arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۲۷۰۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۱۳ - ۰۳ مرداد ۱۳۹۰

یك مرجع تقلید:كار به جایی رسیده كه برای مسئولین معجزۀ هزار ساله یا عصمت اكتسابی درست می كنند!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

آیت الله مظاهری از مراجع تقلید در درس اخلاق اخیر خود با موضوع شیطان، به برخی از مصادیق فریب شیطان در زمان حاضر اشاره كرد و گفت: امروزه شاهد عملی شدن سوگند شیطان هستیم. فریب شیطان كارگر شده، تا جایی كه توهّم، تخیّل، وسوسه و آرزوهای بی‌جا سر تا پای جامعه را فرا گرفته و حتی فال‌گیری و رمّالی رایج شده است.

به گزارش "انتخاب" به نقل از آینده، ایشان گفت: شیطان، چندین مرتبه بی‌حیایی كرده و به خداوند متعال تشر زده است. شیطان می‌گوید: خدایا به هر اندازه كه بتوانم و از هر راهی كه بیابم، بندگانت را گمراه می‌سازم  و نمی­گذارم در راه مستقیم باقی باشند. بندگانت را گرفتار آمال و آرزوهای بی‌جا می‌كنم تا دنیا و آخرتشان نابود شود. خرافت را نزد آنان با ارزش جلوه می‌دهم كه حتی راجع به اعمال عبادی نیز خرافی عمل كنند و تخیّل كنند كه ثواب دارد.

در ادامه سخنان رییس حوزه علمیه اصفهان آمده است:

با كمال تأسف باید گفت: امروزه شاهد عملی شدن سوگند شیطان هستیم. فریب شیطان كارگر شده، تا جایی كه توهّم، تخیّل، وسوسه و آرزوهای بی‌جا سر تا پای جامعه را فرا گرفته و حتی فال‌گیری و رمّالی رایج شده است.

كار به جایی رسیده كه برای مسئولین معجزۀ هزار ساله یا عصمت اكتسابی درست می­كنند و یا مطالب غیر واقعی به عنوان ظهور نزدیك است، بیان می‌كنند و بالاخره یك چیزهایی كه واقعیت ندارد، اما به حسب ظاهر زرق و برق دارد، مطرح می كنند.

 شیطان می­گوید: بندگان را به انجام اعمال ناشایست و گناه، امر می‌كنم. بعد می‌گوید: امور فطری آنان را تغییر می‌دهم، مثلاً عفّت و غیرت كه دو فضیلت و دو امتیاز فطری است، در اثر فریب شیطان در نظر برخی بی‌ارزش شده است. به جای اینكه والاترین شرافت برای مرد، غیرت او و والاترین فضیلت برای زن، عفّت او باشد، بی‌عفّتی و بی‌غیرتی فضیلت و امتیاز محسوب شده و برخی به جهت برخورداری از این دو رذیلت، به خود می‌بالند.

امروزه چادر كه ارزش والایی دارد، در اثر مكر شیطان، در نظر بسیاری از مردم به ضد ارزش تبدیل شده است. دست كم سیزده آیه از قرآن كه راجع به ضرورت حفظ حجاب است، به فراموشی سپرده شده و بی حجابی و بد حجابی، جلوۀ نیكویی یافته است. ارتباط جوانان با مجالس مذهبی و مسجد و روحانیّت كم شده و مردم در وقت نماز، در خیابان و پارك و بازار و مراكز تفریحی هستند كه حضور آنان همراه با اختلاط زن و مرد است. همۀ این موارد از مكر و فریب شیطان سرچشمه می‌گیرد كه به خوبی توانسته است، اعمال ناشایست را نزد مردم نیكو جلوه دهد و از ارزش اعمال صالح و شایسته نزد آنان بكاهد و در واقع در نهاد آنان تغییر ایجاد كرده است.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
sunrise
|
UNITED ARAB EMIRATES
|
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۳
2
1
درود به حضرت آیت الله مظاهری ... حرفایی که در مورد غیرت و عفت زدند خیلی زیباست.
نظرات بینندگان