arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۱۰۷۹۱
تاریخ انتشار: ۰۱ : ۱۴ - ۲۵ آذر ۱۳۹۵

شهر خلاق ایران، کلانشهر برتر معرفی شد

ارسال 145 طرح پژوهشی در زمینه های مختلف مدیریت شهری اعم از محیط زیست، عمران، اقتصاد شهری، ترافیک شهر، حمل و نقل شهری در نهمین جشنواره بین المللی برترین های پژوهش و نوآوری شاید در نگاه اول اقدامی ساده و معمول به نظر برسد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پژوهش و نوآوری یکی از حلقه های اساسی در مدیریت کلان در نظام های مدیریتی امروز است که چه در سطح دولتی و چه در سطح خصوصی آن می تواند تراز مدیریتی و عیار موفقیت یک مجموعه را مشخص کند. از همین رو یکی از مولفه های اصلی برای پیشبرد اهداف کلانشهرها که باید در بر نامه ریزی های شهری نمود داشته باشد، نوآوری و پژوهش است.

به گزارش تیتر شهر،نوآوری و پژوهش می تواند نقاط تاریک بر نامه ریزی را روشن و به تسریع دستیابی به اهداف سازمانی کمک کند که در این راه بهره گیری از پژوهشگران نخبه و همچنین در مصدر بودن مدیرانی که در مقام عمل به نوآوری و پژوهش اعتقاد داشته باشند، می تواند راهگشای بسیاری از معضلات کنونی شهرها باشد.

در بین کلانشهرهای کشور شهرهای معدودی به حوزه خلاقیت در مدیریت وارد شده اند و گفتمان مدیریتی خود را براساس این اصل مهم، تنظیم کرده اند که شهر اصفهان یکی از شهرهایی است که در دوره جدید مدیریتی خود با کلید واژه "خلاقیت و نوآوری" توانست باب جدیدی در این زمینه به روی مدیران شهری باز کند.

مدیرانی که در دوره جدید شهرداری اصفهان پشت میزهای تصمیم گیری نشستند به گفته شهردار نصف جهان با معیار "غیرگلخانه ای" بودن انتخاب شده اند و در این راستا باید گفتمان جدید حاکم بر شهر که برگرفته از خلاقیت و نوآوری است را دنبال کنند که در همین راستا، بخشی از ثمرات این تفکر، خود را در نهمین جشنواره بین المللی پژوهش و نوآوری کشور نشان داد و اصفهان توانست عنوان "کلانشهر برتر در نهمین جشنواره بین المللی پژوهش و نوآوری کشور" را ازآنِ خود کند.

اصفهانِ 5 سال آینده؛ شهری سبز با مدیریت هوشمند

هادی نباتی نژاد، مدیر روابط عمومی شهرداری اصفهان در این خصوص، اظهار داشت: در دنیای امروزی پژوهش و اقدامات تحقیقاتی و پژوهشی اقدامی اساسی و ضروری برای دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده است که قطعا در دستور کار بسیاری از سازمان‌ها، نهاد، ارگان و دستگاه های مختلف قرار دارد. این امر به عنوان ضرورت نیز در صدر سیاست ها و برنامه های شهرداری اصفهان نیز قرار داشته و به سبب آن شهرداری به دنبال آن است تا بتواند در افق چشم انداز خود اصفهان را تا سال 1400 یعنی تا 5 سال آینده به شهری با مدیریت هوشمند، سبز، ایمن، روان و سرزنده و بانشاط هدایت کرده و به نهایت خط و مشی تعریف شده دست پیدا کند.

بیش از یکصد طرح پژوهشی در پرونده نصف جهان در جشنواره

وی تصریح کرد: ارسال 145 طرح پژوهشی در زمینه های مختلف مدیریت شهری اعم از محیط زیست، عمران، اقتصاد شهری، ترافیک شهر، حمل و نقل شهری در نهمین جشنواره بین المللی برترین های پژوهش و نوآوری شاید در نگاه اول اقدامی ساده و معمول به نظر برسد اما کارشناسان این حوزه و صاحب نظران به خوبی می دانند که تهیه هر یک از این طرح ها در گرو ساعت ها برنامه ریزی و تلاش شبانه روزی است که البته این تلاش ها به ثمر نشسته و در کنار کسب رتبه های برتر در بخش های مختلف، به عنوان مسیری روشن و مشخص برای دسترسی به شهری پویا و خلاق در پیش پای مدیران شهری قرار گرفته است.

مدیر روابط عمومی شهرداری اصفهان، در خصوص طرح سوالی مبنی بر نقش روابط عمومی در موفقیت های شهرداری اصفهان ادامه داد: حوزه روابط عمومی بنابر نظر متخصصان و صاحب نظران برجسته در دنیا قلب تپنده ارتباطی در یک مجموعه پویا به شمار می رود و بر همین اساس ما در این حوزه نیز تمام توان خود را به کار گرفته ایم تا بتوانیم نه تنها در بخش های مختلف یاری گر سیستم مدیریت شهری باشیم بلکه در عمل به رسالت خود موفق عمل کنیم.

وی افزود: ما با ایجاد زیرساخت ساز و فراهم سازی شرایط، بستر لازم برای ارائه توانمندی ها و قابلیت های شهرداری را فراهم کرده و در این باره نقش موثر روابط عمومی را ایفا می کنیم.

نباتی نژاد اضافه کرد: شهرداری اصفهان همچنان به دنبال اقدامات عالیه و کارشناسی شده در بخش های مختلف شهری است که از آن جمله می توان به برپایی نمایشگاه باور با هدف معرفی تولیدات داخلی، تشکیل قرارگاه اقتصاد مقاومتی، برپایی جشنواره کالای ایرانی، حضور در نمایشگاه های پژوهش، صنعت، فرهنگ، هنر و ..... اشاره کرد که امیدواریم این اقدامات نه تنها باعث دستیابی هرچه بهتر به قله های رفیع خدمت باشد بلکه رضایت مردمی را نیز بیش از پیش برای این نهاد به عنوان نهادی خدمت گذار در شهر به ارمغان بیاورد.


نظرات بینندگان