کد خبر: ۳۱۰۱۶
تاریخ انتشار: ۵۸ : ۱۴ - ۱۸ تير ۱۳۹۰

آمریکا سفیر سوریه را احضار کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزارت خارجه آمریکا، سفیر سوریه در واشنگتن را به بهانه جاسوسی از تظاهرات‌کنندگان آمریکایی که علیه دولت سوریه تظاهرات می‌کنند، احضار کرد.

به گزارش انتخاب، فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت: دولت "باراک اوباما " اعلام کرد که سفیر سوریه در واشنگتن را پس از آن احضار کرده است که گزارشاتی دریافت کرده مبنی بر آنکه دیپلمات‌های سوری با استفاده از نوارهای ویدئویی و عکسبرداری از مردمی که در اعتراضات در آمریکا شرکت می‌کنند، جاسوسی می‌کند.

مقامات آمریکایی اعلام کردند که این اقدامات دیپلمات‌های سوریه در واشنگتن ممکن است، علیه برخی از خویشاوندان تظاهرات کنندگان در سوریه صورت گرفته باشد.

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که "اریک بوسول " مشاور وزیر امنیت دیپلماتیکی از "عماد مصطفی " سفیر سوریه در واشنگتن را احضار کرده است تا در خصوص این موضوع بحث و گفت‌وگوهایی صورت دهند.

بوسول از نگرانی آمریکا در ارتباط با اقدامات کارکنان سفارت سوریه در واشنگتن خبر داد.

در بیانیه‌ای که روز گذشته توسط وزارت خارجه آمریکا منتشر شد، آمده است که واشنگتن هرگونه گزارشی از تلاش دولت‌های خارجی در ایجاد رعب و وحشت در آندسته از مردم آمریکا که حقوق قانونی خود در مسیر آزادی بیان را صورت می‌دهند، جدی می‌گیرد.

در این بیانیه آمده است که مقامات آمریکایی در حال بررسی گزارشاتی است که نشان می‌دهد دولت سوریه همچنین به دنبال مجازات اعضای خانواده‌های افرادی است که در حالی علیه سوریه در آمریکا تظاهرات کرده‌اند.

خبرهای بسیار زیادی از اقدام جاسوسانه مقامات آمریکایی علیه شهروندان آمریکایی و تفتیش در امور آنها منتشر شده است تا با مخالفان دولتی برخورد شود.

علیرغم سرکوبگری‌های آل خلیفه علیه مردم بحرین، دولت آمریکا سکوت مداومی اختیار کرده است و این در حالی است علیه دولت‌های عربی چون سوریه و لیبی بیانیه‌های ضد دولت این کشورها منتشر می‌کند.
نظرات بینندگان