arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۲۷۹۳۵
تاریخ انتشار: ۳۸ : ۱۶ - ۱۱ اسفند ۱۳۹۵

انگلیس در «اتحادیه اروپا» جایی ندارد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس سابق پارلمان اروپا در گفتگویی اعلام کرد که نتایج همه پرسی در انگلیس نشان داد که این کشور دیگر جایی در اتحادیه اروپا ندارد.
 
به گزارش انتخاب، «المار بروک» رئیس سابق پارلمان اروپا در گفتگو با روزنامه دی ولت در خصوص حضور یا عدم حضور انگلیس در اتحادیه اروپا اظهار داشت: مردم انگلیس با حضور در همه پرسی ژوئن سال گذشته میلادی نشان دادند که خواهان خروج از اتحادیه اروپا بوده و به همین دلیل باید بر این نکته پافشاری کرد که از این پس این کشور در اتحادیه اروپا جایی ندارد.

وی در ادامه درباره عضویت احتمالی ترکیه در اتحادیه اروپا گفت: سال ها است که ترکیه نتوانسته به خواسته های اتحادیه اروپا جامه عمل بپوشاند و اصلاحات لازم را انجام دهد، در نتیجه نمی تواند انتظار پذیرش در اتحادیه اروپا را داشته باشد.

این دیپلمات اروپایی در خصوص آینده اروپا خاطرنشان کرد: ما در اروپا بیش از هر چیز به اقتدار گرایی نیاز داریم و باید مدیرانی که در رأس امور قرار می گیرند این اصل را در اولویت قرار دهند.

بروک همچنین افزود: شهروندان اروپایی از ما انتظار دارند تا در جهت تامین امنیت آنها گامهای اساسی برداشته و مانع از بروز هرگونه اقدام و حمله تروریستی شویم.
منبع: مهر
نظرات بینندگان