arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۱۰۲۱۵
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۲۲ - ۲۲ آذر ۱۳۹۵

خدمات گوگل در کوبا گسترش می یابد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
شبکه تلویزیونی فرانس انفو روز دوشنبه در خبری از گسترش خدمات اینترنتی شرکت گوگل در کوبا خبر داد.

به گزارش ایرنا، این شبکه تلویزیونی فرانسه افزود، گسترش خدمات شرکت اینترنتی گوگل در کوبا به دنبال عادی سازی روابط میان واشنگتن و هاوانا صورت می گیرد.

این اقدام شرکت گوگل پس از آن صورت می گیرد که باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در سفر تاریخی اش به کوبا، از قرارداد گوگل برای گسترش دسترسی مردم کوبا به خدمات اینترنتی قویتر با پهنای باند وسیع تر خبر داد.

به دنبال سفر ماه مارس رئیس جمهوری آمریکا به کوبا و دیدار با رائول کاسترو همتای کوبایی وی که پس از رفع تحریم های واشنگتن علیه هاوانا صورت گرفت، بسیاری از تحریم ها از جمله تحریم های اینترنتی علیه این کشور برداشته شد. 

بر اساس این گزارش، در چند سال گذشته تحریم‏های آمریکا علیه کوبا، از دسترسی شهروندان کوبایی به فناوری‏هایی که توانمندسازی افراد در سطح جهانی را به دنبال دارد، جلوگیری کرده است. 

از سویی دیگر، علاوه بر تحریم های اینترنتی، ممنوعیت استفاده از فناوری های نوین در کوبا، یکی دیگر از علل دسترسی محدود مردم این کشور به اینترنت است.
دولت کمونیست کوبا تقریبا تمام صنایع ارتباطی فعال در این کشور را تحت قیمومیت و کنترل کامل خود دارد اما در سال های گذشته به تدریج از کنترل های دولتی کاسته شده است. 
هر چند دفتر آمار ملی کوبا مدعی است حدود 23 درصد مردم کوبا به اینترنت دسترسی دارند، ولی این تعداد اندک هم به نظر اغراق‏آمیز می‏آید، زیرا بسیاری از این 23 درصد فقط به یک شبکه اینترانت (اینترنت داخلی) که شدیدا توسط دولت کوبا کنترل می‏شود دسترسی دارند. 

نظرات بینندگان