arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۱۰۳۷۷
تاریخ انتشار: ۳۶ : ۱۳ - ۲۳ آذر ۱۳۹۵

تحلیل مستندی که لایه‌های پنهان زندگی دختران بزهکار را نشان داد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون ستاد کل نیروهای مسلح حضور و تسلط دوباره انگلیس بر منطقه را طنز سال توصیف کرد و گفت: بریتانیای کبیر سال‌ها پیش مرده و خاکستر آن را هم باد با خود برده است.

سردار سرتیپ پاسدار سیدمسعود با تأکید بر اینکه کارنامه دولت های برخاسته از دو حزب حاکم بر امریکا مملو از برافروختن جنگ های فراوان جنگ های فراوان، ویرانی های بی شمار، خونریزی های بسیار است گفت: ما توانمندی هایی را به وجود آورده ایم که می توانیم در دوردست ها از خودمان و منافع مقاومت در منطقه دفاع کنیم.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح کشورمان تأکید کرد: درباره اقدامات آتی امریکا در ارتباط با منطقه و جمهوری اسلامی ایران نباید پیشداوری کرد، زیرا سابقه سیاست ها و اقدامات دو حزب حاکم بر امریکا به ویژه درباره منطقه حساس غرب آسیا، بیانگر مشابهت های فراوان است و هر کدام از آنها که در امریکا به قدرت رسیده اند، جنگ های فراوان، ویرانی های بی شمار، خونریزی های بسیار زیاد را در تاریخ ثبت کردند و مردم منطقه، دردهای بسیاری از دولت امریکا متحمل شده اند و به نظر می رسد این موضوع مبتنی بر ذات و نوع حاکمیت در ایالات متحده امریکا بوده است.

سردار جزایری در پاسخ به دلیل اظهار نظر اخیر خود مبنی بر در تیررس بودن نیروهای امریکایی در منطقه برای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران، دکترین و سیاست دفاعی ویژه ای دارد. واقعیت هایی وجود دارد که همگی باید به آن توجه کنند. جمهوری اسلامی ایران به فضل الهی، امروز یک قدرت است و میان تعریفی که درباره قدرت ایران اسلامی با قدرت بیان شده از سوی سیستم های سلطه گر، تفاوت فراوان دارد. بنابراین ما دفاع لازم و اقدامات لازم با شرایط در منطقه را داریم و خوشبختانه ما در اندازه ای هستیم که می توانیم سناریوهای پیش بینی شده خودمان درباره تحولات آتی و تحولات جاری در زمان مقتضی عمل کنیم. بر این اساس، ما توانمندی هایی را به وجود آورده ایم که می توانیم در دوردست ها از خودمان و منافع مقاومت در منطقه دفاع کنیم که این جزو وظایف ذاتی انقلاب اسلامی و رسالت های انسانی ما است. رسالت انسانی ایجاب می کند که هر جا ظلمی واقع شد باید با آن برخورد کرد.

سردار جزایری درباره گمانه زنی ها پیرامون بازگشت انگلیس به منطقه گفت: از نظر ما نسبت به گذشته هیچ اتفاق جدیدی مشاهده نمی شود و بازگشت انگلیسی ها به منطقه به عنوان یک قدرت بیشتر به یک شوخی و طنز سال مشابهت دارد. گاهی انگلیسی ها خودشان را در قامت به اصطلاح 'بریتانیای کبیر' می بینند.

وی تصریح کرد: انگلیسی ها و اروپایی ها باید واقع نگر باشند و تحولات را به خوبی ببینند. مطمئن باشید که بصیرت افکار عمومی در منطقه دچار تغییرات بسیاری شده است و مردم اجازه نمی دهند انگلیسی ها یا سایرین بخواهند مجددا سلطه خودشان را بر منطقه بازیابند. البته متأسفانه ما در منطقه با برخی دولت های وابسته و ارتجاعی مواجه هستیم که زمینه ساز حضور رژیم های سلطه در منطقه را فراهم می کنند. ولی امروزه شرایط مانند گذشته نیست و مردم منطقه قطعا اجازه نخواهند داد حضور بیگانگان در منطقه پایدار باشد.

