arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۱۰۸۳۴
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۱۹ - ۲۵ آذر ۱۳۹۵

لاریجانی: در مسأله هسته‌ای، پیچیدگی‌ها بطور مطلوب اداره شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آمریکایی‌ها در اشتباهند که فکر می‌کنند می‌توانند با ایران با مکر برخورد کنند. مسئولان ما می‌دانند چطور به موقع و به ضابطه رفتار و عمل کنند تا آن‌ها دچار شکست شوند.

علی لاریجانی که در ادامه برنامه‌های سفر سه‌روزه به استان گلستان، در شورای اداری شهرستان‌های رامیان و آزادشهر سخن می‌گفت، تصریح کرد: من به آینده جمهوری اسلامی امیدوارم و با وجود برخی پیچیدگی‌ها در مسیر، ایمان دارم که مسیر روشنی در پیش روی وجود دارد و در مسأله هسته‌ای نیز این پیچیدگی‌ها به شکل مطلوبی اداره شد. ما خوشحالیم که تحت زعامت رهبری حرکت می‌کنیم که تجربیات مهمی در اختیار دارند و با استفاده از این تجربیات بسیاری از مسائل کشور به شکل مطلوبی پیش رفته است.

رئیس مجلس افزود: ما باید برای حل مسائل کشور امکانات را به نیکی بشناسیم و متناسب با امکانات برنامه‌ریزی کنیم و اگر این امکانات سنجیده شود تصمیمات بهتری در سطوح بالا گرفته خواهد شد و داشتن برنامه در این مسیر پله اول توسعه است.

وی تأکید کرد: باید توجه داشت تا جایی که ممکن است کارها به مردم واگذار شود و شرایط به نوعی مدیریت شود که اختیارات بخش‌های مردمی گسترش یابد البته در حال حاضر شرایط برعکس شده و دولت‌ها آزادانه کار می‌کنند و اختیار ملت‌ها محدود شده است و این موضوع قطعاً صدماتی را همراه خواهد داشت و باید طوری رفتار شود که دولت‌ها بیشتر پشتیبان باشند. البته در بخش کشاورزی همیشه حضور دولت کمرنگ بوده و در بخش‌های مختلف نظیر صنایع و دولت نقش دولت بیشتر بوده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر بخواهیم تحولی در شهرها ایجاد شود باید سمت‌گیری به سمت مردم باشد گفت: باید بسیاری از مسائل به دست مردم سپرده شود و دولت از بسیاری از پیچیدگی‌ها و دنگ‌ و فنگ‌ها آزاد باشد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های منطقه رامیان و آزادشهر در استان گلستان نیز گفت: رامیان ظرفیت‌های گردشگری بالایی دارد و باید با ایجاد جاذبه و ظرفیت و افزایش امکانات به سمتی حرکت شود که این ظرفیت‌ها بالفعل تبدیل شود و ما نیز سفارش می‌کنیم که اگر کسی به سمت سرمایه‌گذاری در این مسر حرکت کرد حمایت‌های اقتصادی از این موضوع صورت گیرد.

لاریجانی با بیان اینکه هرجا مدارس علمیه فعال بودند تأثیرات فرهنگی مثبتی همراه داشته گفت: مدرسه علمیه این منطقه همانطور که گفته شد قدمت طولانی دارد و هرچه امور مدارس علمیه و مساجد تقویت شود حتماً اتفاقات خوب فرهنگی به همراه خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: استاندار محترم مورد نیازهای استان متذکر شدند که طرح آمایش سرزمین آماده شده که این اتفاق خوبی است چرا که یکی از لطمات مهمی که متوجه کشور است نبود طرح آمایش سرزمین است که ما در این خصوص در چارچوب برنامه در کمیسیون تلفیق مباحث مهمی را به تصویب رسانده‌ایم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در پایان خطاب به مسئولان گفت: باید سلوک سیاسی مسئولان از عقلانیتی برخوردار باشد و حرکت در مسیری باشد که امام راحل و رهبری نظام به آن رهنمود کرده و طراز آن را مشخص کرده‌اند.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان