کد خبر: ۳۱۶۷۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۰۲ - ۲۵ تير ۱۳۹۰

گارد کي روش بسته تر شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
يونسي پور- حرف هاي کي روش در مصاحبه مطبوعاتي اخيرش حکايت از صداي تازه او پس از به دست گرفتن سکان تيم ملي بود. او شايد تفاوت ها را فهميده! انتقادها عليه او از اردوي اتريش آغاز شد.

کليشه اي ترين جملات از زبان مربياني بيرون آمد که در فوتبال ايران ادعاي بزرگي و وجاهت دارند. کي روش مي گويد جوابي براي آدم هاي کوچک ندارد و اين هرچند که بهترين پاسخ ممکن است اما نوعي بي حرمتي به فوتبال ايران هم تلقي مي شود؛ بي حرمتي به فوتبالي که بزرگانش نمي توانند احترام و بزرگي اين فوتبال را حفظ کنند، بي حرمتي به فوتبالي که مربيانش بدون آنکه سعي کنند نکته اي تازه بياموزند، هر تازه واردي را به سخره مي گيرند.

فوتبالي که بزرگانش حرمت آن را محفوظ نمي دارند، چگونه مي توان انتظار داشت که نزد يک تازه وارد، صاحب حرمت شود؟

حملات جسته و گريخته به کارلوس کي روش، در بدو ورودش به ايران، شايد بزرگترين ابهامي باشد که در ذهن صاحبنام ترين مربي تاريخ فوتبال ايران شکل گرفته است. مربياني که روزي ادعا مي کردند در صورت حضور يک مربي صاحب سبک، حتي به کلاس درس او مي روند، حالا انگار جاي خود را تنگ تر مي بينند و از مقايسه شدن ميان خود و چون اويي واهمه دارند. مقايسه البته مع الفارق است. بين مربي رئال مادريد و پرتغال با نام هايي که مي شناسيم. تصور کنيد مردي که تمام تمرين ها و تاکتيک هاي فرگوسن را مي چيد امروز به دست مرداني نقد مي شود که حتي يک بار افتخار موفقيت برون مرزي را هم نداشته اند! جاي کي روش بوديد سکوت مي کرديد؟

اين اولين واکنش سرمربي تيم ملي است به مرداني که خيلي زودتر مي خواستند خشم او را ببينند! مربياني که در خريدهاي نقل و انتقالات ناموفق بودند و در مصاحبه هاي شان ادعا مي کنند اردوي تيم ملي برنامه هاي شان را در جذب بازيکن به هم ريخته است! تصور کنيد همان يکي دو گزينه هم در ايران مانده بودند.

چه اتفاقي مي افتاد؟ نگاه هاي سطحي و پيش پا افتاده و البته اعتراض هايي که حاصلي در پي ندارد، امروز فوتبال ايران را به جايي رسانده که کي روش هم سعي مي کند براي ادامه حياتش در ايران، از ادبياتي شبيه به همتاهاي ايراني اش استفاده کند. اين اولين شکست کي روش است؛ مردي که با انرژي مثبت وارد ايران شد و آنقدر از همکاران و هم صنف هاي ميزبانش امواج منفي گرفت که حالا مجبور به واکنش مي شود.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حمید
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۵
0
0
این خبرا هم نیست
اون بنده خدا هم فهمیده انتقادها علمی نیست
الکی با کلمات ادب و احترام و ... بازی نکنید
برید ادب و احترام رو توی استادیوم و بین لابیهای آقایون ببینید
چه ادبی چه کشکی فقط حرف های تحریک کننده و..
نظرات بینندگان