arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۱۱۹۱
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۷ : ۱۱ - ۲۰ تير ۱۳۹۰

تصویربرداری ماهواره ایران از اسرائیل

فرماندهان عالیرتبه نظامی ایران بارها اعلام كرده اند كه تمامی نقاط سرزمین های اشغالی تحت برد انبوهی از موشك های بالستیك جمهوری اسلامی ایران قرار دارد اما آنچه این روزها بواسطه پرتاب اولین ماهواره تصویربرداری ایران به فضا با نام "رصد" مهم جلوه می كند، توان ایران مبنی بر تصویر برداری از نقاط مختلف كره زمین توسط این ماهواره بومی كشورمان است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مشرق نوشت:

فرماندهان عالیرتبه نظامی ایران بارها اعلام كرده اند كه تمامی نقاط سرزمین های اشغالی تحت برد انبوهی از موشك های بالستیك جمهوری اسلامی ایران قرار دارد اما آنچه این روزها بواسطه پرتاب اولین ماهواره تصویربرداری ایران به فضا با نام "رصد" مهم جلوه می كند، توان ایران مبنی بر تصویر برداری از نقاط مختلف كره زمین توسط این ماهواره بومی كشورمان است.

هرچند اشراف اطلاعاتی ایران بر دشمنان فرامنطقه ای بخصوص رژیم اشغالگر قدس همیشه یكی از بارزترین ویژگی‌های نیروهای اطلاعاتی ایران بوده و هست، اما این بار اشغالگران قدس شریف از طریق دیگری در رصد سربازان گمنام حضرت روح الله(ره) قرار دارد
.

ماهواره رصد كه در روزهای گذشته با موفقیت به فضا پرتاب شده و در مدار زمین قرار گرفته، اولین ماهواره تصویربرداری ایران است كه تمامی مرحل طراحی، ساخت، تجمیع، تست و آماده سازی پرتاب آن در داخل كشور انجام شده است.

 
مأموریت سطح یك این ماهواره، تصویربرداری از سطح زمین در طیف مرئی با قدرت تفكیك 150 متر و ارسال تصاویر و اطلاعات پایشی سیستم در مدار LEO به ایستگاه های زمینی است و این یعنی ما می توانیم تمام نقاط تحت پوشش تصویربرداری این ماهواره از جمله سرزمین های اشغالی را از فاصله مناسبی رصد كنیم.
 
توپولوژی و ساختار ایستگاه های زمینی "رصد" به گونه ای طراحی و پیاده سازی شده است كه بیشترین دسترسی به ماهواره را برای دریافت اطلاعات و ارسال فرامین كنترلی فراهم كرده است به گونه ای كه به طور متوسط حدود 110 دقیقه در شبانه روز ماهواره در حوزه دید ایستگاه های زمینی قرار دارد.
 
این خبر كابوس جدیدی را برای سركردگان رژیم اشغالگر قدس و تمامی دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران رقم خواهد زد.
 
ماهواره رصد كه در مدت زمان 91 دقیقه یك دور كامل گرد زمین می چرخد، اطلاعات خود را به ایستگاه های رهگیری، تله متری و فرمان، و ایستگاه مركزی ارسال می كند.
 
ایستگاه رهگیری، وظیفه رهگیری ماهواره بر سفیر رصد در كل مسیر پرتاب و رهگیری ماهواره و دریافت اطلاعات مداری در زمان استقرار ماهواره در مدار را بر عهده دارد.
 
ایستگاه تله متری و فرمان با استفاده از اطلاعات دریافتی از ایستگاه های رهگیری، ماهواره را رهگیری می كند و وظیفه دریافت و ارسال اطلاعات تله متری از ماهواره را انجام می دهد.
 
ایستگاه مركزی با استفاده از اطلاعات دریافتی، وظیفه هدایت و كنترل ماهواره و ماهواره بر و همچنین كنترل تله متری و فرمان ماهواره را بر عهده دارد.
 
ایستگاه متحرك نیز به منظور دریافت اطلاعات از ماهواره رصد طراحی و ساخته شده است كه مدت زمان استقرار و آماده به كار شدن آن كمتر از یك ساعت بوده و قابلیت دریافت، مشاهده و ذخیره تصاویر ارسالی از ماهواره رصد را دارد.
 
همه این موارد در حالیست كه رصد تا كنون یكبار از فراز سرزمین های اشغالی عبور كرده و چه بسا همین حالا نیز مهمترین اطلاعات تصویری خود از كوچكترین تحركات صهیونیست ها را به زمین ارسال كرده باشد.
 
با توجه به موارد ذكر شده در بالا به وضوح باید گفت، امروز سرتاسر سرزمین های اشغالی نه تنها تحت پوشش موشك های دوربرد، بلكه زیر دید دقیق چشم های بیدار فرزندان خمینی كبیر نیز قرار دارد تا بتوانند موشك های دوربرد خود را با دقت بیشتری بر سر اهداف از پیش تعیین شده خود فرود آورند.
 
بنابراین خوش خدمتی های «گوگل مپ» و غیره در سانسور مناطق استراتژیك و حیاتی این رژیم در هنگامه نبرد، دیگر به كار آنها نخواهد آمد.
 
همه این موارد در حالیست كه ماهواره «رصد» تا كنون چند بار از فراز سرزمین های اشغالی عبور كرده و چه بسا همین حالا نیز مهمترین اطلاعات تصویری خود از كوچكترین تحركات صهیونیست ها در مناطقی مانند مركز تحقیقات اتمی نقب و نیروگاه اتمی «دیمونا» در ده كیلومتری جنوب این شهر، نیروگاه اتمی «عیلبون» در زیر زمین روستای «نبرین»، نیروگاه هسته ای «رافائل»، پایگاه‌های مهم دریایی این رژیم در «حیفا»، «اشدود» و «ایلات»، فرودگاه‌ بین‌المللی «بن گوریون» در تل آویو، فرودگاه‌ بین‌المللی «حیفا»، پایگاه‌های نیروی هوایی «ختسریم»، «حاتسور»، «رامون»، «نواتیم»، «پالماخیم»، «رمت داوید»، «عوودا»، «سدوت میخا» و پایگاه هوایی «تل نوف» و... به كشورمان ارسال كرده باشد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۶
ناشناس
|
GERMANY
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۰
1
0
قدرت تفکیک این ماهواره 150 متر است ؟
این یعنی اینکه اگر فاصله دو جسم کمتر از 150 متر باشد قابل تفکیک نمی باشد یا به زبان ساده تر یک زمین فوتبال در عکس های این ماهواره بصورت یک نقطه سیاه است.
لازم به توضیح است دقت ماهواره های عکس برداری فعلی در حد چند سانتیمتر است و تکنولوژی ساخت دوربین های مذکور در با تجربه صد ساله فقط در اختیار دو شرکت در جهان است.
مهدی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۴۳ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۱
0
2
غیر از اظهار تاسف برات چیزی ندارم
اونقدر کور و فریفته پیشرفت تکنولوژی اونور شدی که پیشرفت کشور خودت رو اونهم تو این تحریم سنگین به دست جوونا نمیبینی
نه اینکه بگم خیلی شاهکار کردیم ولی جای خیلی تقدیر داره چرا از بدبختیا میگیم از خوبیا نگیم درسته خیلی از سرمایه های مملکت حیف و میل میشه ولی باید با صداقت هم خوب و هم بد رو گفت خدا ههمونو هدایت کنه
نظرات بینندگان