arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۱۰۲۲۶
تاریخ انتشار: ۴۳ : ۲۱ - ۲۲ آذر ۱۳۹۵

واکنش رئیس‌کل دادگستری خراسان‌رضوی به لغو سخنرانی مطهری: فتنه‌ای در راه بود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ایلنا نوشت: رئیس‌کل دادگستری خراسان‌رضوی گفت: اقدام دادستان مشهد درباره ممانعت از سخنرانی اخیر علی مطهری در این شهر کاملا قانونی بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین علی مظفری در گردهمایی دادستان‌ها و روسای حوزه‌های قضایی خراسان رضوی در مشهد درباره ممانعت از سخنرانی علی مطهری در مشهد اظهار کرد:‌ مراجع مختلفی به صورت کارشناسی موضوع ممانعت از سخنرانی نایب‌رئیس مجلس را در مشهد بررسی و اعلام کردند اقدامات دادستان‌ مشهد مطابق قانون بوده است.

وی در ادامه افزود: افرادی در این جریان دخالت می‌کردند و به آن قضیه اعتراض داشتند که مدعی بودند حامی قانون‌اساسی هستند و می‌گفتند دادستان مشهد باید صبر می‌کرد تا سخنرانی ایراد و فتنه‌ای ایجاد شود. مطالبی در این‌باره وجود دارد که به مردم اطلاع‌رسانی خواهد شد و اقدامات انجام شده در این‌باره کاملا قانونی بوده و تصور اینکه مقامات قضایی خلاف قانون عمل کنند، ممکن نیست.

رئیس‌کل دادگستری خراسان‌رضوی با بیان اینکه برخی با نسبت دادن نبودن آزادی بیان در مشهد و کشور می‌خواهند با اهانت به دین اصل حکومت اسلامی را زیر سوال ببرند، ادامه داد: هدف برخی از اینکه چهره افراد منتسب به رهبری را مورد هجمه وارد قرار می‌دهند نابود کردن چهره رهبر معظم انقلاب است که این آرزو را به گور خواهند برد.

وی همچنین در ادامه گفت: دستگاه قضا با عملکرد مثبت و کمترین انحراف را پس از انقلاب داشته و امتحان خوبی پس داده لذا همیشه مورد هجمه دشمنان بوده است.

حجت الاسلام مظفری افزود: دستگاه قضا از سوی دشمنان و برخی عوامل داخلی بدخواه نظام مورد اتهام واقع می‌شده و می‌شود که البته نتیجه این هجمه ها اثبات حقانیت و افزایش بیشتر اعتماد جامعه به دستگاه قضا است.

وی ادامه داد: در طول تاریخ بزرگان دستگاه قضایی ترور شدند و به رغم هجمه های زیاد همواره مسئولان این دستگاه در مسیر نظام در حرکت هستند و نمره خوبی از رهبری اخذ کرده اند.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: مدتی است که بحث حسابهای قضایی قوه قضاییه مطرح شده در حالی که این حسابها مربط به شخص نیست و گردش مالی حتی یک ریال آن در اختیار شخص رئیس قوه قضاییه نیست.

وی افزود: جدا از تقوا و عدالت مسئولان این قوه فرآیند مالی این تشکیلات روند گسترده و خاصی دارد و تمام هزینه کردها و حساب و کتابها به صورت کارشناسی و حسابرسی انجام می شود.

حجت الاسلام مظفری ادامه داد: با مطرح شدن این موضوع تعداد زیادی از نمایندگان مجلس حسابهای قوه قضاییه را از نزدیک بررسی کردند و پاکدستی این دستگاه برای همه محرز شد.

وی همچنین به انتخابات آتی ریاست جمهوری اشاره و بیان کرد: انتخابات نماد مردمسالاری نظام جمهوری اسلامی است و همواره ملت ایران با حضور پرشور وفاداری خود را به نظام اثبات کرده اند.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: باید هوشیار بود که دشمنان و برخی عوامل داخلی این شیرینی و عظمت را با آب به آسیاب دشمن ریختن به تلخی نکشانند.

وی افزود: عظمت اسلام در حال پیشرفت است بطوری که دشمن دیگر در فکر جلوگیری از این پیشرفت نیست اما همواره در طول تاریخ مشکلات آزاردهنده و سلیقه ای در درون امت اسلامی وجود داشته که خود مانعی در مقابل پیشرفت اسلام است.

حجت الاسلام مظفری گفت: همواره برخی به بهانه نبودن آزادی بیان و بهانه های این‌چنینی قصد زیر سوال بردن اصل نظام دینی را دارند که دستگاه قضا نمی گذارد آنها به اهدافشان برسند.

نظرات بینندگان