کد خبر: ۳۲۲۵۷
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۰۷ - ۳۰ تير ۱۳۹۰

«کي روش» نکونام را نمي خواهد/ آیا به او خط داده اند؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
قرار نگرفتن نام جواد نکونام در فهرست بازيکنان تيم ملي هرچند در ابتداي امر، خواسته شخصي خود اين لژيونر فوتبال کشورمان بود، اما در حقيقت خيلي زود مبدل به يکي از دغدغه هاي زندگي اش شد. نکونام که به بهانه همراهي با اوساسونا، به تهران آمد و دور از چشم همه، به تعطيلات رفت. نه کسي از او خبر داشت و نه سعي کرد در انظار حاضر شود. فقط خبر تاييد نشده اي در مورد بازي گل کوچک او با دوستانش روي خروجي خبرگزاري ها قرار گرفت که البته نه از سوي نکونام مورد تاييد قرار گرفت و نه تکذيب شد.

اما داستان نکونام و تيم ملي وقتي جدي تر به نظر رسيد که سرمربي تيم ملي بعد از اولين دعوت از او، نامش را براي بازي با ماداگاسکار و البته مالديو در فهرست ملي پوشان قرار نداد. کي روش حاضر شده بود بازيکناني مانند بائو يا ماهيني را در تيم ملي مورد آزمايش قرار دهد و با اين توجيه کلي که در بازي با مالديو، از بازيکناني دعوت کرديم که براي اين بازي به کار مي آيند، از کنار پاسخگويي در مورد عدم استفاده از نکونام گذشت. آيا واقعا کي روش صرفا به دليل خستگي، نامي ترين هافبک تيمش را از فهرست خارج کرده بود؟

نکونام متوجه نوعي بي تفاوتي از سوي کارلوس کي روش شده است. او خيلي زود متوجه تفاوت نگاه ها، تفاوت رفتارها و البته بي اهميت بودن نسبت به موقعيتش در اسپانيا مي شود و از همه اين مسائل به يک نتيجه واحد مي رسد. اين که کارلوس کي روش در دوران بيکاري اش در تهران و روزهاي نخستي که مشغول تحقيق و جمع آوري اطلاعات از شرايط فوتبال ايران بوده، ديدگاهي خاص در مورد نکونام پيدا کرده است. پس از طريق يکي از دوستانش براي نزديک ترين مدير فدراسيون فوتبال به کي روش پيغامي مي فرستد با اين مضمون: «ما به هم مي رسيم! » همين و بس !

از گوشه و کنار خبرهايي به گوش نکونام رسيده بود. کاپيتان تيم ملي در قطر، بعد از آن نمايش تاسف باري که مقابل کره جنوبي داشت و البته فوتبال کم فروغي که سال هاست براي تيم ملي به نمايش مي گذارد، آن قدر مورد نقد بود که سعي کند چند وقتي از حواشي و خبرها به دور باشد و در اسپانيا فقط به نجات دادن اوساسونا بينديشد.

اما وقتي مي شنود که کي روش در حال تماشاي تمامي بازي هاي ملي ايران از 4 سال قبل تا امروز است با تمامي آناليزورها و مسوولان فدراسيون براي آگاهي از اوضاع ملي پوشان جلساتي داشته ، نگران آينده اش در تيم ملي شد. کي روش، نه شباهتي به قطبي داشت که با هر شرايطي بازيکنان دلخواهش را نگه دارد و نه او را شبيه به دايي مشتاق دوستي مي ديد. قطبي از اسم ها مي ترسيد و دايي به مرداني که اعتماد شخصي داشت بيش از حد ميدان مي داد.

پس نکونام با هر کيفيتي در تيم ملي جايي هميشگي را براي خود مي ديد. به نکونام پيغام داده بودند که فلاني هنگام نمايش بازي کم فروغ نکونام در قطر براي کارلوس کي روش توضيحاتي داده است. توضيحاتي در مورد حواشي نکونام، بي ميلي اش به تمرين، ايستادن مقابل دستورات مربي تيم و البته تلاش براي بازي دادن بازيکنان دلخواهش با تحميل آنها به سرمربي تيم ملي! نکونام شنيده بود که از همان روزها، ذهنيت سرمربي تيم ملي در مورد او تغيير کرده و ترجيح داده وقتي هافبک ملي پوش اوساسونا چندان تمايلي براي حضور در تمرينات ندارد، او را بيرون از مجموعه اش نگه دارد.

حالا حرف هاي کي روش بعد از بازي با ماداگاسکار براي بازيکنان هم مزيد بر علت شده تا نکونام نگران تر از قبل شود. سرمربي تيم ملي گفته بود که اگر شرايط فني بازيکنان تغيير نکند، بدون در نظر گرفتن هيچ ملاحظه کاري و در صورت لزوم، تک تک بازيکنان تيم ملي را عوض مي کند و تيمي جوان را به ميدان مي فرستد. نکونام از تهديد مردي که روزي روزگاري متخصص رو کردن چهره هايي افسانه اي در فوتبال پرتغال بوده موقعيت خود را در خطر ديده است. پس براي يک مدير پيغام مي فرستد که اگر شنيده هايش در مورد سياه نمايي از او درست بوده، از کنار او به راحتي نخواهد گذشت. اما اين هم کمکي به شماره 6 تيم ملي نمي کند. کي روش شايد ديدگاهي سياه تر از آن چه در تصور نکونام باشد دارد.

حالا مرد مدعي و هميشه پرحاشيه تيم ملي که در حقيقت در سال هاي اخير مبدل به رئيس تيم ملي هم شده بود، جايگاه خود را متزلزل تر از هميشه مي بيند.

شايد راهکار گذشته نکونام هم که در زمان برانکو و تا حدودي قطبي نشان داده شد چندان به کار نيايد. روزهايي که نکونام در اردوهاي اول و بازي هاي دوستانه بهترين نمايش را ارايه مي کرد و وقتي سرمربي را در شيفته و محتاج خود مي ديد، در حساس ترين بازي ها، به فکر ساق پا و حفظ موقعيت اش در اسپانيا مي افتاد. اما اين بار به نظر مي رسد تحقيقاتي که کي روش از قبل انجام داده آن قدر کامل بوده که جواد را از آينده اش بيش از پيش بترساند. آيا شماره 6 براي او باقي مي ماند؟ اين سوالي است که شايد نکو هر روز از خود مي پرسد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
-
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۰/۰۴/۳۰
1
3
دوران فوتبال نکونام وکریمی و...به پایان رسیده است باید بازیکنان جوان جایگزین شوند
ناشناس
|
UNITED KINGDOM
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۰/۰۴/۳۰
1
3
به نظر من نکونام مناسب تیم ملی نیست و تصمیم کی روش درست است.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۰/۰۴/۳۰
1
0
نکونام هم افت کرده هم بی انگیزه شده است از علل شکست تیم ملی در بازی های اخیر بازیکنان اشباع شده از لحاظ انگیزشی هستند
حامد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۰/۰۴/۳۰
1
0
خیانت نکونام به قطبی و تیم ملی غیر از این هم نمیتونه جوابی داشته باشه
نظرات بینندگان