سردار جزایری گفت: حضور قدرتمند جمهوری اسلامی ایران و مقاومت منطقه هر گونه حضور سلطه گرانه را نفی می کند، اصولا کشورهای در حد و اندازه انگلستان و یا موارد مشابه نمی توانند ارزش افزوده ای در ارتباط با امنیت کشورهای منطقه داشته باشند و به همین دلیل نمی توانند پایدار باشند، امکان دارد دعوتی از سوی برخی از رژیم های وابسته و نوکر صفت آنان انجام شود اما این دعوت پایدار نخواهد بود.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با کمک سایر دوستان خود تلاش خواهد کرد امنیت منطقه را فراهم کند، افزود: ما دست دوستی به طرف همه مردم منطقه دراز می کنیم و از آنان می خواهیم با یکدیگر امنیت گروهی کامل و همیشگی را برای این منطقه حساس و راهبردی فراهم آوریم. این به نفع همه جهان به خصوص به نفع تمام کشورهای منطقه است.

معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: ما در نیروهای مسلح یک مجموعه مانور و رزمایش داریم، البته جزو برنامه های سالانه و روتین ما به شمار می رود که به همین دلیل حسب شرایطی که از گذشته پیش بینی شده این رزمایش ها انجام می شود، رزمایش های مزبور در زمینه ها و عرصه های مختلف است، استراتژی ها و راهبردهای مختلف مورد بازبینی قرار می گیرد، در زمین اجرا و نقاط ضعف و قوت بررسی می شود. این از برنامه های همیشگی نیروهای مسلح ایران است.

وی گفت: هر پیروزی حتی کوچک در جبهه مربوط به دولت و مردم سوریه و عراق، در جنگ با تروریسم و سربازان نیابتی آمریکا تحقق یابد یک شکست برای آمریکا و اذنابش است اعم از کوچک و بزرگ، آمریکا با گسیل گروه ها تروریستی با کمک برخی از کشورهای منطقه کوشید نظام سوریه را سرنگون و عراق را تجزیه کند، اگر نظام سوریه را نتوانند سرنگون کنند می کوشند آن را تجزیه کنند. در یک همکاری گروهی منطقه ای آمریکا و هم پیمانانش و برخی از کشورهای اروپایی کوشیدند این طرح و نقشه را پیاده کنند. این طرح در راستای همان طرح خاورمیانه بزرگ است.

سردار جزایری افزود: 5 سال از این قضیه گذشته و نظام سوریه نه تنها سرنگون نشده و نه تنها اجازه تجزیه کشورش را نداده بلکه نظام، مردم، ارتش و بسیج مردمی سوریه تلاش بی وقفه ای را برای مقابله و مبارزه با تروریست ها و در واقع سربازان اجاره ای آمریکا انجام می دهند. میدان سوریه نشان دهنده تحولات و موفقیت های بسیار زیادی است که توسط نظام و ارتش سوریه حاصل شده است که نمونه آن حلب است، همان جایی که قرار بود نقشه تجزیه کشور سوریه از آنجا شکل گیرد و در آنجا حکومت جدیدی ایجاد شود، اما این اتفاق، نیفتاده است، رزمندگان سوری و مقاومت منطقه در حال اخراج آخرین سربازان اجاره ای آمریکا هستند، البته این به آن معنی نیست که دشمن از حیله گری دست برداشته است.

وی گفت: کشورهایی مانند آمریکا، ترکیه، عربستان، انگلستان، می کوشند با افزودن طول و گستره جنگ منویات بسیار خبیثانه خود را پیاده کنند، وزیر امور خارجه انگلستان گفت، «پیروزی هایی که نظام سوریه در حلب کسب نموده است، موقتی بوده و خاکستر خواهد شد»! این قبیل اظهارات فقط بوی جنگ طلبی، تروریسم و خشونت می دهد.

