arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۱۰۴۲۰
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۵ - ۲۳ آذر ۱۳۹۵

ترکیه از مراحل پایانی نبرد الباب خبر داد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سخنگوی دولت ترکیه با مثبت ارزیابی کردن پیام های همبستگی کشورهای سراسر جهان پس از حمله تروریستی استانبول تاکید کرد این اظهارات کافی نیست.

نعمان کورتولموش، معاون نخست‌وزیر و سخنگوی دولت ترکیه طی نشست رسانه ای در آنکارا پس از جلسه شورای وزیران کشور، در ارتباط با پیام های همبستگی که پس از حمله تروریستی استانبول از کشورهای سراسر جهان آمده است، تاکید کرد: "این پیام ها را مثبت ارزیابی می کنیم ولی همچنین تاکید می کنیم که این اظهارات کافی نیست. دوستان ما در کشورهایی که ابراز پشتیبانی از ترکیه کردند، باید بعد از این نیز به طور صمیمانه و با همکاری صریح و مشترک به پشتیبانی از مبارزه ترکیه با تروریسم ادامه دهند".

به گزارش آناتولی، وی افزود: "با وقوع این حملات تروریستی، زمان آن رسیده است که ما دوستان و دشمنان خود را در عمل بشناسیم. در عین حال از اتحادیه اروپا توقع داریم از فعالیت گروه تروریستی پ.ک.ک در حوزه اروپا به طور جدی جلوگیری کند"

کورتولموش خاطر نشان کرد: سلاح هایی که برخی کشورها در اختیار گروه های تروریستی ی.پ.گ/پ.ی.د در سوریه قرار می دهند، به دست پ.ک.ک می افتد و این گروه تروریستی از آن برای اقدامات تروریستی در ترکیه استفاده می کند.


- تروریست ها به دنبال ایجاد فضای ارعاب، تهییج و خسته کردن مردم ترکیه هستند. ولی تا زمانی که ما به عنوان ملت این کشور به وحدت و همبستگی خود پایبند باشیم، هرگز تسلیم سیاست ارعاب و وحشت افکنی تروریست ها نخواهیم شد. پیش از هرچیز تا زمانی که ما به نشان دادن موضع ملی و مشترک خود ادامه دهیم، همه باید بدانند که ما هرگز تسلیم خستگی و این سیاست ارعاب نخواهیم شد. ملت ما اسیر این فضای روانی که گروه های تروریستی در پی ایجاد آن هستند، نخواهند شد. ما به هیچ وجه به تروریسم عادت نخواهیم کرد و آن را پیگیری خواهیم کرد. 

- موضوع الباب به نقطه پایانی خود رسیده است، شهر محاصره شده و تدارکات برای عملیات نهایی در حال انجام است. امیدوارم که در کوتاه‌ ترین زمان ممکن عملیات در الباب به پایان برسد.

- اگر قرار است که دستیابی به آتش بس در سوریه به تاخیر افتد، پیشنهاد ترکیه این است که هر کشور با پرچم خود بیاید، یک کاروان کمک های بشردوستانه بین المللی تشکیل دهیم و آن را به فوریت وارد شهر حلب کنیم.

نظرات بینندگان