arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۲۹۴۷۵
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۱۴ - ۱۷ اسفند ۱۳۹۵

دیدار ظریف با رئیس جمهور اندونزی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که به همراه هیاتی بلند پایه در جاکارتا حضور دارد، بعد از ظهر امروز به وقت محلی با رئیس جمهور اندونزی دیدار و گفتگو کرد.
 
به گزارش انتخاب، در این دیدار وزیر امور خارجه کشومان ضمن ابلاغ سلام های گرم آقای روحانی رئیس جمهور به ایشان، از تمهیدات خوب دولت اندونزی برای برگزاری اجلاس اتحادیه اقیانوس هند قدردانی کرد.‌
 
دکتر ظریف در ادامه با ابراز رضایت از همکاری های جاری میان دو کشور در زمینه های گوناگون، به اجرای طرح های تولید برق توسط شرکت های ایرانی در اندونزی اشاره کرد و افزود: همکاری دو کشور در تمامی زمینه ها از جمله نفت و انرژی و همکاری های بازرگانی، تجاری و بانکی رو به گسترش است. وی افزود:  ضرورت دارد این همکاری ها بیش از پیش تقویت شود.
 
 مسایل منطقه ای و  مبارزه با تروریسم، سیاست و تلاش ایران برای تقویت ثبات و امنیت منطقه ای از دیگر محورهای اظهارات وزیر امور خارجه در این دیدار بود.
 
رییس جمهور اندونزی نیز در این دیدار  بر ضرورت تقویت همکاری های دو کشور در زمینه های نفت و انرژی، سرمایه گذاری ها و اختصاص اعتبار برای تقویت همکاری های تجاری برای کالاهای غیرنفتی تاکید و همکاری های بانکی و رفع موانع در این زمینه و امکان تقویت همکاری میان بانک های خصوصی دو کشور را ضروری برشمرد.
نظرات بینندگان