arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۱۱۱۱۲
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۱۴ - ۲۷ آذر ۱۳۹۵

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی : نبود مدارای اجتماعی علت اصلی طلاق در کشور است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت : بیشترین علت طلاق در کشور بر خلاف گذشته نبود مدارای اجتماعی است.

 علی ربیعی روز شنبه در مراسم نکوداشت 100سالگی آموزش و پرورش کاشان در تالار فیض دانشگاه کاشان افزود: بر اساس آمارها بیشترین طلاق ها در کشور در چهار سال اول زندگی اتفاق می افتد که در گذشته بیشترین علت آن فقر و اعتیاد بود ولی امروز نبود مدارای اجتماعی است.
وی بیان کرد: با گسترش مهارت های زندگی اجتماعی می توانیم یاد گیریم در کنار هم بهتر زندگی کنیم و آمار طلاق را با افزایش این مهارت کاهش دهیم.
وی تصریح کرد: آموزش در مدرسه، آموزش مهارت زندگی اجتماعی و گسترش مهارت های فنی سه آموزش اصلی است که نیاز اصلی جامعه امروز ما به شمار می رود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه گسترش مهارت های فنی و حرفه ای از نیازهای امروز جامعه است گفت: اگر جامعه می خواهد خوشبخت باشد باید این سه بعد را پرمحتوا تر و غنی تر کند.
ربیعی آموزش در مدرسه و دانشگاه‌ ها را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: به رغم این که تعداد دانشجویان زیاد است ولی اشکال ما نبود جهت دهی و همسان سازی با شرایط حاضر جامعه امروزمان است.
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه کاشان در خیر جمعی سابقه زیادی دارد و فرهیختگان زیادی از جمله سهراب سپهری و غیاث الدین جمشید را تربیت کرده است.
مراسم نکوداشت 100 سالگی آموزش و پرورش کاشان امروز و فردا با حضور فرهیختگان و فرهنگیان این شهرستان برگزار می شود.
علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صبح روز شنبه در قالب سفر یک روزه کاری وارد کاشان شد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بدو ورود به کاشان، با حضور در گلزار شهدای کاشان به ادای احترام به شهیدان انقلاب و دفاع مقدس پرداخت.
ربیعی در این سفر از طرح توانمندسازی و فقر زدایی محله لتحر کاشان بازدید کرد.
بازدید از پروژه موسسه کاشانه مهر و سخنرانی در اجتماع مدیران موسسات خیریه کاشان از دیگر برنامه های سفر یک روزه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به کاشان است.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان