کد خبر: ۳۱۸۴۲
تاریخ انتشار: ۱۷ : ۰۸ - ۲۷ تير ۱۳۹۰

حسن روحانی: بايد دست همه زحمت کشان آستان قدس را بوسید

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئيس مرکز تحقيقات استراتژيک مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: فعاليتهاي آستان قدس رضوي پس از انقلاب اسلامي بي نظير بوده است.

به گزارش انتخاب، اين مطلب را حجة الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني، رئيس مرکز تحقيقات استراتژيک مجمع تشخيص مصلحت نظام در بازديدي سه ساعته از رواقها و مراکز فرهنگي حرم مطهر رضوي بيان کرد.

در اين بازديد که با حضور قائم مقام توليت آستان قدس رضوي همراه بود، حجة الاسلام والمسلمين حسن روحاني گفت: اجراي پروژه هاي عظيم عمراني همراه با ظرافت و استحکام در طول سالهاي پس از انقلاب اسلامي، به خلق آثاري منجر شده که مايه مباهات و افتخار خدمتگزاران جمهوري اسلامي است.

وي با اشاره به فعاليتهاي فرهنگي و رسالت مهم آستان قدس رضوي در ترويج فرهنگ ديني و باورهاي اعتقادي به ويژه فرهنگ رضوي اذعان داشت: پس از پيروزي انقلاب شکوهمند اسلامي، آستان قدس رضوي ماهيتي فرهنگي و کاملاً متفاوت با گذشته پيدا کرد که اهتمام به توسعه و احداث مراکز علمي، آموزشي، پژوهشي و دانشگاهي و همچنين ورود به عرصه هاي روزنامه نگاري و چاپ و نشر، گواه اين مدعاست.

عضو مجلس خبرگان رهبري خاطرنشان کرد: کارهاي کليدي و جامعيت فعاليتهاي اين مجموعه به تربيت نيروهاي متخصص و متعهد براي نظام جمهوري اسلامي کمک شاياني کرده است.
وي در بازديد از رواقهاي جديدالاحداث دارالحجه و شبستان امام خميني(ره) و نيز مرکز نمايشگاه ها و همايشهاي آستان قدس رضوي گفت: وقتي کار هنري با عشق و ايمان توأم باشد، چنين آثار ماندگاري خلق مي شود، و خوشبختانه اين مهم در فعاليتهاي آستان قدس رضوي محقق شده است.

روحاني اظهار داشت: تلفيق هنر با اخلاص و معنويت و زيبايي ظاهري با زيبايي هاي معنوي در اماکن متبرکه رضوي، آثاري شايسته اين مقام را خلق کرده است که ضامن ماندگاري اين آثار در قرون و اعصار خواهد بود.

وي با تقدير از مديريت عالي آستان قدس رضوي، گفت: بايد دست همه زحمت کشان و هنرمنداني که اين فضاي معنوي و هنرمندانه را ايجاد کرده اند، بوسيد و به آنان دست مريزاد گفت.
نظرات بینندگان