arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۱۱۲۷۵
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۱۴ - ۲۸ آذر ۱۳۹۵

کانال های تلگرامی بالای ۵ هزار عضو، باید مجوز بگیرند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: با مصوبه این شورا تمامی فعالان فضای مجازی که اقدام به انتشار مطلب می‌کنند از جمله‌ کانال‌ها، اثرها و بیلبوردهای بیش از ۵ هزار کاربر باید در سامانه‌ای ثبت و مسئولیت انتشار مطالب خود را مانند مطبوعات بپذیرند.

محمدحسن فیروزآبادی امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه الکامپ جزئیات مصوبه شورای عالی فضای مجازی برای احراز هویت کاربران فضای مجازی را تشریح کرد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی اظهار داشت: طبق این مصوبه فعالیت کاربران در فضای مجازی شامل اینترنت، شبکه‌های اجتماعی و موبایل شفاف‌سازی و کاربران احراز هویت می‌شوند.

وی افزود: هم‌اکنون 150 هزار کانال تلگرامی در کشور فعال است که فعالیت آنها به ثبت نرسیده و در فاز اول ساماندهی فعالیت اثرهای اجتماعی تصمیم داریم کانال‌های فعال احراز هویت و فعالیت‌شان شفاف و ضابطه‌مند شود که البته مالکان بسیاری از این کانال‌ها مشخص و معتبر هستند که به معرفی و احراز هویت تمایل دارند.

وی گفت: براین اساس مرکزی مورد نیاز است که احراز هویت فعالان فضای مجازی به صورت شفاف در این مرکز انجام شود و همچنین فعالان این فضا در صورت اعتراض، نقد یا پیشنهاد بتوانند نظرات خود را ارائه دهند و حقوق خود را پیگیری کنند.

فیروزآبادی گفت: براین اساس تمامی دارندگان کانال‌ها، شبکه‌های اجتماعی، بیلبورد بیش از 5 هزار کاربر باید در سامانه‌ای ثبت شوند تا قابل معرفی به جامعه باشند و مسئولیت انتشار مطالب خود را بپذیرند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی تأکید کرد:‌ انتشار مطالب در فضای مجازی ادعاهای حقوقی ایجاد می‌کند و مسئولیت این ادعا باید پذیرفته شود همانطور که در تمامی کشورها برای مطبوعات قوانین وجود دارد.

منبع: فارس
نظرات بینندگان