arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۱۴۰۳
تاریخ انتشار: ۳۸ : ۱۱ - ۲۲ تير ۱۳۹۰

احمدی نژاد: بايد به فكر چاره‌اي براي افزايش داوطلبان تحصيل در دوره دكترا بود

رييس جمهور گفت: بايد از حالا به فكر چاره‌اي براي افزايش شتابان داوطلبان تحصيل در دوره دكترا بود و امكانات و بسترهاي لازم براي شكوفايي استعداد جوانان كشور را در داخل فراهم كرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 رييس جمهور گفت: بايد از حالا به فكر چاره‌اي براي افزايش شتابان داوطلبان تحصيل در دوره دكترا بود و امكانات و بسترهاي لازم براي شكوفايي استعداد جوانان كشور را در داخل فراهم كرد.
 
به گزارش پابگاه اطلاع رساني رياست جمهوري ، دكتر 'محمود احمدي نژاد' در جلسه فوق‌العاده شوراي عالي انقلاب فرهنگي پس از ارائه گزارشي درباره آزمون دوره دكترا كه امسال براي اولين بار به صورت نيمه متمركز برگزار شده بود و بحث و تبادل نظر درباره آن براي رفع اشكالات ، خواستار افزايش ظرفيت پذيرش دانشجويان دوره دكترا شد و اعضاي شورا نيز اين پيشنهاد را تصويب كردند.

رييس جمهور در اين جلسه با اشاره به اينكه تراكم جمعيتي آزمون‌هاي تحصيلات دانشگاهي از دوره كارشناسي به دوره كارشناسي ارشد انتقال يافته و در حال انتقال به آزمون دوره دكترا نيز هست، گفت: بايد از حالا به فكر چاره‌اي براي افزايش شتابان داوطلبان تحصيل در دوره دكترا بود و امكانات و بسترهاي لازم براي شكوفايي استعداد جوانان كشور را در داخل فراهم كرد.

دكتر احمدي نژاد تعدادي از ايراداتي را كه كارشناسان و برخي از روسا و اساتيد دانشگاه‌ها به برگزاري آزمون نيمه متمركز دوره دكترا وارد كردند، صحيح دانست و اظهار داشت: قطعا نمي‌توان روشي را اعمال كرد كه هيچ اشكال و ضعفي نداشته باشد اما اين طرح با هدف ارتقاي كيفيت پذيرش دانشجو در دوره دكترا طراحي و اجرا شده و لازم است آقاي دكتر، دانشجو و همكارانشان در رفع ضعف‌ها و ايرادات احتمالي آن تلاش كنند و با پيشنهادي كه تصويب شد برخي اشكالات را همين امسال رفع كرده و اشكالات باقيمانده را نيز براي سال تحصيلي آينده مرتفع كنند.

رييس جمهور تصريح كرد: براي فراهم كردن امكانات مادي و هزينه‌هاي افزايش پذيرش دانشجو در دوره دكترا حتما مسئله حتما در جلسه هيات دولت مطرح شده و تدابير لازم اتخاذ خواهد شد.

افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان مقطع دکتری
 
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات از پذیرش 10 هزار نفر دانشجوی مقطع دکتری از مهر ماه امسال در دانشگاه های کشور خبر داد.
 
 کامران دانشجو پس از اتمام جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی در مصاحبه اختصاصی با واحد مرکزی خبر با اشاره به مصوبه امشب شورای انقلاب فرهنگی گفت: تعداد پذیرش دانشجوی مقطع دکتری در آزمون نیمه متمرکز سازمان سنجش از 5600 نفر به 10 هزار نفر افزایش می یابد.

نظرات بینندگان