سردار جزایری افزود: جامعه جهانی باید به این موضوع توجه نماید که چه طرف هایی آتش بیار معرکه هستند، چه کسانی تروریسم را ترویج می دهند، این تروریسم روزی گریبانگیر آنان خواهد شد، سال های قبل نیز این مساله را پیش بینی کرده و مخصوصا به اروپایی ها هشدار داده و گفته بودیم که شما که از تروریست ها حمایت می کنید، روزی برخواهند گشت و برای شما مزاحمت های جدی ایجاد خواهند کرد، سال های گذشته همه شاهد این موارد بودند، تردید نداشته باشید در آینده وقتی که مقاومت سوریه و عراق به نتیجه برسد و تروریست ها از این دو کشور اخراج شوند که خواهند شد، این تروریست ها در کشورهای حامی خودشان سر ریز خواهند شد و آن موقع مقابله با آنان برای این کشورها و نظام ها دیگر دیر خواهد بود. 

معاون ستاد کل نیروهای مسلح گفت: مجموعه دولت هایی که علیه سوریه و مقاومت منطقه در حال جنگ هستند تلاش می کنند جبهه ها را مرتب گسترده کنند که البته گسترش جبهه ها اولین صدمه اش برای غیر نظامیان، مردم و زیرساخت های سوریه خواهد بود البته آمریکا تلاش می کند سرزمین سوخته را بار دیگر در سوریه به نمایش بگذارد.
سردار جزایری با بیان اینکه در جنگ ها معمولا شکست و پیروزی هست و ممکن است جایی تصرف و مجددا ازدست دشمن خارج شود، خاطرنشان کرد: در مجموع دولت و رزمندگان هم پیمان سوریه پیشرفت های بسیار خوبی کسب کرده اند و برخی مناطق هم در حال دست به دست شدن است اما روند مبارزه بیانگر پیروزی رزمندگان سوری است.

وی گفت: آنچه که شما امروز در صحنه بزرگ سوریه مشاهده می کنید در واقع دست و پا زدن های جبهه خصم در برابر مقاومت است و در آینده پیروزی قاطع از آنِ دولت و مردم سوریه خواهد بود.
معاون ستاد کل نیروهای مسلح گفت: نگاه آمریکایی ها و دشمنان سوریه در مورد حلب و ایجاد دولت جدید، نقطه تجزیه سوریه است که تا حدود زیادی در باره موصل هم صدق می کند به همین دلیل اقدام دولت و نیروهای مردمی عراق و حشدالشعبی و پیروزی عراق در زمینه بیرون راندن دشمن و تروریست های بیگانه از موصل برای امریکایی ها که طراح بزرگ این خصومت هاست، بسیار اقدام دردناکی به شمار می آید.

سردار جزایری خاطرنشان کرد: شواهد و قرائن بیانگر موفقیت ها و پیروزی های دولت و مردم عراق است، دولت و مردم عراق متوجه عمق خباثتی که درباره کشورشان توسط تروریست ها و بهتر بگویم سربازان اجاره ای امریکا در حال اجراست، پی برده اند، آنها به خوبی متوجه شدند که دشمن به دنبال سرنگونی، نابودی و یا تجزیه کشور بزرگ عراق است.

وی گفت: بدیهی است که مردم عراق، مقاومت منطقه و دولت جمهوری اسلامی ایران اجازه تجزیه را در عراق نخواهند داد و هرگونه تجزیه چه درسوریه چه در عراق و در هرکجا، قطعا در میان مدت و دراز مدت به ضرر امنیت منطقه خواهد بود، تصور قطعی ما بر این است که نقشه دشمن، نقش بر آب خواهد شد.

سردار جزایری افزود: آمریکا داشت درمنطقه درباره ترک ها اقدامی می کرد که نتیجه آن غیرمستقیم به نوعی تجزیه در عراق یا سوریه به حساب می آمد، دولت ترکیه متوجه ترفند آمریکایی ها دراین زمینه شد و اقدام نظامی انجام داد.
وی گفت: ما هر دو اقدام را به شکل قاطع محکوم و تاکید می کنیم که دولت و نظامیان ترکیه یا هر کشور دیگری نمی توانند در سوریه یا در عراق حضور پیدا کنند ممکن است مانند تروریست ها حضور موقتی داشته باشند ولی قطعا در درازمدت حضور آنان تحمل نخواهد شد.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان