کد خبر: ۳۱۱۶۴
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۲۳ - ۱۹ تير ۱۳۹۰

تحلیل های بینندگان "انتخاب" از تهدید جدید احمدی نژاد چه بود؟

پس از درخواست انتخاب از بینندگان برای ارائه تحلیل خود در مورد احتمال افشاگری احمدی نژاد، صدها نظر ارسال شد که از میان آنها تنها 91 نظر قابل انتشار بود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پس از درخواست انتخاب از بینندگان برای ارائه  تحلیل خود در مورد احتمال افشاگری احمدی نژاد، صدها نظر ارسال شد که از میان آنها تنها 91 نظر قابل انتشار بود.

اکثریت نظر دهندگان معتقد به این هستند که رئیس جمهور دست به افشاگری نمی زند و این اظهارات تنها وعده ای دیگر از وعده های غیرمحقق شده ایشان بوده است.

سمی می گوید: کدام حرف و وعده آقای احمدی نژاد ، راست از آب در آمده که این یکی آخریش باشه . ایشان به خالی بندی شهره دهر است. زیاد این مطالب را جدی نگیرید.

یکی دیگر از مخاطبین که خود را معرفی نکرده است می گوید: شش ساله که میگه می خواهم افشا گری کنم، مفسد اقتصادی معرفی کنم، نفت سر سفره هاتون بیارم، کاری به پوشش و لباستون ندارم. خدایی به کدوم وعده خودش عمل کرد؟

سعید می گوید: آقاي احمدي نژاد بلوف زن بسيار خوبي است و بي ترس از بر ملا شدن بلوف مي زند . لذا ايشان هيچ عكس العملي نداشته و چون دور خود را خلوت مي بيند و از آن استقبالها ديگر خبري نيست لذا توهم راي ميليوني ايشان فرو نشسته و مي داند كه اگر در حال حاضر شوكي وارد كند با حمله مخالفان كه متحد دشه اند مواجه مي گردد. تنها در صورتي كه ايشان قصد داشته باشد در انتهاي كار زودرس خود ، از خودش اسطوره اي بسازد و بي مهابا افشا گري كند تا آبروي رفته را باز پس گيرد اين عمل را انجام مي دهد كه بسيار بعيد است. زيرا در حال حاضر جو بر وفق مراد نيست و اطافيان ايشان هم نمي توانند بعد از ايشان قوت بگيرند. در هر حال عدم صداقت و پايداري در گفتار و كردار ايشان بي شك وجود خواهد داشت

ماسال می گوید: هیچ چیزی نداره که بخواد افشا کنه مگه باز به روش نطق های قبلی چیزهایی را ببافه.
در مناظرات که اوج هجمه ایشان به یاران امام و انقلاب بود مگه بر علیه جناب هاشمی و سپاهی ها و دولت های قبلی جمهوری اسلامی چه گفت همان شایعات و همان تهمت های که رادیوهای خارجی دشمن اسلام و ایران میگفتن

ناشناسی می گوید: يقين دارم تنها توانائي و قدرت ايشان در بلف زدنه اگر ايشان اهل لاسوگاس بودن شايد ثروتمندترين آدم ميشدند!! دروغهاي شاخدار رو طوري ميگه كه خودشم باور ميكنه . از اين كنده هيچ دودي بلند نميشود مگر عوام فريبي كه اونم خوب بلده چطور عده اي را يك گوني سيب زميني خام كنه!! افشاگري پيشكش رحيم جونش!!

نوید می گوید: آقاي احمدي نژاد در حال حاضر به اخرين ريسمان چنگ انداخته اند تا از دستگيري اعضاي كابينه جلوگيري كند اما بعيد مي دانم چيزي براي افشاگري داشته باشد چنانكه اگر اينگونه بود در قهر يازده روزه از ان استفاده مي كرد و وزير اطلاعات را عوض مي كرد در ثاني اگر هم چيزي در چنته داشته باشد ...

فردی دیگر که خود را معرفی نکرده است می گوید: خير چون اگر فكر ميكرد افشاگري كمكي به او ميكرد زوتر اين كارا كرده بود

برخی از مخاطبین در تحلیل های خود به فساد اطرافیان رئیس جمهور اشاره داشته و معتقدند اگر قرار است افشاگری بشود باید در مورد خود رئیس جمهور و حلقه ی نزدیکان او انجام شود.

