کد خبر: ۳۲۳۷۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۱ : ۱۷ - ۳۱ تير ۱۳۹۰

نقش دكترِ ساختمان پزشكان در مختارنامه

وقتی توسط آقای ولدبیگی گریم و برای ایفای نقش آماده شدم، آقای میرباقری را دیدم كه در حال نوشتن مطالبی روی كاغذ بود، بعد همان برگه ها را به من دادند و باید نوشته هایی را كه در بحر طویل بود می خواندم و بازی می كردم. دیالوگ را كه اجرا كردم، گفتند فردا هم بیایید، روز بعد نوشته دیگری در بحر طویل به من دادند كه اجرا كنم و این كار تا چهار روز ادامه یافت. این تكرار و ادامه یافتن كار برای من جذاب و شیرین بود و اگر بازهم ادامه می یافت با عشق و علاقه در این پروژه حضور می یافتم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
بهنام تشكر، بازیگر نقش دكتر نیما افشار در سریال ساختمان پزشكان، نقش كوتاهی در سریال مختارنامه بازی كرده است. وی در این سریال در نقش یك معركه‌گیر و به نقل از خودش در نقش یك مترسك گردان ظاهر شده است كه جمعه شب بازی او را همراه با حامد حدادی در مختارنامه خواهیم دید.

به گزارش برنا، این بازیگر و گوینده توانا سابقه طولانی بازی در تئاتر دارد و تا كنون در تئاترهای زیادی نقش آفرینی كرده همچنین از صدای وی در گویندگی رادیو و دوبلاژ فیلم استفاده شده است. "تشكر" در حدود ۴٠فیلم به عنوان دوبلور فعالیت داشته است.

بهنام تشكر در مورد نقشی كه در مختارنامه بازی كرده است در گفت و گو با سیما فیلم گفته بود: نقش من در سریال "مختارنامه" كه هنوز پخش نشده است،یك مترسك گردان بود كه وقتی مختار پس از برپایی قیام و انتقام از برخی قاتلان و جنایتكاران واقعه كربلا در قلعه اش تحت محاصره قرار می گیرد،با آدمی مواجه می‌شود كه مترسكی دستش است و غولی را سوار اسب كرده و در حال آوردن او به سمت قلعه است-این نقش را حامد حدادی كه بسكتبالیست است بازی می كند- تا مختار را بكشد و به این منظور ابتدا رجزخوانی می كند، در عین حال مترسك مختار را درست كرده و با آن بازی می‌كند و نمایش می‌دهد و در واقع ادای مختار را درمی‌آورد كه ناگهان در قلعه باز می‌شود و مختار با تبری از آن خارج می‌شود و سر آن كاراكتری كه من آورده بودم را با تبر دو شقه می‌كند.

وی ادامه می دهد: آنچه در این نقش كوتاه برای من جالب و آموزنده بود، همان رجزخوانی ها و گفتگوها بود؛ شعری كه در بحر طویل تنظیم شده بود و من باید آن را اجرا می كردم. این تجربه آنقدر لذت بخش و آموزنده بود كه به كوتاه بودن نقش می ارزید. وقتی توسط آقای ولدبیگی گریم و برای ایفای نقش آماده شدم، آقای میرباقری را دیدم كه در حال نوشتن مطالبی روی كاغذ بود، بعد همان برگه ها را به من دادند و باید نوشته هایی را كه در بحر طویل بود می خواندم و بازی می كردم. دیالوگ را كه اجرا كردم، گفتند فردا هم بیایید، روز بعد نوشته دیگری در بحر طویل به من دادند كه اجرا كنم و این كار تا چهار روز ادامه یافت. این تكرار و ادامه یافتن كار برای من جذاب و شیرین بود و اگر بازهم ادامه می یافت با عشق و علاقه در این پروژه حضور می یافتم.

تشكر افزود: واقعیت این است كه انگیزه بازیگر برای ایفای یك نقش صرفا به موقعیت و چگونگی آن نقش ختم نمی شود و عناصر دیگری از جمله كارگردانی،فضای كار و مناسبات گروهی و انسانی آن را هم باید لحاظ كرد. واقعا همكاری با كارگردانی مثل داوود میرباقری شیرین و لذت بخش است.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
-
|
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۱
0
1
ههههههههههههه ديشب خيلي دقت كردن ببينم دكتر نيما كدومه فكر كردم اون غول شايد ايشون باشه ولي اصلا متوجه نشدم اون كسي كه مترسك گردان بودايشون بودن!!! گريمش خوب بود!
نظرات بینندگان