تعهدات خود به ویژه در حوزه تجاری عمل نکند، آمریکا دیگر (چین واحد) را به رسمیت نمی شناسد، نمی دانم چرا ما باید به سیاست چین واحد پایبند باشیم و از سیاست های اشتباهی که از سال 1979 تاکنون در پیش گرفته ایم و به قطع روابط دیپلماتیک با تایوان منجر شده است، ادامه دهیم.

روزنامه واشنگتن پست چندی پیش در گزارشی مدعی شد که سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) به این نتیجه رسیده است که روسیه در فرآیند انتخاباتی سال ۲۰۱۶ مداخله کرده تا به این ترتیب نه تنها ضریب اطمینان سیستم الکترال آمریکا را زیر سوال ببرد، بلکه به دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان در رقابت ریاست جمهوری برای فتح کاخ سفید کمک کند.

به ادعای واشنگتن پست، نهادهای اطلاعاتی آمریکا موفق به شناسایی افرادی شده اند که رد پای به جا مانده از آنها به دولت مسکو ختم می شود. این افراد شمار زیادی از ایمیل های هک شده کمیته ملی حزب دموکرات و برخی از چهره های سرشناس این حزب از جمله رئیس ستاد انتخاباتی «هیلاری کلینتون» نامزد بازنده دموکرات ها در رقابت ریاست جمهوری را در اختیار سایت افشاگر «ویکی لیکس» قرار داده اند.

تیم رئیس جمهوری منتخب آمریکا نیز بلافاصله با انتشار بیانیه ای گزارش ادعایی درباره دخالت روسیه در انتخابات و کمک مسکو به ترامپ را رد کرد.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان