کد خبر: ۳۱۴۲۵
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۱۴ - ۲۲ تير ۱۳۹۰

آرایش انتخاباتی اصولگرایان شکل گرفت

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
اسامی 14 نفر از اعضای کمیته واحد اصولگرایان مشخص شد و با معرفی نماینده دوم جبهه نیروهای انقلاب این لیست تکمیل خواهد شد. 

به گزارش "انتخاب" به نقل از مهر، کمیته واحد اصولگرایان ‌‌ترکیبی از دو کمیته 7 و 8 نفره (7+8) است‌ که کمیته 7 نفره متشکل از نمایندگان ‌جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم‌ (4 نفر) و اعضای کمیته سه نفره شامل عسگراولادی، حداد‌عادل و ولایتی ‌است.

هاشم حسینی بوشهری وعباس کعبی از سوی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و سید رضا تقوی و محمد حسن ابوترابی نیز نمایندگان جامعه روحانیت مبارز در کمیته 7 نفره هستند که به گفته سالک سخنگوی جامعه روحانیت مبارز به نام کمیته داوری و نظارت نامگذاری شده است.

همچنین کمیته 8 نفره نیز شامل نمایندگانی از گروه های مختلف اصولگرا است که جبهه پیروان خط امام و رهبری، ایثارگران و رهپویان و جبهه نیروهای انقلاب(رایحه خوش خدمت) هر کدام دو نماینده در این کمیته دارند و علی لاریجانی و محمد باقر قالیباف نیز یک نماینده در این کمیته وحدت دارند.

در روزهای اخیر محمدرضا باهنر و منوچهر متکی به عنوان نمایندگان "جبهه پیروان خط امام و رهبری" و حسین فدایی، علیرضا زاکانی به عنوان نمایندگان "جمعیت ایثارگران و جمعیت رهپویان " به کمیته واحد اصولگرایان معرفی شده اند.

بنا بر این گزارش تا این لحظه حضور مرتضی آقا تهرانی به عنوان نماینده "جبهه نیروهای انقلاب" (رایحه خوش خدمت) در کمیته واحد اصولگرایان قطعی شده ولی نماینده دوم این گروه تاکنون مشخص نشده است.

همچنین حجت الاسلام مهدی خاموشی به نمایندگی از محمد باقر قالیباف و کاظم جلالی به نمایندگی از علی لاریجانی به کمیته واحد اصولگرایان معرفی شده اند.

تا این لحظه حضور 14 نفر از اعضای کمیته 8+7 مشخص شده است و با اعلام دومین نماینده "جبهه نیروهای انقلاب" (رایحه خوش خدمت) به کمیته واحد این لیست تکمیل خواهد شد و روند وحدت اصولگرایان سرعت بیشتری پیدا خواهد کرد.

گفتنی است در آبان ماه 89 و پس از تشکیل جلسه 30 نفره اصولگرایان با رئیس جمهور بنا بر توافقات انجام گرفته حبیب الله عسگر اولادی،علی اکبر ولایتی و غلامعلی حداد عادل مامور پیگیری وحدت در میان اصولگرایان شدند و این سه نفر پس از فراز و نشیب های زیاد و با همکاری جامعتین سازوکار 8+ 7 را برای فراگیری بیشتر اصولگرایان طراحی کردند.
نظرات بینندگان