arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۲۰۹۹۲
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۴ - ۱۴ بهمن ۱۳۹۵

زمان آغاز نام نویسی انتخابات شوراها

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
عضو هیئت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از آغاز ثبت‌نام انتخابات شوراها از ۲۳ اسفند با توجه به مصوبه روز گذشته پارلمان خبر داد.
 
به گزارش انتخاب، علی‌اصغر سلیمی عضو هیئت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه روز گذشته(چهارشنبه 13بهمن) پارلمان درباره طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات شوراهای شهر و شهرداران، گفت: بر اساس این مصوبه مجلس، 23 اسفند ثبت نام از داوطلبان برای حضور در شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال 96 آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: پیش از این تاریخ 30 اسفند برای ثبت‌نام داوطلبان در نظر گرفته شده بود که به دلیل هم زمانی این تاریخ با تعطیلات عید نوروز این زمان به 23 اسفندو به مدت یک هفته تعیین شد.

نماینده مردم سمیرم با بیان اینکه شورای نگهبان و وزارت کشور با تعیین این زمان موافق بودند، تصریح کرد: در جلسات متعدد با وزارت کشور این طرح از سوی کمیسیون تدوین و در صحن علنی مجلس مصوب شد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون شوراها افزود: در جلسه‌ای که هفته گذشته اعضای هیئت نظارت بر انتخابات شوراها با برخی اعضای شورای نگهبان داشته‌اند آنها نیز به صورت ضمنی با تعیین این تاریخ برای ثبت‌نام انتخابات شوراها موافقت کرده‌اند.
منبع: تسنیم
نظرات بینندگان