کد خبر: ۳۱۰۷۴
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۰۲ - ۱۹ تير ۱۳۹۰

رییس جمهور خبر داد : اختصاص سه میلیارد دلار برای اعطای تسهیلات ساخت مسکن

رییس جمهور در جلسه شورای عالی مسکن از اختصاص فوری سه میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی به بانک مسکن به عنوان پشتوانه اعطای تسهیلات ساخت مسکن خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رییس جمهور در جلسه شورای عالی مسکن از اختصاص فوری سه میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی به بانک مسکن به عنوان پشتوانه اعطای تسهیلات ساخت مسکن خبر داد.

به گزارش "انتخاب" ، آقای احمدی نژاد گفت: این رقم که تا پایان شهریور به هفت میلیارد دلار خواهد رسید و روند اعطای آن با سیر صعودی ادامه خواهد داشت نه تنها می‌تواند در کنترل قیمت مسکن بلکه در جلوگیری از هر گونه سوءاستفاده و سوداگری در بخش مسکن موثر باشد.

رئیس جمهور بر ضرورت تشکیل یک هفته در میان جلسات این شورا برای بررسی آخرین وضعیت مسکن تاکید کرد و گفت: شورای عالی مسکن باید بطور روزمره بخش مسکن را تحت نظارت کارشناسی خود قرار دهد و با اتخاذ تصمیمات راهگشا، آرامش پایداری را در بخش مسکن کشور حاکم کند.

اقای احمدی نژاد میزان پیشرفت طرح‌های مسکن مهر در استان‌ها را بسیار مثبت و امیدوار کننده دانست و افزود: مسئولان بنیاد مسکن، وزارت مسکن و بانک‌های عامل عملکردی قابل قبول و در خور ستایش داشته‌اند و این امیدواری وجود دارد که امسال رقم ساخت یک و نیم میلیون واحد مسکونی در کشور تحقق یابد.

وی با تاکید بر لزوم تسریع در تکمیل واحدهای مسکن مهر استان تهران تصریح کرد: باید واحدهای مسکن مهر استان تهران نیز همچون سایر استان‌ها تا شهریور ماه در اختیار صاحبان آنها قرار گیرد تا کسانی که قصد جابجایی دارند بتوانند با آسودگی خاطر قبل از آغاز فصل درس و مدرسه در واحدهای مسکونی خود مستقر شوند.

رییس جمهور مسئولان مسکن مهر استان تهران را به تسریع در روند تکمیل واحدهای مسکن مهر استان تهران مکلف کرد و گفت: واگذاری این واحدهای مسکونی ضمن جلوگیری از هر گونه افزایش قیمت مسکن و اجاره بها در تهران ‏‏می‌تواند تثبیت و کاهش قیمت‌ها را به همراه داشته باشد.

وی تصریح کرد: باید تعداد قابل توجهی از واحدهای مسکن مهر استان تهران تا هفته دولت آماده واگذاری شود.

اقای احمدی نژاد روند احداث مسکن در روستاها را بسیار پرشتاب و امیدوار کننده توصیف و خاطرنشان کرد: چهره روستاها واقعا تغییر کرده است و عمده خانه‌های روستایی نوساز شده‌اند و این شکوفایی امید در روستاها ثمرات زیادی خواهد داشت.

وی همچنین خطاب به مسئولان مسکن مهر و بانک‌های عامل تاکید کرد: تسهیلات مسکن مهر استان‌های سردسیر باید سریع‌تر و قبل از فرا رسیدن فصل سرما تخصیص یابد.
نظرات بینندگان