کد خبر: ۳۱۳۸۵
تاریخ انتشار: ۲۶ : ۰۱ - ۲۲ تير ۱۳۹۰

معتمدي: خيلي ها از دستمزد بالاي بازيگران سود مي کنند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
کارگردان فيلم «آلزايمر» گفت: به نظرم نمي توان به راحتي جلوي دستمزد بالاي برخي بازيگران را گرفت، چرا که خيلي ها از اين آشفته بازار سينماي ايران سود مي کنند.
احمد رضا معتمدي در گفتگو با قدس آنلاين در خصوص اعمال تعيين سقف دستمزد براي بازيگران سينما اظهار داشت: به نظرم با دستورالعمل و آيين نامه نمي توان جلوي دستمزد بالاي برخي بازيگران را گرفت و همه را وادار به همکاري نمود چرا که خيلي ها از اين آشفته بازار سينماي ايران سود مي کنند.
وي افزود: به نظر من اقتصاد در سينماي ما داراي زيرساختهاي نادرستي است که تا به آنها توجه نکنيم هيچ کمکي به سينما نمي توانيم ارائه دهيم.
کارگردان فيلم هاي «قاعده بازي» تصريح کرد: ما قبل از اعمال چنين جرياني در دستمزد بازيگران بايستي مناسبات مرتبط با اقتصاد و فرهنگ را در سينماي کشورمان مورد بررسي و اصلاح قرار دهيم.
وي افزود: آنچه که امروز در خصوص دستمزد برخي بازيگران در سينماي ما انجام مي شود مطمئناً نادرست است و نبايد يک بازيگر دستمزدي چند برابر از ديگر عوامل تأثيرگذار و مفيد در سينماي کشورمان کسب نمايد. به عنوان مثال چرا بايد دستمزد فلان بازيگر از يک فيلمبردار با تجربه بيشتر باشد در حالي که سينما يعني تصوير و نقش يک فيلمبردار به مراتب مهمتر و تأثيرگذارتر از يک بازيگر است.
نظرات بینندگان