کد خبر: ۳۲۲۹۶
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۳۸ : ۱۲ - ۳۰ تير ۱۳۹۰

«آشنایی نادر با سوسن» ساخته می‌شود!

پارس توریسم: نادر كارمند یک شركت كامپیوتری كه مدتی است در پاریس زندگی می‌كند به تازگی از همسر فرانسوی‌اش جدا شده است. نادر از طریق اینترنت و سایت‌های اجتماعی مسائل و تحولات ایران را دنبال می‌كند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پارس توریسم: نادر كارمند یک شركت كامپیوتری كه مدتی است در پاریس زندگی می‌كند به تازگی از همسر فرانسوی‌اش جدا شده است. نادر از طریق اینترنت و سایت‌های اجتماعی مسائل و تحولات ایران را دنبال می‌كند.

او روزی از طریق فیس‌بوک با سوسن دختر جوان دانشجوی دانشگاه تهران آشنا می‌شود. آنها جدا از مسائل گوناگون درباره فیلم «جدایی نادر ازسیمین» كه در تهران با موفقیت عظیمی روبرو بوده و حالا در فرانسه نیز با استقبال گسترده تماشاگران فرانسوی مواجه شده صحبت می‌كنند.

نقطه‌نظرهای متفاوت آنها نسبت به این فیلم شوروشوقی بیش از اندازه ایجاد می كند. از سوی دیگر سوسن علاقمند است به فرانسه مهاجرت كند. نادر در پاریس تمام تلاش خود را برای سفر سوسن به فرانسه انجام می‌دهد. همه چیز آماده و قرار می‌شود نادر برای پیشواز سوسن روز كریسمس به فرودگاه اورلی برود....

این خلاصه داستان یک دختر ایرانی دانشجوی سینما به نام سوسن كروبی است كه قرار است بزودی مقدمات فیلم‌برداری «آشنائی نادر با سوسن» را آماده كند. این دختر ایرانی به تازگی تحصیلات دانشگاهی خود را به پایان رسانده است.

آنچه می‌خوانید حاصل گفت‌وگوی كوتاهی است كه محمد حقیقت در بانی فیلم با این فیلمساز در سالن سینمائی محله سن میشل پاریس انجام داده است.

***

 آیا قبلا فیلم كوتاه هم كاركرده‌ای؟

دو فیلم كوتاه دردوران تحصیلی دردانشگاه ساخته‌ام.

بودجه فیلم‌تان «آشنایی نادر از سوسن» چقدراست و آن را ازكجا تامین كرده ای چون فراهم كردن سرمایه ساخت فیلم در فرانسه كار بسیار مشكلی است.

برآورد بودجه حدود هشتصد هزار یوروست. مبلغی از آن را ازچند تن از آشنایان قرض كرده‌ام و قراراست یک پخش كننده فرانسوی هم با پیش خرید فیلم سایر هزینه‌ها را بپردازد.

در مورد هنرپیشه‌ها آیا انتخابی صورت گرفته؟

چندین نفر از بازیگران تئاتر و... را دیده‌ام؛ برخی هم در مرحله انتخاب هستند كه فعلا از آوردن نام آنها معذورم. ولی به هر حال تلاش برای یافتن هنرپیشه‌ها همچنان ادامه دارد.

آیا برای فیلم‌برداری به ایران خواهید رفت؟

بخش خیلی كوچكی از داستان در تهران می‌گذرد و به زودی درباره مكان فیلم‌بردای تصمیم می‌گیرم.

***

اما درباره ادامه موفقیت‌های آخرین فیلم اصغر فرهادی باید گفت كه «جدائی نادر از سیمین» در پنجمین هفته اكرانش توانسته 550000 تماشاگر را به سالن‌های سینماها بكشاند. همانگونه كه پیشتر گفتیم، عبور از مرز 700 هزار تماشاگر ركوردی خارق‌العاده برای آخرین ساخته فرهادی خواهد بود.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
نخود آش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۰ - ۱۳۹۰/۰۴/۳۱
0
1
ایول منم میخوام فیلم جدایی ده نمکی از سینما رو بسازم .مطمئنم فروشش میترکونه
متورم
|
Germany
|
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۱
0
0
((آشنائی مردم با گرانی )) را هم بسازید!
نظرات بینندگان