کد خبر: ۳۱۶۲۵
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۲۹ : ۱۶ - ۲۴ تير ۱۳۹۰

احتمال افزایش قیمت بنزین به لیتری یكهزار و یكصد تومان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
بیژن حاج محمد رضا امروز درباره احتمال افزایش قیمت بنزین به لیتری یكهزار و یكصد تومان گفت: در شرایط فعلی یكی از مهمترین مشكلات پیش روی جایگاههای سوخت افزایش قیمت بنزین و كاهش فروش در جایگاههای سوخت است.

به گزارش مهر؛ رئیس سندیكای جایگاهداران سوخت سراسر كشور با تاكید بر اینكه هم اكنون بنزین سهمیه ای 400 تومانی ماهانه خودروها پاسخگوی نیازهای خودروهای شخصی به طور كامل نیست، تصریح كرد: كاهش سهمیه ها منجر به سوخت گیری ناقص خودروها و افزایش تراكم خودروها در جایگاههای سوخت شده است.

وی از كاهش 30 درصدی فروش سوخت در جایگاهها پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و افزود: بالا رفتن و گرانی قیمت بنزین منجر به عدم سوخت گیری كامل خودروها در جایگاههای سوخت شده است.

این مقام مسئول با تاكید بر اینكه در حال حاضر جایگاههای سوخت با مشكلات متعدد اقتصادی روبرو هستند، خاطر نشان كرد: در 6 ماه گذشته متوسط سوخت گیری خودروهای داخلی و خارجی در جایگاهها به كمتر از 30 لیتر در هر نوبت مراجعه به جایگاه كاهش یافته است.

حاج محمد رضا با اعلام اینكه بازار داخلی در شرایط فعلی به هیچ وجه آمادگی افزایش قیمت بنزین را ندارد، خاطر نشان كرد: باید همزمان با افزایش قیمت زیرساختهای این اصلاح قیمت سوخت هم در جایگاهها فراهم شود.

رئیس سندیكای جایگاهداران سراسر كشور در پایان خاطر نشان كرد: افزایش قیمت بنزین با توجه به كاهش مصرف احتمالی منجر به ورشكستگی اكثر جایگاههای سوخت در سراسر كشور خواهد شد.

در همین حال محمدرضا حسین‌نژاد سخنگوی كمیسیون عمران اخیرا در مجلس با بیان اینكه افزایش قیمت هر لیتر بنزین به 1100 تومان غیرممكن و غیرقانونی است، ‌گفته است: قیمت مصوب و مؤكد مجلس برای بنزین سهمیه‌ای و آزاد برای هرلیتر به ترتیب 400 و 700 تومان است.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: قیمت فوب بنزین درمنطقه خلیج فارس كمتر از 700 تومان و تقریبا با نرخ كنونی بنزین آزاد برابر است.

وی، ادامه داد: افزایش قیمت بنزین تبعات بسیاری در ساختار اقتصادی كشور به دنبال دارد كه با توجه به شرایط مالی و قدرت خرید كنونی مردم، چندان مطلوب به نظر نمی‌آید.

حسین‌نژاد با بیان این كه قیمت هر لیتر بنزین در بیشتر كشورهای اروپایی معادل یك‌هزار و 170 تومان ایران است،‌ تأكید كرد: قرار نیست تعیین نرخ حامل‌های انرژی در كشور ما بر اساس تصمیم‌ كشورهای اروپایی باشد، زیرا مواد اولیه و وضعیت تولید آن در هر منطقه متفاوت است.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۲:۱۵ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۵
0
3
احتمالا قیمت بنزین 999تومان خواهد شد مردم خواهند گفت: خدا باباش رو بیامرزد که 1000تومان نشد! گفتم که نگی نگفتی!!!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۵
0
2
اول زمزمه اش میاد بعد تصویبش میکنن
میخان ببینن واکنش مردم چیه بعد .........
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۵
0
1
اووووووووهه
یا زهرا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۱۵ - ۱۳۹۰/۰۵/۱۳
0
1
تا قدس راهی نمونده
لذا 1100 که هیچی اگه لیتری یکصد هزارتومن هم بشه مردم حرفی ندارن شما راحت باشید گور بابای مردم
نظرات بینندگان