داوود فرهی می گوید: چاقوکه دسته خودش را نمی برد اگر خلافی هم باشدکه هست از دستگاه خود ایشان واطرافیان است

ناشناسی می گوید: قرار به افشا گری باشه از فساد اطرافیان ایشون باید پرده برداشت

فردی دیگر که خود را معرفی نکرده است می گوید: جناب احمدی نژاد میخواد دست به کدوم افشاگری بزنه که دست خودش تو اون کار نباشه؟؟

ناشناسی می گوید: وقتی قرار باشد کسی که این روزها به عنوان سردسته و رفیق غار بزرگترین رانت خواران، وام بگیران میلیاردی، خلافکاران خیابان فاطمی، رمالان و پیشگویان و .... شناخته شده دست به افشاگری بزند نتیجه قابل پیش بینی است. بهترین یارانش و شاید حتی خودش ممکن است در دام این افشاگری گرفتار شوند!!!
نه! فکر نمی کنم کسی خودش را افشا کند حتی اگر خیلی احمق باشد.

گروهی دیگر می گویند که احمدی نژاد دست به افشاگری می زند و منظوراو از وظیفه قانونی حق استعفا بوده است.

مردمک می گوید: به نظرم اون وظیفه قانونی که به کشور هم اسیب میرسونه و رئیس جمهور در موردش صحبت کرده افشاگری نیست ، بلکه مسئله استعفا از مقام ریاست جمهوریه ( چرا که این کار هم قانونیه و هم باعث اسیب به کشور میشه

ناشناسی می گوید: فرصت افشاگری پیدا نمی کند. چون ماجراهای پشت پرده فراتر از این حرفاست...
وی قبل از افشاگری دستگیر خواهد شد.

فردی که خود را یکی از همین دانشجوها معرفی کرده است می گوید: دفعات پيش فرق ميكرد ، الآن بحث جدي تر شده چون بحث دستگيري آقايان مشايي و بقايي در كاره و جناب رئيس جمهور تمام توان خودش رو براي جلوگيري از اين رخداد بكار خواهد گرفت . . .
حالا ميگي نه ، نگاه كن .

ط کارگر می گوید: افشاگری می کنه وبه بهانه نشر اکاذیب وافترا از کار برکنار میشه وچون جایگاهی در میان اصولگرایانی که ارکان اصلی حاکمیت هستند ندارد واپوزوسیون نیز از او دلخوشی ندارد مواجه با افسردگی می شود.

سعید می گوید: فقط یک نکته می گویم : احمدی نژاد به هیچ عنوان حاضر نیست دولت بعدی را فردی غیر از خودش یا دوستان نزدیکش در دست بگیرد ( حتی اگر در ظاهر این مساله را رد کند ) چرا که او معتقد است هیچ فرد شایسته دیگری در کشور وجود ندارد که بتواند منویات ودستورات امام زمان را اجرا کند!!(باور کنید این عین حقیقتست!)
بنابراین در این رابطه هر اقدامی _تاکید می کنم هر اقدامی - که لازم باشد انجام خواهد داد حتی...!!!)))


فردی که خود را ایران نامیده است می گوید: اگر فشارها بيشتر بشه و راهي ديگه اي براش باقي نگذارند كم كم بصورت مستقيم يا غير مستقيم دست به افشا گري خواهد زد!

برخی دیگر اعتقادشان بر این است که احمدی نژاد می خواهد با افشاگری ها به تقابل با مجلس بپردازد.

ناشناس می گوید: احمدی نژاد تا زمان تبلیغات انتخابات مجلس هیچ کار تندی نمی کند و در زمان تبلیغات با حرکتهای تند سعی می کند فضا را به نفع خود و یارانش کند و مجلس را به دست بگیرد . به احتمال زیاد هم موفق میشود.
او به خوبی می داند که نظام در شرائطی نیست که هم بر یاران ایشان سخت بگیرد و هم اصلاح طلبان و اینکه که اصلاح طلبان هم هیزم تنور انتخاباتی نمی شوند که تمام نان ان تنور از قبل مصادره شده باشد

