arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۱۰۷۷۸
تاریخ انتشار: ۳۱ : ۱۲ - ۲۵ آذر ۱۳۹۵

ایران و اندونزی ۱۴ تفاهم‌نامه امضا کردند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به نقل از وزیر ارتباطات با اشاره به امضای ۴ تفاهم‌نامه بخش خصوص ایران و اندونزی نوشت: دو کشور تا به امروز ۱۴ تفاهم نامه در زمینه‌های مختلف مانند نفت، گاز و تجارت به امضا رساندند.

محمود واعظی اظهار کرد: از روز گذشته تا به امروز میان ایران و اندونزی در حال امضای موافقت‌نامه های متعدد همکاری مشترک هستیم.

وی افزود: از جمله توافق‌نامه‌های مشترک به امضا رسیده ، در ارتباط با همکاری‌های اتاق بازرگانی و نفت و گاز و تجارت است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه 4 مورد از توافقات به امضا رسیده است ایران و اندونزی با حضور رئیس‌جمهور دو کشور بوده است ادامه داد: تا به این لحظه 14 تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان ایران و اندونزی به امضا رسیده است.

وی در پاسخ به این سؤال تسنیم مبنی برقصد واگذاری دوباره مخابرات به دولت وجود دارد یا خیر، با اظهار بی‌اطلاعی تصریح کرد: این واگذاری مربوط به ما نمی‌شود و وزارت اقتصاد در این زمینه تصمیم‌گیری می‌کند.

به گزارش تسنیم اندونزی با داشتن 250 میلیون نفر جمعیت با بازار مناسبی داشته و زمینه‌های همکاری مختلفی برای تولید مشترک و دست رسی به بازارهای دیگر وجود دارد.

فعالان اقتصادی دو کشور امروز با حضور وزیر ارتباطات و رئیس سازمان سرمایه‌گذاری اندونزی در زمینه‌های انرژی، نفت گاز، پتروشیمی، نیروگاهی و مواد غذایی با یکدیگر قرارداد امضا کردند.

 

منبع: تسنیم
نظرات بینندگان