کد خبر: ۳۲۱۶۴
تاریخ انتشار: ۲۸ : ۱۳ - ۲۹ تير ۱۳۹۰

گروگانگيري يك ساعته در جواهرفروشي توسط مردي مسلح در چهاردانگه

مردي مسلح براي دستبرد به يك جواهرفروشي در چهاردانگه، صاحب مغازه و سه مشتري را به مدت يك ساعت گروگان گرفت اما سرانجام با مقاومت آنها دستگير شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مردي مسلح براي دستبرد به يك جواهرفروشي در چهاردانگه، صاحب مغازه و سه مشتري را به مدت يك ساعت گروگان گرفت اما سرانجام با مقاومت آنها دستگير شد.

به گزارش انتخاب به نقل از شرق، مردي جوان ساعت55 :10 صبح ديروز در حالي كه يك زنجير بدلي در دست داشت به جواهرفروشي سعيد واقع در خيابان 18متري چهاردانگه رفت تا آن را به جاي طلابفروشد اما مرد زرگر در همان نگاه اول متوجه قلابي بودن زنجير شد و مشاجره اي بين او و مشتري كلاهبردار درگرفت و صاحب طلافروشي نيز مشتري را تهديد كرد با پليس 110 تماس مي گيرد و موضوع را اطلاع مي دهد.

در همين هنگام مشتري متقلب سلاحي را از زير لباسش بيرون كشيد و آن را به طرف صاحب مغازه نشانه گرفت. اين اتفاق در حالي رخ داد كه يك مرد ميانسال نيز همراه پسر و عروسش براي خريد حلقه نامزدي در جواهرفروشي حضور داشتند و با ديدن اين صحنه شوكه شدند. مرد مسلح در حالي كه فرياد مي كشيد، حاضران در مغازه را به مرگ تهديد كرد و از مالك آنجا خواست همه جواهراتش را به او بدهد و سپس در الكترونيكي را باز كند. اما مرد زرگر تسليم سارق مسلح نشد و از دادن اموالش خودداري كرد.

اين گونه بود كه درگيري بالاگرفت و مهاجم ناشناس در يك لحظه انگشتش را روي ماشه فشرد و گلوله اي شليك كرد كه به ديوار خورد. او سپس براي اينكه ثابت كند تهديدهايش جدي است سه تير ديگر نيز شليك كرد كه اصابت يكي از گلوله ها به ران پاي مرد جواهرفروش باعث جراحت او شد. دقايقي پس از اين حادثه در حالي كه عابران بيرون مغازه تجمع كرده بودند و كاري از دست شان برنمي آمد، ماموران پليس از راه رسيدند و طلافروشي سعيد را به محاصره درآوردند.

آنها كه از وقايع داخل مغازه بي اطلاع بودند، سعي كردند در وهله اول، راه فرار مهاجم را ببندند و سپس وارد زرگري شوند و متهم را دستگير كنند. يك ساعت بعد از اين واقعه، ناگهان در مغازه باز شد و ماموران مشاهده كردند متهم در چنگ مرد زخمي و مشتريانش گرفتار شده است. آنها به ماموران توضيح دادند در يك لحظه از غفلت مرد مسلح استفاده كردند و بعد از درگيري با او و خلع سلاح كردنش، وي را دستگير كردند. پس از آن، مرد زخمي به بيمارستان فياض بخش منتقل شد تا تحت درمان قرار گيرد. به صورت همزمان بازجويي ها از متهم نيز شروع و مشخص شد او يك معتاد سابقه دار به نام علي است.

 مرد 34ساله در اعترافاتش گفت: «من و همدستم قرار بود بعدازظهر از اين مغازه سرقت كنيم. صبح براي فروش دستبند بدلي به آنجا رفتم و مي خواستم فضاي داخل مغازه را هم شناسايي كنم ولي درگيري پيش آمد و همان موقع همدستم كه بيرون مغازه ايستاده بود، فرار كرد.» او ادامه داد: «ما از قبل براي اين سرقت برنامه ريزي و حتي با يك مالخر هم صحبت كرده بوديم و قرار بود بعد از دزدي، جواهرات را به او بدهيم. من و همدستم به خاطر اعتياد به موادمخدر مي خواستيم با اين سرقت براي خودمان مقدار زيادي مواد بخريم.»

متهم همچنين گفت: «من اهل يك استان غربي هستم، اما سال ها همراه همسرم در چهاردانگه زندگي مي كرديم تا اينكه دو ماه پيش به شهر خودمان برگشتيم و من كه مشكل مالي داشتم براي انجام سرقت دوباره راهي چهاردانگه شدم.» ادامه تحقيقات فاش كرد متهم و همدستش براي اين دزدي هيچ وسيله نقليه اي همراه نداشتند و طبق نقشه قرار بود بعد از دزدي با پاي پياده فرار كنند. همچنين بررسي ها درباره سلاح علي نشان داد اين هفت تير دست ساز است.

    بنا بر اين، گزارش در حال حاضر تحقيقات براي دستگيري همدست متهم و همچنين افشاي ساير جرايم احتمالي علي ادامه دارد. در همين حال يك شاهد عيني درباره اين حادثه به خبرنگار ما گفت: «من از اول ماجرا جلو در مغازه بودم.

 در اين خيابان چند طلافروشي وجود دارد اما تا به حال اتفاق خاصي رخ نداده بود ضمن اينكه اينجا محله شلوغي است و خيلي تعجب آور بود كه كسي بخواهد اين طور سرقت كند. مردم خيلي زود دور مغازه جمع شدند و تعداد حاضران به 400 تا 500 نفر مي رسيد.

ما وقتي صداي شليك گلوله را شنيديم خيلي وحشت كرديم، نمي دانستيم چه بلايي سر آن چهار نفر آمده است از طرفي همه مي ترسيدند سارق بيروم بيايد و به طرف مردم شليك كند چند دقيقه بعد ماموران سر رسيدند و با بستن خيابان و نوار كشيدن دور مغازه سعي كردند اوضاع را كنترل كنند.» يك شاهد عيني ديگر هم گفت: «متهم خيلي ريزنقش و ضعيف به نظر مي رسيد اما صاحب مغازه هيكل درشتي داشت، براي همين هم توانست در برابر او مقاومت كند. اين حادثه مي توانست كشته داشته باشد اما خوشبختانه اين اتفاق نيفتاد.»
نظرات بینندگان