کد خبر: ۳۱۶۰۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۵۲ : ۱۱ - ۲۴ تير ۱۳۹۰

10 نكته كه در مورد كشتي تايتانيك نمي دانستيد

آوريل 1912، سالگرد غرق شدن كشتي تايتانيك بود. تايتانيك نيازي به معرفي ندارد، اما مي دانيم كه براي حدود 100 سال تا به امروز بخش مهمي از زندگي خيلي از افراد شده است. تا به حال هيچ كشتي و سفر دريايي نبوده كه به اندازه كشتي تايتانيك براي مردم جذابيت داشته باشد. در اين قسمت سعي داريم حقايق و افسانه هاي جالبي از غرق شدن اين «كشتي غرق نشدني» را برايتان بگوييم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
روزنامه جام جم نوشت: آوريل 1912، سالگرد غرق شدن كشتي تايتانيك بود. تايتانيك نيازي به معرفي ندارد، اما مي دانيم كه براي حدود 100 سال تا به امروز بخش مهمي از زندگي خيلي از افراد شده است. تا به حال هيچ كشتي و سفر دريايي نبوده كه به اندازه كشتي تايتانيك براي مردم جذابيت داشته باشد. در اين قسمت سعي داريم حقايق و افسانه هاي جالبي از غرق شدن اين «كشتي غرق نشدني» را برايتان بگوييم.

    1 ـ هيچ گربه اي در كشتي تايتانيك وجود نداشت. آن زمان اغلب اوقات گربه ها را به خاطر اين كه نماد خوش شانسي بودند به كشتي ها مي بردند. همچنين براي از بين بردن موش ها از آنها استفاده مي كردند.
    2 ـ طول تايتانيك حدودا به بلندي ارتفاع ساختمان سلطنتي نيويورك بود.
    3 ـ در ميان نجات يافتگان كشتي تايتانيك 2 سگ هم بودند.
    4 ـ مورگان رابرتسون نويسنده سال 1898 حدودا 14 سال پيش از فاجعه تايتانيك رماني به نام «بيهودگي» نوشت، در اين رمان او در مورد يك كشتي به نام «تيتان» نوشته كه بزرگ ترين كشتي است كه تا به حال ساخته شده و در يك شب سرد آوريل به توده يخي در اقيانوس اطلس برخورد مي كند. هر دو كشتي هم تايتانيك و هم كشتي داستاني از نظر طراحي شبيه هم بودند و هر دو هم لقب «غرق نشدني» را يدك مي كشيدند!
    5 ـ حدود 6 زوج براي جشن ماه عسلشان آمده بودند.
    6 ـ وزن بار و چمدان مسافرين در تايتانيك 900 تن بود.
    7 ـ در كشتي هر 24 ساعت 000 / 14 گالن آب نوشيدني و هر روز 825 تن ذغال سنگ مصرف مي شد.
    8 ـ فاصله زماني از اولين مشاهده توده يخي تا اصابت كشتي به آن حدود 30 ثانيه طول كشيد.
    9 ـ بعد از اصابت كشتي به توده عظيم يخي 2 ساعت و 40 دقيقه طول كشيد تا آب تمام كشتي را فراگرفت.
    10 ـ قيمت بليت كشتي تايتانيك در سال 1912 به اين قرار بود: درجه يك: 350 / 4 دلار (قيمت عالي ترين آپارتمان يك خوابه)، درجه 2: 750 / 1 دلار و درجه 3: 30 دلار.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
INDIA
|
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۵
0
3
11- یازدهمین نکته هم اینکه : فیلم آن در هیچ سینمائی در ایران نمایش داده نشد ولی بیش از نود درصد مردم آن را دیدند! اگه کفتید از کجا ؟؟
نظرات بینندگان