arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۳۲۹۶۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۷ - ۰۵ مرداد ۱۳۹۰

احمدی نژاد: مگر انتخاب رییس جمهور بر عهده بنده است که مشایی را رییس جمهور کنم؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 رییس‌جمهور گفت: نباید اجازه داد كه دیگران برای دولت نسخه بپیچند.

به گزارش سرویس سیاسی "انتخاب" به نقل از خبر؛ احمدی‌نژاد با اشاره به جلسه سال گذشته هیات دولت با مسئولان اجرایی كشور و دعوت وی از یكی از همكارانش برای حضور در جایگاه هیات رییسه جلسه خاطرنشان كرد: برخی بلافاصله گفتند كه احمدی‌نژاد می‌خواهد فلانی رییس جمهور بعدی باشد اما مگر انتخاب رییس جمهور بر عهده بنده است. رییس جمهور را ملت تعیین می‌كند و بنده نیز مثل همه یك رای دارم، ما همواره خود را مدیون تاریخ ملت ایران، آرمان‌های بلند امام راحل و شهدا می‌دانیم.

محمود احمدی‌نژاد پیش از ظهر امروز در نشست مشترك هیات دولت و مدیران اجرایی كشور با تشریح اقدامات انجام شده در دولت به اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها اشاره كرد و با تاكید بر اجرای مراحل بعدی و تداوم تبعات مثبت آن گفت: اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها شروع خوبی برای طرح تحول اقتصادی كه بر مبنای دو اصل عدالت و پیشرفت طراحی شده می‌باشد و دولت مصمم است همه هفت بند این طرح را اجرا كند.

در ادامه مهم ترین بخش های سخنان رئیس جمهور می آید: 

 • دولت بر اساس بررسی‌های دقیق از ظرفیت‌های كشور، اعلام كرد كه در سال جاری باید 2.5 میلیون شغل ایجاد شود اما عده‌ای به جای آن‌كه دولت را در این موضوع یاری كنند، با طرح مباحثی به دنبال جوسازی و عوامفریبی هستند. 
 • ایجاد اشتغال بیش از آنكه نیازمند پول باشد، نیازمند فكر، پیگیری، دغدغه و ابتكار است و همه باید به راه‌های جدید و نو برای ایجاد اشتغال بیاندیشند. 
 • در صنایع كوچك، قالی بافی، خدمات، كشاورزی و دامداری فرصت‌های بی‌شماری برای ایجاد اشتغال كم هزینه‌تر وجود دارد. عده‌ای بی اطلاع چنین ادعا می‌كنند كه منابع كافی برای ایجاد 2.5 میلیون شغل در كشور وجود ندارد اما به صراحت باید اعلام كرد كه منابع به اندازه كافی وجود دارد و علاوه بر صندوق توسعه ملی، راهكارهای مناسبی در قانون بودجه برای تامین مالی طرح‌ها و پروژه‌ها در نظر گرفته شده است و از سوی دیگر به همان مقداری كه در دولت جلوی دست اندازی‌ها و دزدی‌ها گرفته شده، منابع برای كار افزایش یافته است. 
 • امسال بودجه عمرانی حدود 50 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. سال گذشته بیشترین بودجه عمرانی تاریخ كشور اختصاص یافت و امسال نیز علاوه بر افزایش بودجه عمرانی در قانون بودجه، دستگاه‌های اجرایی اجازه فروش 27 هزار میلیارد اوراق مشاركت، استفاده از كمك 8 هزار میلیارد تومانی دولت برای پرداخت بدهی پیمانكاران، استفاده از كمك 5 هزار میلیارد تومانی برای پرداخت بدهی به وزارت نیرو،‌ اجازه استفاده 30 میلیارد دلاری از فاینانس به اضافه حدود 48 میلیارد دلار مجوز فاینانس باقی مانده از سال‌های قبل را دارند كه می‌تواند تحرك بزرگی را در عمران و آبادانی كشور ایجاد كند. 
 • وقتی توانستیم ركورد 32 میلیارد دلار در صادرات غیرنفتی را بشكنیم امسال هم خواهیم توانست رقم 45 میلیارد دلار را محقق كرده و با برداشتن یك گام دیگر از مرز 60 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی بگذریم. 
 • نباید دستگاه‌های اجرایی برای تامین بودجه عمرانی خود نگاهشان فقط به خزانه دولت باشد. لازم است همه مسئولان قانون بودجه را بطور دقیق مطالعه كنند چرا كه این قانون ابزار كار آنهاست. در قانون بودجه امسال فرصت‌هایی در اختیار مسئولان اجرایی برای عمران و آبادانی كشور گذاشته شده كه در طول تاریخ بی نظیر است. 
 • فروش اموال و املاك وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی یكی دیگر از راهكارهای قانون بودجه سال 90 برای تامین بودجه عمرانی است. یك دروغ و فریب بزرگ به سیستم مدیریتی تحمیل شده بود مبنی بر اینكه مدیران باید در ساختمان‌های مجلل نشسته و مدیریت كنند اما این دولت این دروغ را باطل كرد و امروز چندین وزارتخانه و از جمله وزارت كشاورزی، ساختمان ستادی خود را تخلیه و آماده فروش كرده‌اند. 
 • متاسفانه شرایط به گونه‌ای است كه اگر كسی برای رضای خدا در خدمت مفید و موثر باشد، مخالف و دشمن پیدا می‌كند، عده‌ای كه شادی مردم را برنمی‌تابند و از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها ناراحت هستند هر روز شایعاتی منتشر می كنند مبنی بر اینكه بالاخره پرداخت یارانه‌ها قطع خواهد شد. 
 • تا پایان سال آینده مسكن از فهرست دغدغه‌های مردم خارج خواهد شد. در ایام اخیر در چند استان كشور زلزله‌هایی آمد كه چنین زلزله‌هایی پیش از این با تخریب روستاها و تلفات جانی همراه بود اما این بار به خاطر تلاش‌های كارگزاران دولت در امر نوسازی و بهسازی مسكن روستایی، این زلزله‌ها خسارات مالی و جانی نداشت و دولت مصمم است این طرح را در روستاها و شهرها ادامه دهد. 

