کد خبر: ۳۱۰۹۷
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۱۱ - ۱۹ تير ۱۳۹۰

30 نماینده امضای خود را پس گرفتند/طرح سئوال از رئیس جمهور منتفی شد

30 ‌نماينده مجلس در نامه‌اي به هيئت رئيسه، نسبت به پس گرفتن امضاي خود اقدام كردند كه بر اين اساس تعداد امضا‌كنندگان ‌طرح مذكور ‌به ‌70‌ رسيد و ‌اين طرح رسماً منتفي شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فارس: 30 ‌نماينده مجلس در نامه‌اي به هيئت رئيسه، نسبت به پس گرفتن امضاي خود اقدام كردند كه بر اين اساس تعداد امضا‌كنندگان ‌طرح مذكور ‌به ‌70‌ رسيد و ‌اين طرح رسماً منتفي شد.

علي مطهري نماينده مردم تهران در مجلس‌ به همراه ‌99 نماينده ديگر مجلس طرح سؤال از رئيس‌جمهور ‌را مطابق با اصل 88 قانون اساسي تهيه و در مورخ شنبه 90/04/05 به هيئت رئيسه مجلس ارائه كرد تا طبق آئين‌نامه داخلي مجلس اين طرح ‌در دستور كار قرار گيرد.

اما برخي نمايندگان مجلس كه طرح سؤال را امضا كرده‌ بودند، به فارس گفتند كه "‌امضاي ما مشروط به ‌شروط خاصي بود و در زمان فعلي حاضر به عملي شدن اين طرح نيستيم ".

بر اساس اين گزارش، طي روزهاي اخير 30 ‌نماينده مجلس در نامه‌اي به هيئت رئيسه، نسبت به پس گرفتن امضاي خود اقدام كردند تا تعداد امضاء‌كنندگان اين طرح حداكثر به عدد "70 " كه نشانگر منتفي شدن طرح است، برسد.

براساس اصل هشتاد و هشتم (88) قانون اساسي، درصورتي كه حداقل يك چهارم كل نمايندگان بخواهند درباره يكي از وظايف رئيس‌جمهور سؤال كنند، بايد سؤال خود را به‌طور صريح و روشن و مختصر همگي امضاء و به رئيس مجلس تسليم كنند. رئيس مجلس موضوع را در اسرع‌ وقت به كميسيون تخصصي ارجاع مي‌كند. كميسيون موظف است حداكثر ظرف يك هفته با حضور نماينده معرفي شده رئيس جمهور و نماينده ‌منتخب سؤال‌كنندگان تشكيل جلسه دهد. در اين جلسه، نماينده رئيس جمهور پاسخ مقتضي را از طرف رئيس جمهور ارائه خواهد كرد تا به نمايندگان‌ سؤال كننده گزارش شود.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۹
0
0
گاهی که چه عرض کنم بیشتر وقت ها شک میکنم اینها نمایندگان مردم باشند و به فکر مردم .منافع منافع فقط منافع
قاسم
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۹
0
0
به سلامتی و دلی خوش !
فقط یه خواهش ؛ اگه ممکنه اون نمایندگانی رو که با جسارت وشجاعت،تدبیر و عقلانیت،رشادت و بلاغت و حفظ کرامت و امانت و ... ، امضای خود رو پس گرفتن،
معرفی کنین تا گمنام نمونن و اگه نه همه مردم که لااقل
موکلین خودشون در حوزه های انتخابیه مربوطه ،از شادی
و غرور ، سر به خورشید بسایند و در انتخابات آتی در انتخاب دوباره ی اون ها ، تردید به خود راه ندن!
جسارتا" یه استدعای دیگه : اگه این بزرگواران بر مردم منت بذارن و بگن امضای اون ها مشروط به چه شروط خاصی بوده ، ممنون می شم.
.................
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۹
0
0
احتمالا منافع ملت را درنظرگرفتن وپس گرفتن
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۹
0
1
کاملا طبیعیست. به هرحال این نماینده ها میخواهند دور بعد رای بیاورند و چون به پشتوانه مردمی امیدی ندارند باید پشتوانه دولتی را برای خود داشته باشند تا بتوانند همچنان از مزایای نماینده بودن استفاده کنند.پیشنهاد میکنم آقایان یک وقتی بگذارند بروند پیش رییس جمهور و پشت دست ایشان را ببوسند تا نماینده شدنشان برای دور بعد تضمین شود
نظرات بینندگان