کد خبر: ۳۲۲۴۸
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۰۵ - ۳۰ تير ۱۳۹۰

فروپاشي اروپا با شکست يورو

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
جمعي از کارشناسان اقتصادي اروپا ضمن ارايه راهکاري براي برون رفت از بحران مالي کنوني، تأکيد کردند: اروپا بدون واحد پول «يورو» هيچ قدرت اقتصادي و حتي سياسي نخواهد داشت.

به گزارش مهر، روزنامه فرانسوي لوموند در بخش مقالات خود در مطلبي با عنوان «راهکاري شفاف براي يورو به منظور خروج از بحران» نوشت: هم اکنون مدتي است که دورنماي يک قانونگذاري پايدار براي شرايط اقتصادي يونان به نظر «غيرممکن» مي آيد، از سوي ديگر بدهي هاي کشورهاي پرتغال، ايتاليا و اسپانيا هم اکنون موضوع حمله بيش از پيش خشونت بار کارشناسان بازارها و واسطه هاي دولتي و خصوصي شده است که آنان نيز به نوبه خود در پي راه حلي هستند که آن را تاکنون نيافته اند.

در اين مقاله که توسط گروهي از کارشناسان اقتصادي اروپا نوشته شده، آمده است: با بررسي تمام دلايل مربوط به ايجاد اين بحران در منطقه اروپا مي توانيم نتيجه گيري کنيم که به طور کلي يک مسأله سبب ايجاد اين بحران اقتصادي شده است: نبود يک راهکار شفاف که از سوي مقامات سياسي براي برطرف کردن موانع اقتصادي اورژانسي ارايه شود.

يک راهکار شفاف مي توانست به اين شکل باشد؛ يورو بايد در اين بحران مقاومت کند و خود را از آن نجات دهد. حتي بايد از اين بحران بسيار قوي تر از قبل خارج شود؛ ابزارهايي همچون سياستگذاري هاي مناسب پولي و مالي که در اين پروژه وجود نداشته اند، بايد به طور دقيق و سنجيده به وجود آيند و يورو را قوي تر از قبل بسازند، و اين کار بايد به طور فوري با همکاري رهبران اروپايي صورت بگيرد.
نظرات بینندگان