کد خبر: ۳۲۲۹۴
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۱ - ۳۰ تير ۱۳۹۰

2 کودک که مورد آزار قرار گرفته بودند، تسلیم مرگ شدند

2 كودك خردسال كه در 2 حادثه جداگانه مورد‌ كودك آزاري قرار گرفته بودند، روز گذشته در بيمارستان تسليم مرگ شدند. اين 2 پسربچه به نام‌هاي محمد پويا و پارسا بودند كه از اوايل تيرماه به خاطر اين كه مورد كودك‌آزاري قرار گرفته بودند، به بيمارستان بهرامي تهران منتقل شدند و تلاش پزشكان براي نجات جان آن دو آغاز شد، اما آنها پس از چند هفته بستري شدن در بيمارستان در حالي كه به كما رفته بودند، روز گذشته تسليم مرگ شدند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
جام جم آنلاين: 2 كودك خردسال كه در 2 حادثه جداگانه مورد‌ كودك آزاري قرار گرفته بودند، روز گذشته در بيمارستان تسليم مرگ شدند. اين 2 پسربچه به نام‌هاي محمد پويا و پارسا بودند كه از اوايل تيرماه به خاطر اين كه مورد كودك‌آزاري قرار گرفته بودند، به بيمارستان بهرامي تهران منتقل شدند و تلاش پزشكان براي نجات جان آن دو آغاز شد، اما آنها پس از چند هفته بستري شدن در بيمارستان در حالي كه به كما رفته بودند، روز گذشته تسليم مرگ شدند.

اين در حالي است كه مادر پارسا و مرد مورد علاقه وي به اتهام كودك‌آزاري در زندان به سر مي‌برند و در پرونده مرگ محمدپويا نيز، پدر سنگدل وي بازداشت شده است و تحقيقات از اين 3 متهم همچنان ادامه دارد.

پارسا، نخستين قرباني

نخستين قرباني كه پارسا نام داشت، اوايل تيرماه در حالي كه به دليل ضرب و جرح بي‌هوش شده بود، به بيمارستان فياض‌بخش تهران منتقل شد. پزشكان در بررسي از وضعيت كودك مشاهده كردند، روي بدن وي آثار سوختگي با سيگار، كابل، شلنگ و سيخ داغ وجود دارد.

پزشكان با اطمينان از اين كه پارسا مورد كودك‌آزاري قرار گرفته است، ماجرا را به ماموران كلانتري 151 يافت‌آباد گزارش دادند و با حضور ماموران كلانتري در بيمارستان، مادر كودك و مردي كه او را همراهي مي‌كرد، دستگير شدند.

بنابراين گزارش، از همان زمان تلاش پزشكان براي نجات پارسا آغاز شدولي با وخامت حال وي، كودك به بيمارستان بهرامي منتقل شد و تلاش‌ها براي نجات وي ادامه پيدا كرد.

انكار مادر به كودك‌آزاري

با تشكيل پرونده قضايي در اين زمينه، مادر پارسا در بازجويي‌ها گفت: چند سال پيش ازدواج كردم، اما پيش از تولد پارسا وضعيت نابسامان مالي ما موجب شد تا شوهرم ما را ترك كند.

وي افزود: بعد از تولد فرزندم، شوهرم به طور غيابي طلاقم داد و سرپرستي فرزندمان را به من سپرد. با كار كردن هزينه زندگي‌مان را تامين مي‌كردم تا اين‌كه از چند ماه پيش با مردي آشنا شده و تصميم به ازدواج گرفتيم اما خانواده‌ام با اين وصلت مخالف بودند.

بعد از مدتي متوجه اعتياد محمدرضا ـ مرد مورد علاقه‌ام ـ شدم. زن جوان ادامه داد: محمدرضا به من قول داد اعتيادش را ترك كند اما بي‌فايده بود و چند بار مرا مجبور به مصرف مواد مخدر (شيشه)‌ كرد و با اجاره خانه‌اي از من خواست در آنجا زندگي كنم.

مادر جوان با اشاره به شب حادثه كودك‌آزاري گفت: 20 روز قبل از حادثه اين مرد از من خواست پارسا را نزد خودم بياورم تا مقدمات ازدواجمان را فراهم كند. چند روزي از آمدن پسرم نگذشته بود كه يك شب به ملاقاتمان آمد و با ديدن پسرم كه بي‌قراري مي‌كرد وي را بشدت كتك زد و دست و پاي او را سوزاند و پس از كتك زدن من، ما را در خانه زنداني كرد و متواري شد.

وي اضافه كرد: در اين 20 روز وضعيت جسماني پسرم هر روز بدتر مي‌شد تا اين‌كه پارسا به كما رفت و در روز بيست و يكم مردي كه با او قصد ازدواج داشتم به ديدارمان آمد و وقتي پارسا را بيهوش ديد، ما را به بيمارستان منتقل كرد.

درپي اين اظهارات، مرد معتاد نيز بازجويي شد و ادعا كرد مادر كودك وي را شكنجه كرده است و همچنان متهمان يكديگر را مقصر آن حادثه معرفي مي‌كنند.

مرگ دومين كودك

دومين قرباني محمد پويا كودك 4 ساله‌اي بود كه خانواده‌اش هنگام انتقال او به بيمارستان بهرامي ادعا مي‌كردند كودك بعد از مصرف مواد مخدر (كراك)‌ بيهوش شده است.

كادر درماني بيمارستان تلاش براي نجات وي را آغاز كرده بودند تا اين‌كه معلوم شد، اين كودك همان فردي است كه اوايل فروردين سال جاري خانواده‌اش اورا به خاطر مصرف مواد مخدر كراك به بيمارستان آورده و اين كودك چند روزي بستري بود و خانواده‌اش با تعهد قضايي، او را تحويل گرفته و به خانه برده بودند.

با مشخص شدن اين موضوع، پرونده‌اي تشكيل و والدين وي بازداشت شدند. آنها در بازجويي يكديگر را مقصر دانستند تا اين‌كه مادر كودك گفت، شوهرش مرد معتادي است و مواد مخدر (كراك)‌ را به زور به خورد پسرمان داده تا او آرام شود و خودش بتواند با دوستانش در خانه مواد مخدر مصرف كند.

در پي اين اظهارات مادر و پدر كودك با دستور قضايي روانه زندان شدند. بنابراين گزارش، با مرگ 2 پسر خردسال، رسيدگي به هر دو پرونده وارد مرحله جديدي شده و اجساد 2 قرباني با قرار قانوني به پزشكي قانوني انتقال يافته است.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
آریائی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۱
0
0
به جای اینکه مامورها بریزن تو خیابون و به زن های مردم گیر بدن ارازل و اوباشی که به راحتی چاقو و قمه حمل میکنند و معتادارو دستگیر کنن تا شاهد این همه قتل و جنایت نباشیم و این طفل های معصوم تقاص بی مسولیتی ضابطین کشور و اینجوری پس ندن
انگار تو مملکت ما جون آدمها هیچ ارزشی نداره
در عرض تقریبا دو ماه این همه جنایت و قتل پس کی میخوان به فکر باشن؟
واسه خودم متاسفم که مثلا تو کشور اسلامی زندگی مینکم
آزار دیده
|
UNITED STATES
|
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۱
0
0
خداوند دوستشان داشت که بردشان تا بیش از این سختی ها را نینند و نکشند !!
کودک آزاری ، خودآزاری ، دیگر آزاری !! مردیم از این همه آزار ! خدایا خداوندا فرجی !!!
نظرات بینندگان