کد خبر: ۳۱۹۵۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۰۸ - ۲۸ تير ۱۳۹۰
علاج سرطان: به اسم برزيل به راه كوبا

چاوز: الان وقت مردن نيست

«پزشكان اثري از سلول هاي سرطاني خطرناك در بدنم پيدا نكردند اما براي آخرين مرحله درمان به كوبا مي روم.»
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
«پزشكان اثري از سلول هاي سرطاني خطرناك در بدنم پيدا نكردند اما براي آخرين مرحله درمان به كوبا مي روم.»

به گزارش انتخاب، اين بخشي از سخنان هوگو چاوز رييس جمهور ونزوئلاست كه آن را به هنگام كسب مجوز غيبت از پست خود خطاب به نمايندگان مجلس ايراد كرد. چاوز همچنين گفت: روحيه يي مبارزه طلب دارم و شيمي درماني را شروع مي كنم و همه تلاش خود را براي ادامه زندگي خواهم كرد.

 وي افزود: الان وقت مردن نيست، وقت زنده ماندن است.

هوگو چاوز بيش از يك ماه پيش ونزوئلارا به مقصد كوبا ترك كرده بود تا بتواند سرطان خود را درمان كند. اين سفر اما براي او دردسرهاي زيادي را هم به همراه داشت. به محض آنكه غيبت او طولاني شد، مخالفانش جمع شده بودند و خبر مي دادند كه يا چاوز از زير درمان هاي پزشكان كوبايي زنده بيرون نيامده است يا آنكه حال وي به حدي وخيم است كه توان بازگشت به كشور را ندارد. چند روزي از اين شايعه پراكني ها نگذاشته بود كه چاوز به كشور بازگشت و با سخنراني در جمع هواداران خود نشان داد كه ظاهرا سلامتي كامل خود را بازيافته است.

وي اذعان كرد كه در كوبا تحت عمل جراحي سرطان لگن خاصره قرار گرفته و توانسته اين سرطان را درمان كند. با اين وجود سلامت ظاهري وي ديري نپاييد. ابتدا رسانه ها خبر دادند كه چاوز براي ادامه درمان خود راهي سائوپائولو در برزيل خواهد شد تا خيالش را براي هميشه از درمان سرطان راحت كنند.

به گزارش نيويرك تايمز چند روز پيش از اين «ديلما روسف» رييس جمهور چپ گراي برزيل طي تماس تلفني از چاوز مي خواهد كه به برزيل برود و خود را به دست پزشكان حاذق اين كشور بسپارد.

    روسف حتي به وي پيشنهاد مي كند چنانچه چاوز مي خواهد همچنان در ونزوئلاباقي بماند مي تواند تيمي از پزشكان برزيلي را راهي كاراكاس كند. به اين ترتيب همه منتظر سفر قريب الوقوع رييس جمهور ونزوئلابه برزيل بودند كه خبر آمد چاوز هيچ جايي را بر كوبا ترجيح نخواهد داد.

البته آنچه كه از ديدار چاوز با «اولانتا هومالا» رييس جمهور منتخب پرو دررسانه هاي جهان منعكس شد، به خوبي نشان مي داد كه برخلاف اميدواري هايي كه چاوز از آن سخن مي گويد چندان هم حال او خوب و مساعد نيست. چاوز به هنگام خروج از كاخ رياست جمهوري قادر نبود بدون كمك همتاي پرويي خود پله ها را پايين آيد. هنوز كسي از بيماري كنوني چاوز اطلاعي ندارد اما يكي از منابع نزديك به تيم پزشكي او به رويترز گفته است او احتمالااز سرطان روده رنج مي برد.

    البته تغيير برنامه سفر چاوز از برزيل به كوبا آن قدر ناگهاني رخ داد تا مجال كافي براي مخالفان وي فراهم شود كه بار ديگر بر سر سلامت چاوز شرط بندي كنند. آنها معتقدند كه حال وي تا اندازه يي رو به وخامت گذاشته است كه قرار برزيل را به فرار در كوبا ترجيح داده تا كمترين اطلاعات مربوط به بيماريش به بيرون درز نكند.

 گمانه زني هاي مخالفان چاوز هر چه كه باشد، اگر چاوز در ادعاي بهبود بيماري خود در اثر جراحي در كوبا غلو نكرده باشد، او بايد كوبا را براي ادامه درمان خود انتخاب مي كرد خاصه آنكه اين كشور به در اختيار داشتن سيستم پزشكي حرفه يي و قابل اعتنا در ميان كشورهاي امريكاي لاتين و كاراييب شهره است. البته اين بار برخلاف گذشته چاوز پيش از ترك ونزوئلا، بخشي از اختيارات خود را به معاون رييس جمهوري و وزير دارايي منتقل كرد ولي با خواسته مخالفان براي انتقال تمام اختيارات موافقت نكرد.

به گزارش انتخاب به نقل از اعتماد، وي بخشي از قدرت خود را به «الياس خاوا» معاون خود و برخي از اختيارات مالي و بودجه يي را به «جورج جيورداني» وزير دارايي ونزوئلاواگذار كرده است. مخالفان وي اميدوارند بيماري چاوز اجازه نامزدي در انتخابات سال 2012 را از او بگيرد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
UNITED STATES
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۸
0
1
این بابا مثل اینکه بدجوری قاطی کرده دیگه داره برای عزرائیل هم خط و نشون میکشه.
نظرات بینندگان