کد خبر: ۳۲۲۰۴
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۱۵ - ۲۹ تير ۱۳۹۰

ادعای واشنگتن پست: احمدی نژاد سقوط جمهوری اسلامی را تسریع كرد!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
جهان به نقل از ایران در جهان نوشت:

یك آمریكایی در تحلیلی كاملا نادرست در خصوص رئیس جمهور ایران می‌نویسد: "احمدی‌نژاد با برجسته كردن شكاف‌های داخلی كشور و شكستن تابوهایی كه قبلا مقدس بودند، به صورت غیرعمدی به متحد غیرواقعی جنبش دمكراسی تبدیل ایران شده است. قبلا گمان می‌شد او رهبر خیزش و ترقی جمهوری اسلامی باشد، اما حالا بیشتر احتمال دارد از جانب مورخان به عنوان مردی به خاطر آورده شود كه سقوط جمهوری اسلامی را تسریع كرد."

روزنامه آمریكایی واشنگتن‌پست در مقاله‌ای به قلم یكی از اعضای بنیاد موسوم به بنیاد صلح بین‌المللی كارنگی دست به ارائه یك تحلیل عجیب و غریب از عملكرد و سرنوشت رئیس جمهور كشورمان زد.

بنابراین گزارش، این روزنامه آمریكایی با ادبیات صهیونیستی خود، ضمن یاد كردن از رئیس‌جمهوری كشورمان به عنوان "شمشیری كه ممكن است تاریخ مصرف آن بگذرد"، سخنان آقای دكتر احمدی نژاد در خصوص هلوكاست را عوام‌فریبانه خواند و ایشان را با آدولف هیتلر، جنایتكار بزرگ جنگ دوم جهانی مقایسه كرد.

در این مقاله سراسر توهین به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، از "جاه‌طلبی‌های" روزافزون رئیس جمهوری كشورمان سخن به میان آمده و ادعا شده است كه نزدیك‌ترین مشاور آقای احمدی‌نژاد (الف. ر .میم) در جلسات خصوصی از ریشه‌كنی روحانیت سخن گفته است. همچنین موضوع مربوط به ابقای وزیر اطلاعات كشومان نیز مورد اشاره واقع شده است.

این روزنامه آمریكایی با اذعان به اینكه آقای احمدی‌نژاد تا پایان دوره ریاست‌جمهوری خود در سمت خویش باقی خواهد ماند، مدعی شده است كه "یك احمدی‌نژاد تحقیرشده رسوا، می‌تواند به راحتی كلیه سرزنش‌ها و انتقادها در مورد نارضایتی سیاسی، اجتماعی و اقتصاد بیمار را متوجه خود كند."

واشنگتن‌پست افزوده است: دوسال بعد، دوستان صمیمی رئیس جمهور از سوی طرفداران سابق ملقب به نام‌هایی چون "فرقه انحرافی صهیونیست" و "تسخیرشده از سوی شیطان" شده‌اند.

واشنگتن‌پست در ادامه تحلیل قابل توجه دیگری نیز ارائه كرده است. اولی كه در خصوص اپوزیسیون داخلی جمهوری اسلامی ایران است، بیان می‌دارد: "اپوزیسیون ایران هم بعید است كه به زودی دمكراسی ایجاد كند. برخلاف جنبش اپوزیسیون اعراب كه دارای هدف مشترك است ولی رهبر مشخصی ندارد، اپوزیسیون ایرانی عاجز مانده خسته از انقلاب، دارای رهبر سمبولیك (میرحسین موسوی و مهدی كروبی) است، اما توافق شفاف و مشخصی در مورد اهدافش ندارد."

سپس به آمریكا توصیه شده است كه "به جای این كه بیهوده منتظر نرم شدن حكومت و یا شكل‌گیری دوباره اپوزیسیون بماند، می‌تواند با تمركز بر متلاشی كردن موانع اطلاعاتی و ارتباطاتی كه حاكمیت ایران ایجاد كرده است، از موجبات دمكراسی و جامعه آزاد در ایران حمایت كند. حمایت‌های تكنولوژیكی و زیربنایی برای ارتباطات بهتر اینترنتی و ماهواره‌ای به فعالان دمكراسی‌خواه ایران اجازه می‌دهد تا با یكدیگر در ارتباط باشند و به دنیای خارج نشان دهند كه چه اتفاق‌هایی در كشورشان در حال رخ دادن است."
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۷
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۹
0
5
احسن
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۹
1
4
"احمدی‌نژاد با برجسته كردن شكاف‌های داخلی كشور و شكستن تابوهایی كه قبلا مقدس بودند، به صورت غیرعمدی به متحد غیرواقعی جنبش دمكراسی تبدیل ایران شده است.
رییس جمهور آگاه تر از این است که غیر عمد کاری بکند!
mgh
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۹
0
7
1-اگه تحليل كاملا نادرسته پس چرا اونو تيتر زده
2- از قديم گفته اند كه دشمن دانا بهتر از دوست نادان است
حمید
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۱:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۴/۳۰
0
2
الف . ر . میم = اسففند یار . رحمان . ماشاا...
نظرات بینندگان