کد خبر: ۳۱۳۰۹
تاریخ انتشار: ۰۹ : ۱۳ - ۲۱ تير ۱۳۹۰

اعلام جرم دادگستري تهران عليه سه سايت خبري

دادگستري استان تهران ضمن تكذيب خبر تجاوز 5 جوان به يك معلم در تهران، عليه 3 سايت خبري اعلام جرم كرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دادگستري استان تهران ضمن تكذيب خبر تجاوز 5 جوان به يك معلم در تهران، عليه 3 سايت خبري اعلام جرم كرد.

به گزارش فارس، در پي درج خبري مبني بر تجاوز 5 جوان به يك معلم جوان در جنوب شهر تهران، دادگستري استان تهران ضمن تكذيب اين خبر، اعلام كرد خبر منتشر شده مربوط به 5 سال قبل بوده است كه تعدادي سايت خبري اقدام به انتشار مجدد اين خبر به نحوي كردند كه گويا اين اتفاق به تازگي رخ داده است.

مديركل روابط عمومي دادگستري استان تهران با اعلام اين موضوع گفت: عليه اين سايت‌هاي خبري، اعلام جرم شده و موضوع در حال رسيدگي است.

بشيري‌راد در خصوص اينكه آيا عليه روزنامه‌اي هم كه اين مطلب كذب را منتشر كرده، اقدامي صورت گرفته يا خير گفت: دادستان كل كشور روز گذشته به مطلب منتشر شده در اين روزنامه و دستور رسيدگي به اين موضوع اشاره كرد اما در حال حاضر در نامه‌اي كه از سوي سرپرست دادگاه‌هاي كيفري استان تهران به دادستان تهران نوشته شده، تنها نام 3 سايت خبري آمده است.

در اطلاعيه روابط عمومي دادگستري استان تهران آمده است: به دنبال درج خبري با عنوان "تجاوز پنج نفر به معلم جوان در جنوب تهران " در برخي از سايت‌هاي خبري؛ بدينوسيله ضمن تكذيب خبر فوق به اطلاع هموطنان مي رساند كه پرونده مربوطه در سال 1383 و در شعبه 77 دادگاه كيفري استان تهران مورد رسيدگي قرار گرفته است.

اين اطلاعيه مي‌افزايد: احكام مربوط به اين پرونده برابر مقررات قانوني صادر و نسبت به برخي از محكومين اجرا شده است و نسبت به ساير محكومين هم‌اينك مراحل اجرايي خود را طي مي كند.

در بخش ديگري از اين اطلاعيه آمده است: ليكن متاسفانه برخي از سايت هاي خبري آن را به عنوان موضوع جديد مطرح كرده و بدين ترتيب افكار عمومي را مشوش كرده‌اند كه اين امر در حال پيگيري قانوني است.

روابط عمومي و ارتباطات دادگستري استان تهران در پايان اين اطلاعيه بار ديگر به همه ارباب جرايد و رسانه‌هاي جمعي متذكر شده از درج هر گونه خبر بدون ذكر منبع موثق جدا خودداري كرده تا به امر خطير اطلاع‌رساني خدشه‌اي وارد نشده و موجبي براي تعقيب كيفري افراد فراهم نشود.
نظرات بینندگان