arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۱۶۳۸
تاریخ انتشار: ۱۷ : ۱۷ - ۲۴ تير ۱۳۹۰

چرا درختان خیابان ولیعصر باند پیچی شدند؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تهران ضمن توضیح علت نصب نوارهای زردرنگ بر تنه درختان ولیعصر(عج)، از نصب احتمالی این نوارها بر تنه همه درختان خیابان ولیعصر(عج) در آینده نزدیک خبرداد.
به گزارش انتخاب به نقل از ایسنا، علی‌محمد مختاری با بیان اینکه درختان همواره در معرض آفات و حشراتی همچون زنجره و کنه هستند، اعلام کرد: سازمان پارک‌ها و فضای سبز در قالب یک طرح پایلوت، 1500 اصله درخت چنار در خیابان ولیعصر(عج) تهران به وسیله نوار زردرنگی از این آفات حفاظت می‌کند.
وی با بیان اینکه برخی حشرات و آفات به رنگ زرد علاقه دارند، اظهار کرد: چسبی که بر روی نوارهای زرد وجود دارد مانع حرکت حشرات و آفات روی تنه درختان می‌شود.
مختاری تاکید کرد: این موضوع موجب حفاظت از درختان در برابر آفات و جلوگیری از خزان زودرس آنها می‌شود.
وی با بیان اینکه این طرح به صورت پایلوت در خیابان ولیعصر(عج) اجرا شده است، افزود: در صورتی که پاسخ مثبتی از اجرای آن دریافت کنیم، طرح در کلیه درختان خیابان ولیعصر(عج) تسری می‌یابد.
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تهران در ادامه، با اشاره به تشکیل کمیته صیانت از درختان خیابان ولیعصر(عج)، می گوید: شهرداری تهران کمیته ای تحت عنوان مدیریت و حفاظت از درختان و فضای سبز خیابان ولیعصر(عج) اظهار کرد: این کمیته با رویکردی فرابخشی و نیز، با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مدیریت شهری اقدام به هماهنگ‌سازی بخش‌های فعال در این حوزه می‌کند.
وی در پایان با بیان اینکه شناسنامه درختان تهران تقریبا به روز است، خاطرنشان کرد: کلیه درختان مثمر و غیرمثمر شهر تهران در معابر، پارک‌ها و خیابان‌های اصلی دارای شناسنامه هستند و این کار برای فضاهای سبز جدیدی که شهرداری ایجاد می‌کند نیز انجام می‌شود.
نظرات بینندگان