arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۱۰۲۰۹
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۲۱ - ۲۲ آذر ۱۳۹۵

بازداشت یکی دیگر از متهمان برخورد قطار سمنان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دادستان عمومی و انقلاب سمنان از بازداشت یکی از عوامل مرکز کنترل راه‌آهن شمال شرق در رسیدگی به پرونده حادثه برخورد دو قطار در منطقه هفت خوان سمنان خبر داد.

«حیدر آسیابی» در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه یک نفر دیگر در پرونده برخورد دو قطار بازداشت شده است، گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده حادثه برخورد دو قطار در منطقه هفت خوان، یکی از عوامل مرکز کنترل راه‌آهن شمال شرق نیز بازداشت شد.

وی افزود: در حال حاضر در رابطه با این پرونده پنج نفر با قرار تامین کیفری در بازداشت هستند.

دادستان سمنان خاطرنشان کرد: نظریه کمیسیون عالی بررسی سوانح هنوز به دادستانی واصل نشده است.

به گزارش ایسنا، قاضی آسیابی دادستان عمومی و انقلاب استان سمنان در 20 آذرماه خبر آزادی متهمان پرونده سانحه پنجم آذر قطار دامغان را تکذیب کرد و گفته بود: هرگونه خبر مبنی بر آزادی متهمان پرونده حادثه قطار در هفت خوان که به کشته شدن بیش از ۴۰ تن از هموطنان‌مان انجامید را تکذیب می‌کنیم.

وی با تاکید بر این که چهار متهم پرونده حادثه قطار هفت خوان کماکان در بازداشت به سر می‌برند، ادامه داد: هرگونه خبر درباره آزادی هریک از متهمان کذب است. متهمان حادثه برخورد قطار تبریز - مشهد و سمنان - مشهد که به جان باختن شماری از هموطنان و زخمی شدن تعدادی دیگر انجامید، هنوز در بازداشت بوده و تکلیف آنها توسط مراجع قضایی روشن می‌شود.

این مقام ارشد قضایی با بیان این که بررسی‌ها برای روشن شدن علت حادثه قطار ایستگاه هفت‌خوان هنوز ادامه دارد، افزود: تا ارائه نظر دقیق و قطعی از مراجع مسئول در نهایت نمی‌توان به طور قاطع درباره این پرونده اظهار نظر کرد. دستگاه قضا همان طور که رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند، به طور جد رسیدگی به پرونده تصادف قطار در ایستگاه هفت‌خوان و مرگ هموطنان و زائران حرم رضوی را در اولویت خود قرار داده است و پس از بررسی‌های کارشناسانه و شنیدن اظهارات متهمان و مدعی‌العموم نظر و رای نهایی را صادر خواهد کرد.

آسیابی یادآوری کرد: هنوز به طور قطعی نمی‌توان درباره این پرونده اظهار نظر کرد و باید تا پایان تحقیقاتی که در حال انجام است به انتظار نشست.

نظرات بینندگان