کد خبر: ۳۱۹۴۰
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۰۴ - ۲۸ تير ۱۳۹۰

تب ويلاسازي فروكش كرد/قيمت برخي ويلاها در حومه تهران

در سال هاي اخير با افزايش قيمت مسكن تب ويلاسازي هم فروكش كرده است اما هنوز هم ويلاهايي در لواسان، كرج و دماوند با قيمت هاي بالاخريد و فروش مي شوند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مهر: در سال هاي اخير با افزايش قيمت مسكن تب ويلاسازي هم فروكش كرده است اما هنوز هم ويلاهايي در لواسان، كرج و دماوند با قيمت هاي بالاخريد و فروش مي شوند.

در 10 ساله گذشته تب ويلاسازي در اغلب شهرهاي ويلايي كشور فروكش كرده است و سازندگان ترجيح مي دهند به جاي ساخت ويلاهايي با متراژ بالاكه فقط براي يك خانواده قابل استفاده است، آپارتمان ها و سوييت هايي شيك با تعداد زياد بسازند كه سود بيشتري هم داشته باشد.

بخشي از سازندگان ويلاها هم در 10 سال اخير به ساخت شهرك هاي ويلايي روي آورده اند و به جاي باقي گذاشتن فضاي باغ و زمين، ويلاها را در كنار يكديگر مي سازند تا استفاده بيشتري از زمين بكنند كه اين نوع از ويلاسازي بسيار مورد توجه مردم قرار گرفته است، زيرا علاوه بر قيمت مناسب نسبت به ويلاهايي بزرگ، امنيت بيشتري هم دارند.

حومه استان تهران هم از مناطقي است كه به دليل شرايط مناسب آب و هوايي، ويلاسازي از گذشته، بسيار پررونق بوده، گرچه در سال هاي اخير و با افزايش قيمت مسكن در تهران، ويلاسازي به ندرت انجام شده است و حتي مالكان ويلاها تقاضاي معاوضه با آپارتمان در شهر را دارند، اما باز هم قشري از مردم به دنبال خريد و فروش اين ويلاها هستند.

عمده ويلاها در استان تهران مربوط به منطقه لواسانات و كرج است كه پس از آن منطقه رودهن و بومهن و دماوند در شرق استان هم از مناطقي به شمار مي روند كه مردم علاقه زيادي به خريد ويلادارند؛ بنابراين نسبت به ديگر مناطق با قيمت بيشتري هم به فروش مي روند.

در اين ميان خريد و فروش ويلاها در منطقه لواسانات نسبت به ديگر شهرهاي اطراف تهران قيمت بيشتري دارد و بيش از سه ميليارد تومان فروخته مي شوند كه البته اين موضوع از ساليان گذشته به دليل سكونت قشر خاصي از مردم وجود داشته است. هم اكنون هم تعدادي از چهره هاي سياسي و ورزشي در لواسان زندگي مي كنند. ويلايي 700 متري در چهارباغ با 125 متر بنا، دوبلكس با تمامي امكانات و درختان ميوه با قيمت 140 ميليون تومان به فروش مي رسد و بخشي از پول با ماشين هم معاوضه مي شود.

در محدوده شريف آباد ويلايي به مساحت سه هزار و 450متر و 170 متر بناي مفيد با استخر به قيمت 350 ميليون تومان به فروش مي رسد و ويلايي 820 متري با 200 متر بناي دوبلكس با استخر و مبله 220 ميليون تومان از سوي مالك قيمت گذاري شده است.

باغي هزار متري با 200 متر بناي دوبلكس در آبسرد دماوند هم با قيمت 150 ميليون تومان به فروش مي رسد. ويلايي يك هزار و 250متري در كرج با 500 متر بنا، 570 ميليون تومان قيمت گذاري شده است.
  

نظرات بینندگان