arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۲۷۹۲۷
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۱۶ - ۱۱ اسفند ۱۳۹۵

کاهش ارزش پوند پس از سخنرانی دونالدترامپ در کنگره

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ارزش واحد پول انگلیس پس از سخنرانی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در کنگره به پایین‌ترین سطح از ماه ژانویه رسید.
 
به گزارش انتخاب، پس از سخنرانی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در کنگره، ارزش پوند با سقوط به زیر ۱.۲۴ دلار به پایین‌ترین سطح خود از ماه ژانویه رسید.

ارزش پوند انگلیس در برابر دلار در حالی کاهش یافته است که سران دو کشور انگلیس و آمریکا در دیدار ماه گذشته خود بر تعمیق روابط اقتصادی و تجاری در دوران پسا برکسیت (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) تاکید داشتند.

اظهارات ترامپ مبنی بر اصلاحات مالیاتی و استقبال از بازگشت شرکتهای آمریکایی به این کشور و همچنین افزایش تعرفه‌های گمرکی موجب شد ارزش هر پوند انگلیس به زیر ۱.۲۴ دلار کاهش یابد.

با این وجود، پس از سخنرانی شب گذشته (بامداد امروز به وقت تهران) رئیس جمهور آمریکا در کنگره، بازار بورس انگلیس با تغییرات مثبتی همراه بود.

در این میان، شاخص فوتسی ۱۰۰ انگلیس با ۰.۷ درصد رشد به واحد ۷۳۱۵ رسید. همچنین ارزش سهام شرکت ایرلندی سی‌آر اچ (CRH) --بزرگترین کمپانی تهیه مصالح ساختمانی—در واکنش به اظهارات ترامپ درباره اختصاص یک هزار میلیارد دلار برای ارتقای زیرساختهای آمریکا با رشد ۳.۶ درصدی همراه بود.

دونالد ترامپ در بخشی از سخنرانی خود در کنگره آمریکا از احیای صنایع در حال مرگ آمریکا و توسعه زیرساخت‌ها و مشاغل این کشور خبر داد.
نظرات بینندگان