arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۲۹۲۶۴
تاریخ انتشار: ۴۶ : ۱۷ - ۱۶ اسفند ۱۳۹۵

لاوروف محور گفتگوهای اردوغان و پوتین را اعلام کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : وزیر خارجه روسیه امروز تبادل نظر پیرامون حل بحران سوریه را از اولویت های مهم در جریان دیدار آتی اردوغان و پوتین در مسکو اعلام کرد.

به گزارش انتخاب، «سرگئی لاوروف» امروز اعلام کرد که در دیدار رؤسای جمهور دو کشور روسیه و ترکیه پیرامون حل و فصل درگیری ها در سوریه رایزنی خواهد شد.

«سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه پس از دیدار با همتای خود از جمهوری آذربایجان در این باره اعلام کرد: ترکیه شریک نزدیکی برای جمهوری آذربایجان و روسیه به شمار می آید. دیدار آتی سران دو کشور روسیه و ترکیه در آینده نزدیکی برگزار خواهد شد و ما در این نشست درباره حوزه های مختلفی از موضوعات به بحث و تبادل نظر می پردازیم.

وزیر خارجه روسیه ادامه داد: قرار است در نشست مذکور پیرامون همکاری های دو کشور در عرصه سیاست خارجی با اولویت حل و فصل بحران کنونی در سوریه تبادل نظرهائی میان رؤسای جمهور دو کشور ترکیه و روسیه به انجام برسد.

لازم به ذکر است، 5 روز پیش خبرگزاری اینترفکس به نقل از منابع آگاه در سفارت ترکیه در روسیه در این باره اعلام کرده بود: «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه قرار است در روزهای ۹ و ۱۰ ماه مارس سال جاری میلادی (۱۹ و ۲۰ اسفند ماه) به روسیه سفر کرده و در جریان این سفر با «ولادیمیر پوتین» همتای روس خود پیرامون برخی موضوعات به بحث و رایزنی بپردازد.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان