arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۲۷۸۳۵
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۰ - ۱۱ اسفند ۱۳۹۵

واکنش ها به نخستین سخنرانی ترامپ در کنگره؛ متفاوت اما همچنان با تردید

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
برخی کارشناسان و تحلیلگران رسانه های خبری سی ان ان و فرانس 24 در واکنش به نخستین سخنرانی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در کنگره گفتند که امشب شاهد رئیس جمهوری متفاوت بودیم اما تردیدها درباره وی همچنان وجود دارد.
 
به گزارش انتخاب، شبکه تلویزیونی سی ان ان امروز چهارشنبه با موضوعیت «ترامپ سابق و حالا» به بررسی تغییر ماهیت در نخستین سخنرانی وی در کنگره آمریکا پرداخت که همچنان تردیدها درباره اش بعنوان یک فرد معقول در کاخ سفید، وجود دارد.
 
'گلوریا بارگر' تحلیلگر ارشد شبکه تلویزیونی سی ان ان در باره سخنرانی بامداد امروز ترامپ در کنگره آمریکا گفت: ترامپ برای نخستین بار در کسوت یک رئیس جمهوری به ایراد نطق پرداخت که تاکنون از وی چنین سخنرانی دیده نشده بود.
تحلیلگر ارشد سی ان ان افزود: البته تحلیل های بسیاری در این باره صورت خواهد گرفت، اما ترامپ هرگز در چنین فضایی برای سخنرانی قرار نگرفته بود و مخاطبانش این بار کاملا متفاوت بودند، چراکه وی انرژی سخنرانی های خود را از مخاطبان و هوادارنش کسب می کرد و نطق هایی نگران کننده بر زبان می راند.
این تحلیلگر ارشد سی ان ان تصریح کرد: دست های زیادی برای نوشتن نطق وی برای این جلسه در کار بوده است.
 
'جیم کاستا' خبرنگار ارشد سی ان ان در امور کاخ سفید که بارها مورد حملات مستقیم ترامپ قرار گرفته است درباره نطق رئیس جمهوری آمریکا در کنگره گفت: باید دید که رئیس جمهوری آمریکا بر نطقی که از روی 'تله پرومتر' خواند، پایبند خواهد ماند یا بر متن های توییتری خود .
جیم کاستا درباره به تعویق انداختن امضای فرمان ممنوعیت مهاجرتی درپی این نطق کنگره ترامپ ابراز خوشبینی کرد .
در بخش دیگری از این تحلیل به نتایج نظرسنجی صورت گرفته درباره نطق ترامپ پرداخته شد که آمار مثبتی در این ارتباط را نشان داد.
کارشناس سی ان ان گفت: باید به یاد داشته باشیم که این نظرسنجی (مشترک سی ان ان و موسسه ORC) تنها درباره افرادیست که شاهد این سخنرانی بوده اند و نه نظر تمامی مردم آمریکا.
 
بر اساس این گزارش، در این نظرسنجی 57 درصد، نظری مثبت به سخنرانی ترامپ داشتند و 69 درصد پس از سخنان ترامپ در کنگره گفته اند که سیاست های وی آمریکا را در مسیر درست پیش خواهد برد.
'جان میآکام' (Jon Meacham) مورخ آمریکایی به سی ان ان گفت: ترامپ به کنگره رفت تا به آنها اعلام جنگ کند، جشن بگیرد و آشتی کند؛ در واقع وی هرسه این کارها را انجام داد.
میآکام گفت: ترامپ تنها شعار داد و امیدوارم به آنچه گفت، خود به آن گوش فرا دهد.
شبکه تلویزیونی فرانس 24 نیز با پرداختن به نخستین نطق ترامپ در نشست مشترک کنگره آمریکا گفت: همگان به این سخنرانی خوشبین بودند اما باید دید زمانی که امشب وی از کنگره خارج شد، فراد صبح چه خواهد گفت و چه توییت خواهد کرد؟
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان