arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۲۹۲۱
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۱۶ - ۰۵ مرداد ۱۳۹۰
ادعای عجیب آسوشیتدپرس:

احمدی نژاد می خواهد بمب اتم بسازد، اما روحانیون نمی گذارند!

رئیس جمهور ایران می خواهد راز ملت ایران را برملا سازد و اشکارا به توسعه سلاح هسته ای بپردازد اما این کار او با مخالفت بدنه روحانیت کشور مواجه شده است که نگران واکنش های بین المللی است
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
اظهارات اخیر احمدی نژاد که بر عدم "ساخت بمب" تاکید کرده و در عین حال گفته که "اگر بخواهیم از کسی نمی ترسیم" باعث شده تا رسانه های  غربی، سوژه ای تازه در مورد برنامه هسته ای ایران پیدا کنند!

به گزارش سرویس بین الملل پایگاه خبری تحلیلی "انتخاب"؛  آسوشیتدپرس بدون اشاره به اینکه این سخن احمدی نژاد بارها طی سالهای اخیر از سوی او به زبان آورده شده است، نوشت: رئیس جمهور ایران می خواهد راز ملت ایران را برملا سازد و اشکارا به توسعه سلاح هسته ای بپردازد اما این کار او با مخالفت بدنه روحانیت کشور مواجه شده است که نگران واکنش های بین المللی است.این گزارش، ارزیابی اطلاعاتی است که در اختیار ای پی قرار گرفته است.

تلاش ها برای متوقف کردن ایران در رسیدن به اهدافش مهم است به این دلیل که همچنان که غنی سازی اورانیوم را توسعه می بخشد قدمی نزدیک تر به سلاح هسته ای می شود.

یک مقام امریکایی که خواست نامش فاش نشود می گوید: احمدی نژاد شاید معتدل تر و میانه رو تر برای مذاکره با غرب باشد.

ای پی در ادامه نوشت: اما اظهارات جدید احمدی نژاد باعث به وجود آمدن سئوالاتی شده است:   در حالی که ایران تکرار می کند و می گوید که سلاح هسته ای نمی خواهد، احمدی نژاد اشکارا به تلویزیون دولتی ایران گفت: اگر ما بخواهیم بمب بسازیم از کسی نمی ترسیم.

به نوشته آسوشیتدپرس؛ این نظر او مطابق با ارزشیبایی اطلاعاتی است که در اختیار ما قرار گرفته است که در آن نشان داده شده است که رئیس جمهور ایران قصد دارد اشکار کند که می خواهد بمب اتم بسازد.

در این ارزشیابی اطلاعاتی آمده است: احمدی نژاد می خواهد که ایران خودش را از محدویت هایی که بر خودش اعمال کرده، رها کند و می خواهد اشکارا به دنبال ساخت سلاح هسته ای برود!

آسوشیتدپرس در پایان می نویسد: گزارش های اطلاعاتی نشان می دهد که تنش بین احمدی نژاد و رحانییون مطابق با نشانه های دیگری است!

این خبرگزاری به به فتوای رهبر انقلاب در مورد حرام اعلام شدن استفاده از بمب های هسته ای اشاره ای نکرده است.

نظرات بینندگان