کد خبر: ۳۱۶۸۴
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۰۸ - ۲۵ تير ۱۳۹۰

پیرمرد خویی بعد از 100 سال خانواده اش را پیدا كرد+تصویر

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پیرمرد 110 ساله ساكن شهرستان خوی، بعد از صد سال انتظار و جدایی، مقارن با ایام شعبانیه، در مقبره شمس تبریزی، موفق به دیدار خانواده‌اش شد.

به گزارش ایسنا، پس از آنكه "حاج علی موسی قلی‌لو" توانست بعد از سالها انتظار، خانواده خود را در استانبول تركیه پیدا و اولین ارتباط اینترنتی را با آنها برقرار كند، سرانجام خانواده‌اش را كه حدود صد سال در انتظار و آرزویش بود، در مقبره شمس تبریزی ملاقات كرد.

حاج‌علی كه از شوق دیدار خانواده‌اش گریه می‌كرد، در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار كرد: اكنون دیگر انتظار به سر آمده و بعد از روزهای تلخ جدایی، در آغوش گرم خانواده‌ام هستم اما انتظار و آروزی بزرگترم، دیدار آقا امام زمان(عج) است.

وی در خصوص اینكه چرا مقبره شمس تبریزی را محل دیدار با خانواده‌اش انتخاب كرده، گفت: مقبره شمس تبریزی میعادگاه عاشقان جهان است و این بالاترین هدیه‌ای است كه می‌توانم خانواده‌ام را بعد از صد سال در مقبره شمس تبریزی ملاقات كنم.

"رسول"، برادر حاج‌علی، كه بعد از ارتباط اینترنتی هر لحظه شوق دیدار برادرش در وی شعله‌ورتر شده بود، در گفت‌وگو با ایسنا اظهار كرد: هیچ وقت باور نمی‌كردم كه بعد از این همه سال، برادرم را در خوی در مقبره شمس تبریزی ملاقات كنم.

وی تصریح كرد: اكنون خیلی خوشحالم و اگر شرایط فراهم شود می‌آیم و در خوی زندگی می‌كنم.

"سكینه"، خواهر حاج‌علی نیز در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینكه دیگر آرزویی ندارد، اظهار كرد: انتظار به سر آمده و بعد از سالهای پررنج و دوری، در كنار برادر و خانواده‌ام هستم و این بالاترین محبت خداوند است كه به ما ارزانی كرده است.

وی تصریح كرد: پدرم همواره در تركیه از شهر خوی و مردمان مهمان‌نوازش برای ما صحبت كرده است و من اكنون شهر خوی را دوست دارم و به آن عشق می‌ورزم.

خانواده حاج‌علی با نثار فاتحه و تاج گل به مقبره شمس تبریزی، نسبت به این عارف والامقام ادای احترام كردند. اهداء لوح سپاس و انتظار به حاج‌علی و خانواده‌اش، از دیگر برنامه‌های این مراسم بود كه طی آن "سید فتاح كبیری"، رئیس شورای اسلامی شهر خوی، به پاس یك قرن انتظار و استقامت باشكوه به این خانواده اهداء كرد.

حاج علی موسی قلی‌لو، ساكن شهر خوی، زمانی كه هشت سال بیشتر نداشت پدرش برای پیدا كردن كار راهی تركیه می‌شود و دیگر هیچ وقت به ایران بازنمی‌گردد. اما حاج علی همچنان در انتظار دیدار پدر و خانواده‌اش بود تا اینكه توانست با سرنخهایی، به دیدار خانواده‌اش نائل شود.
نظرات بینندگان