طرح برخی انتقادات از دولت درباره فراوانی تعطیلات در كشور

 • هیاتی از طرف دولت مامور بررسی و مقایسه تعطیلات در ایران و سایر كشورها شد و نتیجه این بود كه فقط یك كشور با 65 روز تعطیلی از ایران با 75 روز، تعطیلات كمتری دارد و سایر كشورها بدون استثناء بیش از 100 روز تعطیلی دارند و جالب اینكه كشورهایی كه بالاترین تولید ناخالص داخلی را دارند، بیش از 125 روز در سال تعطیلی دارند. 
 • وقتی دولت بنا به شرایطی یك روز در كشور را تعطیل اعلام می‌كند برخی تمام بودجه كشور در بخش های مختلف را جمع كرده و تقسیم بر 365 روز می‌كنند و فریاد برمی‌آورند كه فلان قدر خسارت به اقتصاد كشور وارد شد و آن را بهانه‌ای برای هجمه به دولت قرار می‌دهند.
 • البته كسانی كه این انتقادات را وارد می‌كنند خودشان به لطف حضور در مسئولیت‌های دولتی از وضعیت مالی خوبی برخوردار هستند و از 365 روز سال بیش از 100 روز آن را با استفاده از بیت‌المال در مسافرت به سر می‌برند و توجهی به این ندارند كه یك كارگر كه یك سال كار می‌كند هم احتیاج به یك هفته استراحت و مسافرت دارد. 

پاسخ به انتقاداتی درباره اینكه بانك مركزی به دستور رییس جمهور آمار اقتصادی را اعلام نمی‌كند

 • كسانی كه خودشان قانون 5 ساله پنجم را نوشته‌اند ظاهراً فراموش كرده‌اند كه در این قانون تصویب كرده‌اند كه تنها مرجع رسمی اعلام آمار در كشور، مركز آمار باشد و اگر این نكته را از یاد برده‌اند كه وای بر آنها و اگر هم یادشان هست و چنین اتهاماتی علیه دولت مطرح می‌كنند باز هم وای بر آنها. 
 • عده‌ای از موفقیت دولت خوشحال نیستند و نمی‌توانند این توفیقات را تحمل كنند. ماموریت امروز ما ساختن ایران، اصلاح ساختارها، عمران و آبادانی كشور و رفع مشكلات مردم است و در این راه نباید حتی یك ثانیه را از دست بدهیم چرا كه فقط كار است كه از ما باقی می‌ماند. 
 • هرگز نباید اجازه داد كه عده‌ای بدون آنكه دغدغه مردم و مملكت را داشته باشند برای دولت نسخه بپیچند كه چه كار بكند و چه كار نكند؛ این افراد نه تنها به فكر كشور نیستند بلكه به فكر خودشان هم نیستند. 
 • مسئولان اجرایی كشور با ارائه گزارش‌های دقیق، صحیح و مستمر از فعالیت‌ها و اقدامات كم‌نظیر دولت در پیشرفت و آبادانی كشور اجازه ندهند عده‌ای فضای جامعه را به سوی مسائل بی‌ارزش سوق دهند. باید فضای كشور فضای كار باشد. 
 • رییس جمهور از مسئولان اجرایی خواست تا ظرف یك هفته گزارشی مفصل و جامع از اقدامات انجام شده در دستگاه متبوع خود ارائه دهند تا وی بر اساس آن از فرصت ماه مبارك رمضان استفاده كرده و گزارشی جامع از عملكرد دولت به مردم ارائه كند. مسئولان اجرایی كشور باید افراد شریف و صالح را در سیستم اجرایی كشور به كار بگیرید و در این راه با كسی تعارف نداشته باشند. 
 • استانداران و سایر مسئولان اجرایی به عنوان حلقه واسطه دولت و مردم ارتباط خود را با اقشار مختلف مردم حفظ و تقویت كنند و توجه به اقشار محروم و مستضعف را هرگز فراموش نكرده و رسیدگی به مسایل آنها را در اولویت قرار دهند. 

گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عملیات مرصاد و شهدای انقلاب اسلامی 

 • عملیات مرصاد صحنه عجیبی بود كه در آن خداوند صحنه‌ای را ترسیم كرد كه در یكسو سیاه دلان و در طرف مقابل پاكان پاك و گمنام بودند كه هیچ چیز جز خدا در دلشان وجود نداشت. 
 • در آن عملیات، بزدلان سقوط كرده‌ای كه به اتكاء دشمن تلاش می‌كردند وطن خود را اشغال كنند، ماهیت خود را نشان دادند و در برابرشان مردان مردی خودنمایی كردند كه از همان روز تا به امروز گمنام ماندند. شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دوران دفاع مقدس در اوج مظلومیت در برابر دشمنان و منافقین كوردل ایستادند و دشمنان این ملت را با آرزوهایشان به گور فرستادند. 

اقدامات و خدمات بزرگ صورت گرفته در دولت نهم و دهم

 • از دولت نهم تاكنون دریایی از خدمات به سرانجام رسیده كه اجرای هر كدام از آنها ممكن بود 10 سال به طول بیانجامد ولی در این دولت تمامی این كارها به سرعت و در مدت زمان كوتاهی عملیاتی شده است كه از جمله می‌توان به بخش‌های صنعت، كشاورزی، علم و فناوری و ‌تجارت خارجی اشاره كرد. 
 • در طی 15 سال قبل از دولت نهم در مجموع 3 هزار میلیارد تومان واگذاری از سوی مسئولین وقت صورت گرفت اما در 5 سال اخیر 80 هزار میلیارد تومان بدون كوچكترین مشكلی واگذاری صورت گرفته است.
 • از سال 84 تا به امروز بیش از 30 عنوان كار بزرگ در كشور اجرایی و عملیاتی شده است. در سال 84 وزارت نیرو، تولید برق كشور را با 38 هزار مگاوات ظرفیت تحویل گرفت اما در حال حاضر 62 هزار و 500 مگاوات برق در كشور تولید می‌شود. در بخش سیمان نیز سال 84 ظرفیت تولید سیمان كشور 32 میلیون تن بود اما امروز با همت و تلاش مدیران اجرایی تولید سیمان كشور از 74 میلیون تن عبور كرده است. 
 • اگر كار برای خدا نباشد، هیچ ارزش مادی و معنوی نخواهد داشت. اصلی ترین وظیفه مدیران اجرایی كشور این است كه در تمامی كارها اخلاص عمل داشته باشند و تمامی كارهایشان برای رضای خدا باشد در چنین صورتی است كه اقدامات آنها ماندگار خواهد شد. 
 • اگر كارهایمان برای رضای خدا باشد و همه جهانیان در برابر ما بایستند بی‌تردید می‌توان با قدرت در برابر آنها ایستادگی كرد؛ زیرا همان طور كه بنیانگذار كبیر انقلاب فرمودند كاری كه برای خدا باشد بركت خواهد داشت و هیچ احدی نمی تواند در برابر آن ایستادگی كند. 
 • امروز نیز تجلی اخلاص و عشق به مردم حضرت مهدی (عج) است و هر كس بخواهد میزان اخلاص، عشق به مردم و كار وتلاش برای مردم را در وجود خود بسنجد باید ببیند چقدر عاشق امام زمان (عج) است. 
 • احمدی‌نژاد با تاكید به اینكه مهمترین موضوع از ابتدای خلقت تا به امروز برقراری ارتباط انسان‌ها با انسان كامل زمان خودشان بوده است، گفت: جمهوری اسلامی اساساً برای دعوت بشریت به امام عصر(عج) به عنوان انسان كامل تشكیل شد و اگر این ماموریت از جمهوری اسلامی گرفته شود، دیگر چیزی از آن باقی نخواهد ماند. كانون اصلی دشمنی شیطان ایجاد فاصله بین مردم و امام زمان (عج) است. شیطان بدنبال آن است تا اجازه ندهد اسم امام عصر(عج) به عنوان انسان كامل به ذهن كسی خطور كند.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۴
ارومیه
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۶
0
0
به آقای دکتر ارسال کنید با افزایش حقوق 50 درصدی شا غلین قوه قضائیه ؟ از اول سال جاری که در طول تاریخ سابقه نداشته که دفعتا" صورت پذیرد ؟ عدالت محوری دولت دهم را خوب فهمیدیم ؟ چرا بازنشسته های همان قوه را از موضوع خارج نمودند ؟ وعده های نمایندگان مجلس و کمسیون اقتصادی کجا رفت ؟ و این تبعیض نیست ؟ بس چیست آقای دکتر ؟ مگر بازنشسته ها قوه قضائیه بویژه کارمندان انسان نیستند و حق ندارند و حقوق ندارند زندگی ندارند ؟ شامل آنها نشده این چه تصمیمی است ؟ به نمایندگان مجلس ارسال کنید شاید در خواب هستند
نظرات بینندگان