arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۱۱۲۷۱
تاریخ انتشار: ۰۵ : ۱۴ - ۲۸ آذر ۱۳۹۵

نقشه آمریکا برای تجزیه سوریه شکست خورد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سردار جزایری گفت: آمریکا و صهیونیسم جهانی در منطقه غرب آسیا به دنبال ایجاد سرزمین‌های سوخته هستند و راهبرد‌شان تضعیف کشورهای اسلامی است.

به گزارش جماران، سردار سیدمسعود جزایری معاون ستادکل نیروهای مسلح، با اشاره به تحولات سوریه به خصوص موضوع آزادی کامل شهر حلب به دست رزمندگان مقاومت، گفت: تجربه جنگ و مقاومت در سوریه و امروز در حلب، درس‌های آموختنی زیادی دارد. دفاع دولت و مردم سوریه در برابر هجمه گسترده بیگانگان به این کشور، همچون دفاع مقدس 8 ساله نشان داد که چنانچه عزم و اراده مقاومت در بین ملتی وجود داشته باشد، دشمن هر قدر هم که قدرتمند باشد توان ایستادن در برابر آن ملت را نخواهد داشت.

وی افزود: با پیروزی رزمندگان سوریه و جبهه مقاومت در برابر دشمن، نقشه آمریکا در تجزیه سوریه و سرنگونی دولت قانونی این کشور و در یک نگاه کلان رویای خاورمیانه بزرگ آمریکا با شکست روبرو شد.

معاون ستادکل نیروهای مسلح تصریح کرد: آمریکا و ائتلاف تروریست‌ها آخرین نفس‌های خود را در کشورهای سوریه و عراق می‌کشند، لذا دشمن همه تلاش خود را به کار می‌برد تا ولو یک روز جنگ و درگیری و خونریزی در سوریه دیرتر تمام شود، چرا که آمریکا و صهیونیست جهانی در منطقه غرب آسیا به دنبال ایجاد سرزمین‌های سوخته هستند و راهبرد‌شان تضعیف کشورهای اسلامی است.

سردار جزایری ادامه داد: نیروهای مقاومت تصمیم به ایستادگی گرفته و تحت هر شرایطی دشمن را از سرزمین سوریه و عراق بیرون خواهد راند، ولی در مقابل تاکتیک دشمن گسترده کردن نقاط درگیری در سوریه است و بدین جهت است که تلاش دارد توان ارتش و رزمندگان سوری را کاهش دهد، اما این مسئله در برابر تصمیم بزرگ ملت سوریه تاب مقاومت نخواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: آنچه در آن تردید نیست، آن است که شکست دشمن در حلب یک پیروزی بزرگ و استراتژیک در جنگ منطقه به حساب می‌آید که برکات آن برای مقاومت منطقه مثال‌زدنی و در تاریخ ماندگار خواهد شد. 

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح با بیان اینکه در دوران جنگ تحمیلی آنگاه که رزمندگان اسلام نیروهای رژیم بعث صدام را با شکست روبرو می‌کردند، سازمان‌های حقوق بشری و شورای امنیت شتابان در پی ایجاد آتش‌بس برمی‌آمدند، چون هدف‌شان جلوگیری از تداوم پیروزی‌ها بود، گفت: این تاکتیک عینا در سوریه هم دنبال شده و بنده همواره نظرم در مورد آتش‌بس‌ها در جنگ سوریه منفی بوده، چرا که از این بابت چیزی نصیب دولت و ملت سوریه نشده، بلکه زیان‌های زیادی هم به آنها وارد شده است.

سردار جزایری اضافه کرد: سیاست آمریکا و صهیونیزم بین‌الملل و فراماسونری، تضعیف کشورهای اسلامی و ایجاد آرامش خاطر برای اسرائیل غاصب است و عامل اصلی پیشبرد این سیاست، حاکمان مرتجع و کشورهای وابسته به 3 عنصر یاد شده هستند.

وی همچنین تاکید کرد: تنها راه شکست این سیاست، مقابله جدی و همه‌جانبه با این سیستم استکباری است و پیروزی در موصل و حلب هر چند ضربه بزرگی به این مثلث شیطانی به حساب می‌آید، ولی به معنای پایان نقشه‌های آنها نخواهد بود.

معاون ستادکل نیروهای مسلح در پایان درباره تحولات یمن نیز اظهار داشت: سعودی‌ها در یمن حقیقتا شکست خورده‌اند و برای همیشه یمن از چنگال سعودی‌ها خارج شده و جمهوری اسلامی ایران هر آنچه که مردم یمن و رزمندگان سرافراز این کشور اسلامی درباره آن به نتیجه برسند را درست می‌داند و از آن حمایت می‌کند.
نظرات بینندگان