ناشناسی دیگر می گوید: به نظر من تقابل مجلس و دولت بسیار شدید می شود حتی بعد از انتخابات مجلس و تجربه نشان داده احمدی نژاددر مواقع تنگنا دست به دامان اسناد چه راست و چه دروغ میشود لذا بایدمنتظر اتفاقات وسیع تر بایستی بود زیرا اینگروه بتازه به دوران رسیده مستقر در راس امور که نتیجه کج فهمی های سیاسی ما و بعضی ها بوجود آمده منتظر این فرصت میباشد که خود را مطرح کند و هیچ زمان و مکانی برای آنها بهتر از این فرصت نمی باشد پس بایستی منتظر بود ضمنا توجه داشته باشید مجلس قبلا در این بازی باخته است . چه موقع؟ بله آنموقع که نبض اقتصاد یارانه را باواگذاری صندوق ذخیره یارانه ها در دست دولت قرار داد . آفرین : نبض بازی سیاست در آنجا بود که اگه یادتون باشه آنموقع خیلی بحث و درگیری بر سر مسئله نگهداری و مقدار آن بود. ی مسئله اگه خوب توجه بکنید خواهید دید کسانی که آنطرف بازی بودند و خیلی طرفداری از رئیس جمهور می کردند جدیدا وارد این طرف بازی سیاست شده اند خوب توجه داشته باشید اینها همش برنامه است اینها با این تنش هابزرکتر و زنده تر میشوند . بخدا قسم روزی برسد که تنها چاره ای که داشته باشید و این گروه انحرافی را بخواهید کنار بزنید فقط و فقط با برکرداندن زمان به عقب چاره دارید . آری در دنیای سیاست زمان به عقب بر میگردد و آن زنده کردن امثال به قول بعضی ها فقته گران سال88 و فقط بوسیله آنها و واقعیت جلوه دادن نتایج انتخابات می توانید این گروه منحرف را کنار بزنید و گرنه باید منتظر روزهای بد و بدتر و بدترین باشید . والسلام

بسیجی دوران دفاع مقدس می گوید: متاسفانه در کشور ما پس از ورشگستگی سیاسی وقدرت افشاگری مد شده واین هم بر میگردد به اینکه خود ویاران خود را برمصالح نظام وکشور مقدم می دانیم وموقعی که در راس قدرت هستیم برای ماندن برقدرت ازخلاف دیگران چشم پوشی میکنیم ومصالح نظام وکشور را فدای ماندن برقدرت می کنیم وهزینه بزرگی را متحمل مردم وکشورونظام می کنیم (مانند بعضی از نمایندگان که نزدیک انتخابات است دست به افشاگری بی حاصل می زنندآنها باید درطول این مدت درمقابل این بی قانونیها می ایستادند) پس بعید نیست که جناب رئیس جمهور هم دست به افشاگری بزند ولی این چه سودی به نظام ومردم داردجزء( موش داروئی بعدازمرگ سهراب)

تعدادی از مخاطبان، اقدام رئیس جمهور به افشاگری را یک بازی باخت با خت می دانستند.

زهرا در این رابطه می نویسد: در هر دو صورت اين بازي رو هر دوطرف باخته .
1-اگر احمدي نژاد حرف بزنه احتمال دستگيري ايشان و اطرافيانش قطعي ميشه.
2- اگر حرفي نداشته باشه پس با دستگيري ها بازهم دستگير
3-اگر حرف بزنه ابروي نظام و كساني كه ازش حمايت كردن ميبره .و مطمئنن قبل از اينكه حرفي بزنه دستگير ميشه .

خلاصه بگم .در هر دوصورت اين تهديدش ترس و شك رو بجون مخالفين انداخته كه اگر ميخواستن باهاش مدارا كنن ديگه نكنن و هر چه زود تر دستگيرش كنن.
انتخاب حجتيه از همون اول اشتباه بود .

و ايت الله مصباح يزدي كه الان در مسند قدرت هستند هم خود يك پاي ثابت از حجتيه هستند.به نظر من رهبري عزيز تدبيري بيانديشاند كه همانطور امام خميني ره عزيز از ياران حجتيه نفرت داشت .ايشان هم اطرافشان را از حجتيه پاك كنند .انشاءالله.

مالک می گوید: افشاگري: اين يك واژه تهديد اميز است براي طرف مقابل.ببينيم طرف مقابل كيست؟بي شك كه مردم نيستند پس افشاگري بر عليه دوستان وهم پيمانان.در ثاني ببينيم چه چيزهايي را ميخوان افشاگري كنند؟ به نظر ميرسد هم افشاگر و هم طرف مقابل هر دو ظرر ميكنند و هيچ برنده اي نخواهد داشت .

ازنظر افكار عمومي هردو طرف محكومند چون وظعيت كشور از هر لحاظ(اقتصادي سياسي رفاهي بين المللي و....)چندان مناسب نيست.به نظر حقير چيزي براي افشاگري وجود ندارد .
شايد 2سال ديگر به اقاي احمدي نژاد فرصت بدهند با درجه سرداري در پست گروهباني خدمت كند  من یقین دارم به روشنی روز که به هر حال احمدی نژاد دوران باقیمانده اش را به اتمام نخواهد رساند. حتی اگر نظام بخواهد ومصالح داخلی وبین المللی ومسائلی مانند وجه جهانی و... ایجاب کند باز هم محالست که دوران احمدی نژاد بطور طبیعی وسر موعد پایان پذیرد.

سعید ش می گوید: خودم با توجه به وضعيت پيش آمده و اينکه جناب رييس جمهور ميدونن که ديگه اون ممه رو لولو برده ! وارد بازي باخت باخت نميشن . با اشاره سر انگشت رهبري در موقع لزوم تحليل هاي ايشان باد فنا نيرود .

ناشناسی می گوید: این ها همش کار خداست که افرادی مثل اقای احمدی نژاد خودش باعث نابودی خودش بشه ولی فکر کنه که داره کار درست انجام میده.این همون وعده خداست که میگه بد کاران رو در گمراهی خودشون گم می کنیم.ولی این دسته افراد این موضوع رو نمی فهمن که این اتفاقات عذاب از طرف خداست.چرا؟چون که به خدا ایمان ندارن.البته این فقط در مورد این دولت نیست در مورد تمام کسانی که با نیتی جز خدا میان روی کار هست

گروهی دیگر فشارها به احمدی نژاد را به دلیل اجرای ناموفق هدفمندی یارانه ها می دانند.

ناشناسی می گوید: به نظرم امروز دولت بیش از اندازه تنهاست که بخواهد قدرت نمایی کند. دوستان دیروز آن از ترس طرد شدن از جامعه پس از طرح (غیر) هدفمند یارانه ها به دایه های مهربان تر از مادر تبدیل شدند. البته احمدی نژاد را با کارهای عجیب و غیرمعمول و البته غیرمعقول باید شناخت.

سعید می گوید: دولت دهم در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها ناکام مانده و راهی را رفته که نه میتواند ادامه دهد و نه برگشتی در آن است."کاملا موافقم. اصلا کل قضیه همین است .
وبقیه مسایل مانند ماجراهای مشایی و..بهانه ای بیش نیستند. اقتصاد کشور در بدترین وضعیت بحرانی قرار دارد و وطوفان تعطیلی دهها هزار کارخانه وبیکاری میلیونی در راهست ... آقایان این رافهمیده اند که سیاستهای غلط اقتصادی وهمچنین مساله تحریم های جهانی ( که می گفتند اهمیت ندارد!!) کم کم دارد کار دستشان می دهد ومی خواهند تقصیر را گردن یکی بیاندازند وکسی که همه در مورد قربانی کردنش به توافق رسیده اند شخص احمدی نژاد است!!!

مهران ن می گوید: سال 90 سالی که گفته میشد در اواخر آن تورم و گرانی کمر دولت را خواهد شکست بنظر میرسد به اواسط نرسیده این امر محقق شد.خبرها حاکی از آن است که دولت دهم در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها ناکام مانده و راهی را رفته که نه میتواند ادامه دهد و نه برگشتی در آن است.قانونی که به گفته رئیس جمهور قرار بود باعث شکوفایی اقتصادی شود حال باعث بالا رفتن نرخ بی کاری و تورم شده و متاسفانه فشار شکست این طرح بر اقشار کم درآمد جامعه بسیار زیاد است و کم کم صدای اعتراض از گوشه کنار کشور شنیده میشود نمونه آن هم تجمع کارگران روبروی مجلس شورای اسلامی است که دیروز صورت گرفت. حال بنظر میرسد شانه خالی کردن از این بحران عظیم اقتصادی تنها راه و بهترین گزینه باشد آن هم به بهانه کابینه!!!!!!
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۳
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۹
0
2
خدائيش وقتي نظراتو ديدم نظر خودم را بيشتر پسنديدم كه خوشبختانه غيرقابل پخش نبوده !! چقدر مثل رئيس جمهورمان شكسته نفسم من !!
ناشناس
|
UNITED STATES
|
۰۳:۱۱ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۰
0
2
انتخاب ممنون که به این موضوع پرداختی
نظرات بینندگان